У Запоріжжі пара перевідкрила кавʼярню, що була знищена російським снарядом в Оріхові

Зображення завантажується

“Оріхів місто незламних людей”, – написано на стіні кавʼярні “Арабіка”, що у жовтні відкрилася у Бородінському мікрорайоні. Цей напис символічний і має свою історію, як і сам заклад. Кавʼярня не просто покликана пригощати гостей смаколиками й кавою – вона обʼєднує тих, хто втратив свій Оріхів

Напис у кавʼярні “Арабіка”, фото: Вероніка Хорольська

Історія «Арабіки»

фото: Вероніка Хорольськаа

У 2022 році журналістки Запорізького центру розслідувань документували російські воєнні злочини. Одна з російських атак фактично знищила будинок і бізнес жителя Оріхова Олександра. Йому пощастило вижити, проте довелося покинути рідне місто. 

Коли в будинок, де ми проживали, поцілили, то ми виїхали. У мене вікно, от рама – скло ціле, а в раму прилетіло і через весь дім. Особливо над диванчиком, де моя дружина полюбляє сидіти і читати – прямо над ним. Їй дуже пощастило, що пролетіло трохи вище над головою

розповів нам Олександр

Після початку повномасштабного вторгнення, ще до того, як родина Олександра змушена була покинути Оріхів, вони знайшли втіху в каві. 

Ми з сім’єю ще 2,5 місяці працювали в кав’ярні, каву варили для військових. Вони казали: “Будемо зустрічатися в Парижі”. Так вони і прозвали заклад. Хлопці навіть допомогли переналаштували кавомашину, щоб автономна була

Олександр

Для сімʼї це був не просто бізнес, а можливість обʼєднатися у складні часи й дарувати підтримку й гарні емоції іншим. І навіть після того, як російські снаряди знищили кавʼярню, вони жили думкою, що скоро повернуться у місто й відремонтують заклад.

Кавʼярня “Арабіка” у Оріхові, 2022 рік. Зруйнована російським снарядом. Відео надано з архіву Олександра.

Ми нічого не вивозили, принципово. Як ситуація покращиться, то приїдемо, все полагодимо, вікна вставимо, ліхтарики ввімкнемо, щоб було видно – тут є життя! І не важливо, що там все навколо побите. Все запрацює і люди побачать і почнуть повертатися

Олександр

Частинка Оріхова у Запоріжжі

З часом стало зрозуміло, що звільнити Запорізьку область дуже складно і кожний сантиметр нашої землі коштує життів наших рідних. І хоча сам Оріхів вільний від окупантів, проте зазнає постійних обстрілів. Жити там фактично неможливо. А тому треба ще почекати.

Однак родина не опустила руки і вирішила відкрити заклад у Запоріжжі. Інтер’єр кавʼярні схожий на ту, що залишається чекати їх в Оріхові. 

“Оріхів назавжди залишиться в наших серцях, але життя продовжується і ми починаємо працювати” – написали власники кавʼярні у соціальних мережах.

У жовтні кавʼярня запрацювала. Вона розташована у новобудові Комфорт Сіті, що по вулиці Петра Сагайдачного, 2 (колишня вулиця Бородінська). 

І це не тільки заклад з десертами й кавою, це частинка Оріхова, що залишається незламним попри все. 

Читайте також: Історія успіху запорізької підприємиці, що отримала грант і відкрила «Смачно Shop»

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі