Справу з розкрадання запорізької гумдопомоги передали від НАБУ до Нацполіції – “помирати”
Провадження з розкрадання гуманітарної допомоги в Запоріжжі на початку грудня передали від НАБУ до Головного слідчого управління Нацполіції. Про це стало відомо з реєстру судових рішень, з ухвали, оприлюдненої наприкінці 2023го року.
В судовому реєстрі, в черговій “технічній” ухвалі по цьому провадженню, було вказано, що “постановою від 05.12.2023 підслідність у кримінальному провадженні №52022000000000137 від 14.06.2022 визначено за слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, матеріали кримінального провадження скеровано до органу досудового розслідування”. Так вирішила Спеціалізована антикорупційна прокуратура, яка контролює детективів НАБУ під час слідства, та представляє “набушні” провадження в судах.
Тобто, тепер уся чимала тека документів – протоколи обшуків, свідчення, негласні дії, відеозаписи – переїхала з НАБУ до Нацполіції. Або досі в процесі переїзду.
Показово, що 29 листопада, за тиждень до передачі, ми отримали через Раду громадського контролю НАБУ відповідь, що в Бюро “боротьба триває”, вони не відмовились від цього провадження і наші твердження про це безпідставні. Це була відповідь на наше звернення, надіслане після того, як стало відомо про передачу 10 мільйонів, вилучених в в.о. мера Анатолія Куртєва (чи його помічника) на потреби армії, і що за понад рік слідства нікому не оголосили про підозру.
Але, чому взагалі суто бюрократична дія – передача провадження від однієї структури до іншої – є чимось поганим?
Через попередній досвід, бо за останні шість років усталилась тенденція, коли провадження передають від НАБУ до Нацполіції, у такого провадження високі шанси “померти” і бути закритим. Через те, що Нацполіція значно більше завантажена різними справами, менш прозора і підзвітна активістам, і в них є набагато більше бюрократичних важелів, щоб “поховати” розслідування.
Так було, наприклад, ще з однією запорізькою історією – маніпуляціями на “зеленому тарифі” на токмацьких сонячних станціях. Детальніше про гучні справи, розвалені таким чином, можна почитати в окремій колонці одного з аналітиків Центру протидії корупції.
Обговорення