Розстріл військовополонених, висновки комісії ООН: дайджест злочинів росіян на ТОТ Запорізької області

Зображення завантажується

Щоденно армія Росії тероризує населення тимчасово окупованих частин Запорізької області. І лише частка цих злочинів виходить на загал. “Запорізький центр розслідувань” зібрав інформацію щодо злочинів росіян, про які стало відомо протягом минулого тижня

Розстріл полонених

Блогер та волонтер Сергій Стерненко опублікував кадри, що шокують: кілька днів тому на Токмацькому напрямку російські військовослужбовці розстріляли українських військовополонених. 

«Видно, що воїнам зв’язали руки за спиною, а потім вбили. Судячи з шевронів, це були Нацгвардійці.  За них помстилися дуже швидко. Частину вбивць вже ліквідовано. Але винищення усієї російської орди не буде достатньою сплатою за життя наших людей. Для помсти допомагайте війську», — написав Сергій Стерненко.

Відзначимо, що офіційно українська сторона не коментувала цю подію.

ООН опублікувала нові докази злочинів росіян

Міжнародна комісія ООН здійснює розслідування щодо порушень у сфері прав людини в Україні. Представники ООГ виявили нові свідчення вчинення воєнних злочинів російськими військовими. Серед цих злочинів відзначаються акти катування, зґвалтування та інші форми фізичного насильства, які мали місце на території Запорізької та Херсонської областей.

Свідчення про ці злочини отримані від осіб, яких заточили росіяни. У багатьох випадках жертвами ставали особи, яких обвинувачували в передачі інформації українським органам влади, або в підтримці Збройних Сил України. Серед потерпілих були як чоловіки, так і жінки віком від 29 до 57 років. Зазвичай тортури застосовувалися під час допитів з метою отримання інформації від жертв.

Колишні ув’язнені розповіли про існування спеціальних камер для допитів та тортур. Комісія також задокументувала інші місця, де російська влада регулярно використовувала тортури. Деякі з цих місць були імпровізованими, наприклад, школи або дитячі садки, тоді як інші використовувалися у спеціальних структурах, таких як поліцейські відділи та пенітенціарні центри. Серед виявлених місць злочинів були, наприклад, приміщення поліції та Приморська виправна колонія №145 в Бердянському районі.

Раніше “Запорізький центр розслідувань” публікував історію чоловіка з Бердянська, який пробув у полоні два місяці – в місцевій колонії №77.

Росія встановила обмеження на в’їзд громадян України через треті країни

Тепер громадяни України можуть в’їжджати на територію Росії тільки через аеропорт “Шереметьєво” і автомобільний пропускний пункт “Лудонка” на кордоні з Латвією в Псковську область. Згідно з розпорядженням російського уряду, такий обмежений доступ є тимчасовим заходом і призначений для безпеки росіян в “геополітичних умовах, які склалися”. Інформацію про це повідомляють російські агентства, такі як Інтерфакс, ТАСС і “Ріа Новості”, з посиланням на текст документа, хоча офіційне опублікування документа поки що не відбулося.

Мер Мелітополя Іван Федоров опублікував знімки з аеропорту “Шереметьєво”. Мелітопольський міський голова повідомляє, що громадян України збирають в окрему чергу, забирають паспорт, беруть відбитки пальців, видають анкету із питаннями на кшталт «Як ви ставитесь до СВО?». За неправильну відповідь — депортація. Після заповнення анкети слідує допит працівниками ФСБ, які вирішують: чи пропускати людину.

Час проходу цього фільтраційного заходу може бути як від 10 годин, так і до 5 днів. Для людей не створено жодних умов: українці сплять на підлогах, а єдина доступна їжа та напої – зі снекових автоматів та кулерів всередині аеропорту.

На окупованих територіях Запорізької області близько 600 людей перебувають у полоні або зникли безвісти

Наразі Запорізька обласна військова адміністрація має інформацію про близько 600 осіб, які перебувають у полоні або зникли безвісти на окупованих територіях нашої області. Ці випадки є офіційно зареєстрованими, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко в прямому етері “Апостроф TV”.

Близько 600 жителів тимчасово окупованих територій вважаються зниклими безвісти, серед них і діти, яких вивозять до Росії під виглядом відпочинку у таборах. Докладаємо максимальних зусиль, аби знайти будь-яку інформацію про стан наших людей та їхнє місцезнаходження”, – інформує Малашко.

На ТОТ ціни на лікарські засоби подекуди у два рази дорожче, ніж в Україні та Росії

Журналісти Primorka.city зібрали дані від людей, що залишаються в окупації, щодо цін на медикаменти. Попри заяви окупаційної влади про регульовану ситуацію із медичною сферою, жителі ТОТ жаліються на високі ціни. Малозабезпечені верстви населення не можуть через це дозволити собі потрібні для життя медичні препарати. 

Ось деякі ціни із порівняннями: 20 пігулок “Амізона” на ТОТ коштує 540 руб, в Росії – 105 руб, в Україні – 146 грн. “Стрепсилс” 24 пігулки – 500 руб, в Росії – 208 руб, в Україні – 110 грн тощо.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Читайте також: Запорізький суд виніс вирок військовому, який неодноразово виписував винагороди синові

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Розстріл військовополонених, висновки комісії ООН: дайджест злочинів росіян на ТОТ Запорізької області – Громадське Місце Запоріжжя
12.11.2023 16:57

[…] ДЖЕРЕЛО […]