Топ-3 підрядників, які виконують ремонтні роботи за “ковідні кошти” у Запоріжжі

Зображення завантажується

23,9 мільйони гривень “ковідного фонду” виграли фірми-підрядники на виконання ремонтних робіт приміщень та систем. Договори або повністю завершені, або знаходяться в активному статусі, тобто роботи все ще ведуться.

У березня 2020 року Кабмін запровадив тимчасові зміни до процедури проведення закупівель пов’язаних із запобіганням COVID-19. Постанова дозволила лікарням та іншим бюджетним установам купувати товари та послуги з переліку без торгів і обмежень по сумі, тобто за прямими угодами. Ця можливість створена для пришвидшення боротьби з коронавірусом, проте це ж стало ризиком, бо закупівлі не мають конкуренції. На порталі “Prozorro” кожна закупівля проведена за спрощеною “ковідною” процедурою відзначена спеціальною позначкою.

Ми проаналізували вже завершені та активні договори по ремонту приміщень та систем та виокремили фірми, які отримали заробили на цих закупівлях найбільші суми.

Перше місце за сумою договорів отриманих за спрощеною процедурою, 5,3 мільйони гривень, посіла фірма “Інвестпром компані”. Вона виконувала роботи по ремонту систем киснепостачання, розробляла проєкти та здійснювала авторський нагляд. Підрядник з 2018 року почав отримували тендери, спочатку від бердянського управління ЖКГ, а згодом розширив діяльність на інші міста – Оріхів, Пологи та вперше почав працювати із військовою частиною. Всього за майже 5 років свого існування фірма натендерила 11 мільйонів гривень. Фірма належить Евгенію Горяйнову, який проживає, згідно реєстраційним документам, у місті Єнакієве, Донецької області. Він же є співвласником ще трьох фірм – “Атомспецпром”, “Профі буд” та “Фаворит”.

Друге місце займає ФОП Сергій Дьомінов, він всього майже за рік від реєстрації натендерив 4,4 мільйони гривень із “ковідного фонду” на ремонтні роботи приміщень у Вільнянській лікарні. Всього ж за 11 месяців ФОП заробив на державних закупівлях 5,8 мільйонів. Цікаво, що 16 із 18 тендерів підприємець отримав у Вільнянську. Сергій Дьомінов також є співвласником фірми “Укріндустрія-1”, яка займається продажем фармацевтичної продукції.


“Будівельна компанія “Карат” у Запоріжжі отримала 3,3 мільйони гривень ковідних коштів на ремонти та займає третє місце в рейтингу. Вона займалась ремонтом приміщень у Запорізькій обласній лікарні та систем киснепостачання у Міській лікарні №9. Фірма належить Юрію Зенкіну, вона з початку 2021 року отримало підрядів на 91 мільйон гривень, в минулому році – на 10,46 мільйонів. У 2019 році прокуратура зареєструвала кримінальне провадження, підозрюючи фірму у частковому невиконанні робіт покрівлі навчального корпусу навчального закладу у селі Біленьке. Журналісти “Наші гроші” виявили, що фірма також отримала тендер у червні 2021 року на ремонт моргу за завищеними цінами.

Юрій Зенкін у 2010 році очолював Спеціалізоване комунальне підприємство «Запорізька ритуальна служба», у 2012-2014 роках – був очільником «Спеціалізованої ритуальної служби Вільнянської міськради», у 2015 – 2017 роках Зенкін займав крісло заступника голови Запорізької райадміністрації. Екс-чиновник також є власником ПНВП «Космос-2», що спеціалізується на обробці декоративного та будівельного каменю та ТОВ «ТВК «Приозерний», що займається виготовленням пам’ятників.

Читайте також: 14,8 мільйонів на ремонти лікарень у Запоріжжі за “ковідні кошти”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі