У 2024 році жодне запорізьке ОСББ ще не отримало компенсацію за генератори 

Зображення завантажується

Запорізьким ОСББ ще не компенсували гроші, які вони витратили на придбання генераторів та інверторів. Про це ЗЦР дізнався з Порталу публічних коштів 

За “Міською програмою часткового відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії” в цьому році ще не сплачували компенсацію. Жодне ОСББ і ЖБК не отримало грошей за придбані ними інвертори, генератори і зарядні станції. Загалом за програмою  можна отримати компенсацію до 80% ціни, але не більше ніж 30 тисяч гривень за одиницю техніки. Потужностей таких невеликих генераторів вистачає на освітлення під’їздів в будинках.  

Ми перевірили транзакції Департаменту ЖКГ за останні шість місяців, адже саме він опікується серед іншого підтримкою ОСББ. Компенсацію за генератори, яку обіцяє міська влада, сплачували торік (понад 400 тис. грн), а в цьому ще ні. 

Я знаю декілька ОСББ, які подали документи до сплати, можливо, в Департаменті зараз чекають на якесь погодження – каже президент місцевої асоціації ОСББ Максим Рогальський.

Також, серед виплат Департаменту на підтримку різних програм ОСББ вказуються лише старі кредитні договори, укладені до 24 лютого, у 2019-21 роках.

На думку Рогальського, це в цілому характеризує досить низький рівень запорізької “енергетичної незалежності”.   

Близькість міста до фронту впливає і на донорів, і на банки. Перші воліють підтримувати критичну інфраструктуру і видавати гуманітарну допомогу. Але надати підтримку житловому сектору, в який щодня може прилетіти – це значний ризик, на який вони не готові. А для банків є власні регламенти, за якими Запоріжжя чи у червоній зоні, чи у помаранчевій, і це унеможливлює для нас отримати пільговий кредит. Нам кажуть в банках – якби ваше ОСББ тримало в нас свій рахунок, ми б принаймні подумали, а так одразу ні

Максим Рогальський

Як зазначає Максим Рогальський, навіть після можливого отримання кредиту на “енергонезалежність” запорізькі ОСББ в набагато гірших умовах для його повернення. 

Програма 5-7-9 працює лише перший рік на “пільгових” 7 відсотках,  а далі починаються банківські відсотки – 15 чи 17. Нам кажуть, що все треба сплачувати в перший рік, поки є сім відсотків. Але це можливо в Києві чи в інших великих містах, де працюють державні і муніципальні програми співфінансування, де в депутатів ще лишились фонди і окремі програми, з яких вони дають не тільки на «соціалку». І тоді ти збираєш підтримку з усіх цих “закутків”, і все нормально. А в Запоріжжі без такої підтримки, щоб розрахуватись за один рік, нам треба було б в ОСББ підіймати внесок за утримання будинку з 7 до 17 гривень за квадратний метр, за попередніми розрахунками

Максим Рогальський

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі