У серпні в Запорізькій області на оборону витратили 118 мільйонів гривень

Зображення завантажується

У серпні владні структури Запорізької області уклали договорів на 118 мільйонів гривень на обороні потреби. Гроші підуть переважно на оснащення  – дрони, БпЛА, генератори, проте є інші позиції й послуги

Так, провели 47 закупівель, у 44 з яких вже визначили суму договору й переможця. Два оголошення скасували через відсутність подальшої потреби в закупівлі. Один тендер на 1,1 мільйона гривень перебуває на етапі кваліфікації переможців. Відтак, після його визначення загальна сума на оборону за серпень може складати понад 19 мільйонів гривень.  

Переважну більшість замовлень зробило Управління оборонної роботи Запорізької ОДА. У досліджений нами період Управління закупило:

  • 450 квадрокоптерів DJI Mavic 3.
  • 500 безпілотників «Генерал Черешня».
  • 60 генераторів.
  • 12 комплекси БпАК.
  • 250 гексакоптерів.
  • 5 безпілотних вантажних літальних апаратів “ОТАМАН”.
  • 100 акумуляторів, 300 портативних радіостанцій Motorola.
  • 1 наземну станцію керування та відеозв’язку.
  • 9 портативних пристроїв радіоелектронної боротьби.
  • 3 багатофункціональні пристрої.

Також закупили й різноманітну техніку – 44 телевізори, 14 ноутбуків, 35 планшетів та 10 3D принтерів для потреб Сил оборони України. Окремо замовили послуги з ремонту двигунів. 

Найбільший договір уклали на майже 25 мільйонів гривень. Цим коштом закуплять 250 гексакоптерів. На тендер прийшло два учасники, один з яких запропонував поставити товар за сумму на 7, 3 мільйона гривень менше. Проте перемогла фірма, що запропонувала поставити товар без зниження ціни. 

Водночас замовлення робили й військові частини. Це були маленькі закупівлі на власні потреби. Наприклад, пускові та зарядні пристрої, рукав для повітря (шланг), гідравлічний домкрат і кран тощо. А також послуги з ремонту військової техніки. 

Найдорожче замовлення зробили на 1,7 мільйона гривень. Цим коштом замовили тренажер стрільця-зенітника ракетного комплексу «Стінгер» для підготовки бійців. 

Серед військових адміністрацій у цей період замовлення робила тільки Приморська МВА, що закупила квадроцикл та наземну станцію керування для FPV-дронів.

Отже, впродовж останніх кількох місяців замовники Запорізької області все частіше укладають договори задля допомоги військовим. Про це свідчать дані з майданчика “Прозорро”. Позиції закупівель постійно змінюються та поповнюються, водночас найактуальнішими залишаються дрони. Їх замовляють щомісяця. 

Читайте також: У червні в Запорізькій області на оборону витратили 186 мільйонів гривень

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі