Що у запорізьких депутатів “заборонених” партій?

Зображення завантажується

У зверненні до українців президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО на час дії воєнного стану в Україні призупиняють діяльність 11 партій. Запорізький центр розслідувань перевірив чим займаються і чи роблять щось депутати, обрані від цих партій, для спротиву російській агресії. 

Призупинення діяльності партій було вжито задля попередження розколу та колаборації з окупантами, так як саме деякі представники цих партій вже отримали підозри від Генеральної прокуратури за держзраду. 

Під заборону потрапили:

 • “Опозиційна платформа – За життя”;
 • “Партія Шарія”;
 • “Наші”;
 • “Опозиційний блок”;
 • “Ліва опозиція”;
 • “Союз лівих сил”;
 • “Держава”;
 • “Прогресивна соціалістична партія України”;
 • “Соціалістична партія України”;
 • “Соціалісти”;
 • “Блок Володимира Сальдо”.

Рішення РНБО відповідає законності згідно статті 8 закону про воєнний стан. Проте остаточне рішення щодо заборони партій під час воєнного стану повинен приймати суд за позовом Міністерства юстицій. Після цього діяльність партій буде повністю забороненою на цей час. Щодо народних депутатів та місцевих депутатів відповідних партій, їх діяльність не припиняється, якщо їх дії не підпадають під “держзраду”. 

Тобто, депутати від ОПЗЖ чи Партії Шарія зможуть ходити на комісії та сесії Запорізької міськради і голосувати за ті чи інші рішення. Але вони не зможуть, як партія, проводити будь-яку агітацію із власною символікою, проводити партійні конференціі та здійснювати будь-які транзакції по рахункам центральної структури чи місцевих осередків.

Щодо держзради, 3 березня Верховна рада також внесла зміни до Кримінального кодексу України у зв’язку із воєнним станом. Тепер за фактами порушень нових статей передбачено покарання за державну зраду та диверсію в умовах воєнного стану максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна.

Після закінчення воєнного стану заборонені зараз партії стануть “легальними” та продовжать діяльність, якщо, на той момент, суд за позовом Мінюсту, не заборонить їх повністю. Проте, як вказує заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць у коментарі Суспільному:

“Я думаю, більшість цих осіб, якщо ми говоримо про “ОПЗЖ”, отримають, якщо ще не отримали, повідомлення про підозру. Тому що їхня риторика і заклики призводять до того, що їхня партія має бути заборонена”. 

Запорізький центр розслідувань вирішив перевірити чим займаються депутати Запорізької міської ради від “заборонених” партій.

Що у “ОПЗЖ”?

З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну на сторінці у Facebook запорізького осередку партії першим повідомленням стало звернення народного депутата Володимира Кальцева. В ньому, він призвав народ України об’єднатись,  чинити спротив у війні та зробив заяву щодо своєї позиції: “Я особисто обираю залишатися з Україною та приєднатися до боротьби”. Офіційна сторінка осередку наповнена інформацією про допомогу українцям у спротиві.

А що ж самі депутати?
Деякі не публікують жодної інформації у своїх соціальних мережах, а деякі транслюють свою проукраїнську позицію.
Публікації про допомогу українцям та ознаки підтримки України є в Олега Домбровського, Сергія Журавля, Артура Кіжнера, Олександра Курнікова, Валентина Зарви, Дениса Симакова. У інших депутатів міської ради відсутні власні публікації, з початку вторгнення рф, або сторінки у соцмережах, це Олександр Кияниця, Дмитро Міщенко, Віталій Несмашний, Людмила Огороднік, Василь Полюсов, Роман Таран.

Що у “Партії Шарія”?

Facebook-cторінка запорізької “Партії Шарія” з початку введення воєнного стану наповнена публікаціями як волонтери та члени партії допомагають запоріжцям. В телеграмі чат Запорізький чат однодумців закрито, про це заявив депутат міської ради від “Партії Шарія” Сергій Нікулін:

“В связи с обострением ситуации в Украине, мы вынуждены принять решение во благо безопасности украинской армии — временно закрыть чат Запорожья”.

Проте, можливо чат був закритий через повідомлення його учасників про бажання “скорішого заходу росії”:

Зараз в чаті модератори і депутати пересилають повідомлення про потреби гуманітарного характеру – різні люди шукають ліки, намагаються виїхати з окупованих територій до підконтрольних Україні або відновити втрачений зв’язок з родичами, які залишились в зоні бойових дій. 

Самого ж “ідейного натхненника” партії Анатолія Шарія, а саме його ресурси, YouTube заблокував на території України. У відповідь на сторінці у фейсбук запорізький осередок та інші публікують інструкцію як можна обійти блокування та й надалі дивитись російського пропагандиста.

Самі ж депутати партії на своїх сторінках у Facebook публікують інформацію від офіційних структур України та публікації про допомогу українцям. У Запорізькій міській раді їх п’ятеро – Сергій Нікулін, Олександр Скирта, Віктор Філас, Пелагея Шумейко та Віталіна Яковлєва

Запорізький центр розслідувань також перевірить що у депутатів Запорізької обласної ради від “заборонених” партій. Далі буде…

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі