Суд поновив на посаді директора запорізької “інфекційки”, в якій загинуло четверо людей

Зображення завантажується

Директора “Обласної інфекційної клінічної лікарні” Володимира Шинкаренка поновлено на посаді рішенням Орджонікідзевського райсуду. Окрім цього, Шинкаренкові виплатять компенсацію. Подробиці – в нашому матеріалі

Адвокат Володимира Шинкаренка, Станіслав Гришин, повідомив про те, що суд визнав протиправним та скасував рішення депутатів Запорізької облради від 29.07.2021, які проголосували за звільнення чоловіка з посади головлікаря медзакладу. 

Також суд стягнув на користь Шинкаренка зарплату в розмірі 267 665 грн (“за вимушений прогул”) та судові витрати на правову допомогу у розмірі 10 тисяч гривень.

За інформацією Гришина, Шинкаренка звільнили незаконно, а причини його звільнення не мали стосунку до пожежі, яка сталася у ковідному 2021 році та забрала життя чотирьох людей. 

“Запорізький центр розслідувань” зв’язався із матір’ю Ольги Гліви – 26-річної лікарки, яка загинула в ту ніч, рятуючи своїх пацієнтів. Антоніна Іванівна впевнена, що Шинкаренко не має бути відновленим на посаді, адже він не виконував своїх обов’язків як головлікар медзакладу:

— Це його прямий обов’язок – забезпечити безпечні умови праці для персоналу і безпечні умови перебування пацієнтів в лікарні. Він цього не виконав. Тільки за це його треба саджати. Чому вихователь в садочку відповідає за ввірених йому діток? Чому вчителька несе відповідальність, а головний лікар – ні?

Пані Антоніну також обурює те, що суд почав розглядати справу Шинкаренка через два роки після пожежі у реанімаційному відділі інфекційної лікарні:

— Він кожного разу виходить сухими з води, бо має адвоката, який може розв’язати всі питання. Повноцінні судові засідання почалися лише через два роки після трагедії. Два роки. Уявляєте? Вони настільки мляво це все роблять, настільки вони спеціально все це затягують. Я розумію, що Шинкаренко це на руки, він знає, що йому треба виграти час, бо в цивільному провадженні є 5 років термін давності, а в кримінальному – 8. Це вже третій пішов. У мене зникає вже всяка надія.

Окрім того, з’ясувалося, що Володимир Шинкаренко вступив до лав ЗСУ. Через це, повідомляє матір Ольги Гліви, суд також постановив призупинити розгляд справи до кінця воєнного стану в Україні.

Також, мотивуючи тим, що він – військовослужбовець, Шинкаренко заявляє, що не може відвідувати всі судові засідання, і, як каже Антоніна Іванівна, на цивільні засідання приходить, а на кримінальні – не з’являється.

Подруга Ольги Гліви, Катерина Ейхман, також розповідає про судові засідання:

— На першому засіданні я була присутня, зокрема, як свідок. Ми свідчили про те, що батькам Олі дійсно була нанесена моральна шкода, щоб вони могли претендувати на якусь компенсацію і на суди з кримінального провадження. Шинкаренко жодного разу не являвся, начебто він мобілізований був. Зі слів адвоката, всі суди з цивільного провадження щодо поновлення на посаді Шинкаренко відвідував. Я вважаю, що це просто абсолютний сюр.

“Суспільному” Шинкаренко підтвердив, що збирається повернутися на посаду очільника обласної інфекційної лікарні. Своєю чергою, Запорізька обласна рада не поновлюватиме Шинкаренка керівником, про це заявляє Олена Жук – очільниця облради:

— Отримавши повний текст рішення суду щодо поновлення пана Шинкаренка, Запорізька обласна рада обов’язково подаватиме апеляційну скаргу. Перш за все, хотілося б сказати, що в будь-якому разі поновлення чи непоновлення пана Шинкаренка — це повноваження сесійного рішення Запорізької обласної ради. Наразі пан Шинкаренко не займає в інфекційній лікарні ніякої посади.

Нагадаємо, що в ніч з 3 на 4 лютого 2021-го року в обласній інфекційній лікарні сталася пожежа, що забрала життя чотирьох людей – лікарки та трьох пацієнтів. Займання відбулося в одній з палат через накопичення кисню. Слідство стверджує, що причиною цього були грубі порушення пожежної безпеки та правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі