Суд довкола шашличної Жаботинських напроти Епіцентра запустили по другому колу

Зображення завантажується

Касаційний суд направив на повторний розгляд позов Тетяни Жаботинської, онучки чемпіона Леоніда Жаботинського, в якому вона оскаржувала правила від міськради, що заважали їй подовжити паспорт прив’язки на свій кіоск-кафе. Наприкінці листопада вища інстанція вирішила, що майже два роки тому, коли тільки подали позов, то про це мали повідомити в офіційному виданні міськради – а якщо цього не сталось, то треба починати процес наново.     

Якщо коротко:

У Тетяни Жаботинської та її батька Руслана, віце-президента обласної федерації важкої атлетики, є шашлична-кафе на Набережній, у пішоходного переходу до Епіцентру. Вони зробили її, коли отримали паспорти прив’язки на два кіоски, розташовані поряд – і “зліпили” дві “тимчасові споруди” в одну не дуже тимчасову будівлю. Через це мерія не хоче поновлювати підприємцям паспорти прив’язки, а вони оскаржують в судах ці відмови, адже відмовляють їм на незаконних підставах. 

Цього разу Тетяна Жаботинська судилась майже два роки, з лютого 2020-го, і виграла в двох інстанціях – але програла в третій. 25 листопада касаційний суд вирішив, що ще в лютому 2020-го місцевий адмінсуд мав зобов’зати міськраду оприлюднити повідомлення про початок такої справи, аби про неї дізнались усі інші підприємці, що працюють через подібні кіоски. І якщо немає такого повідомлення чи хоча б листа від суду до міськради, що повідомлення треба опублікувати, то треба все починати наново.    

Якщо детально і розлого:   

Розташування усіх кіосків-МАФів в Україні визначене окремим актом – Порядком  розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011. Місцева влада може приймати свої окремі Порядки, Регламенти чи інші рішення, що якось регулюють встановлення і розміщення кіосків в містах чи селах, але ці  місцеві Порядки не можуть суперечити наказу від Мінрегіонбуду. Самою важливою частиною таких місцевих Порядків є, зазвичай, Комплексна схема – генеральний план, який визначає, де в місті можна ставити кіоски, а де ні. Іноді це справді мапа, на якій є заборонені і дозволені  зони для кіосків, а іноді – просто перелік точок, де можна, а де ні.   

І на думку Жаботинських, той окремий Порядок, що діє в Запоріжжі, суперечить в декількох пунктах “центральному” Порядку від Мінрегіонбуду. В запорізькому Порядку є підстави для відмови у подовженні паспорта прив’язки – головного документу для кіоска. Це коли власники не уклали договір з районною адміністрацією на користування цим місцем, або якщо Комплексну схему оновили, і в ній оновленій на якомусь місці вже не можна ставити кіоск. А в Порядку від міністерства таких підстав для відмови немає, отже ці пункти треба скасувати.  

Запорізький адмінсуд став на бік Жаботинських, і вказав, що є лише одна законна підстава для відмови у подовженні – якщо змінився Генеральний план міста, або розташування будинків чи інженерних мереж на цьому місці, що робить подальше перебування кіоску в цій точці неможливим або небезпечним. Апеляційна інстанція в Дніпрі теж погодилась з колегами. 

Але касаційна інстанція в Києві скасувала це рішення через формальну помилку Запорізького адмінсуда. Адже якщо підприємці оскаржували нормативно-правовий акт – рішення, яке зачіпає не тільки їхні інтереси, а й інтереси іншого місцевого бізнесу, що торгує через кіоски. То ж суд мав зобов’язати Запорізьку міськраду оприлюднити повідомлення про початок цієї справи у “Запорізькій січі”, ще у лютому 2020-го року, коли Тетяна Жаботинська тільки подала позов до суду. Щоб про оскарження пунктів в цьому Порядку дізнались усі інші потенційно зацікавлені в справі підприємці, і могли долучитись до неї, якщо забажають.

Отже, касація постановила почати розгляд справи заново, в тому ж Запорізькому окружному адмінсуді. 

Це вже не перший суд Жаботинської щодо кіоску, два роки тому їй вдалось відбитись від примусового демонтажу. А її батько Руслан скаржився на пресінг міської влади на кіоск вже в ОДА, тодішньому очільнику області Костянтину Брилю.  

Читайте також: В Запоріжжі збудують багатоквартирний будинок поблизу Прибережної магістралі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі