У Запоріжжі активісти просять Анатолія Куртєва захистити алею тополь, які не дають пух

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

За нормативами алею вікових тополь Боллє на вулиці Гоголя необхідно зносити. “Зеленбуд” вже розпочав спилювати старі дерева. Активісти просять змінити підхід – вирубати тільки справді гнилі та сухі, здорові ж залишати. Під зверненням про це до т.в.о. мера Анатолія Куртєва вже більше 30 підписів. “Запорізький центр розслідувань” розповідає, які нормативи активісти пропонують впровадити

“Зеленбуд” відзвітував про початок знесення старих дерев у середу, 10 квітня. Підприємство керується Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України. За ними тополі належать до швидкоростучих пород, а тому із вулиць і площ їх треба прибирати вже через 45 років після висадки.

Але на вулиці Гоголя ростуть нетипові тополі – тополі Боллє. Як ідеться у зверненні від активістів до Анатолія Куртєва, цей вид може рости більше 100 років. Він заощадливий – має так звану “саморегульовану” крону, яку практично не потрібно обрізати. А ще – пристосований до умов Запоріжжя із загазованим повітрям і частими посухами.

Найважливішим для більшості мешканців буде те, що тополі на вулиці Гоголя не “пушать”. Це чоловічій клон звичної нам тополі білої. Чоловічі дерева не дають пух і не стимулюють поширення алергенів.

Аби зберегти алею, активісти пропонують скористатися досвідом Києва. У минулому році за зверненням “Київзеленбуду” міська рада затвердила Рекомендації по догляду за кронами дерев на території Києва. Тепер дерева мають зносити не за віковою межею, а через їх фактичний стан, після професійного обстеження. Таким чином можна зберегти для міста здорові дерева, вирубивши тільки ті, що реально складають небезпеку. 

ГО “Захистимо парки і дерева Запоріжжя”, які і склали звернення, пропонують ввести аналогічні правила і у нашому місті. А ще – повідомляти про плани вирубки заздалегідь, а не після неї. 

Під зверненням до Анатолія Куртєва підписалося вже більше 30 запорізьких активістів. Приєднатися до них можна за посиланням: https://forms.gle/va73MZvQUndrj6Yr5 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі