Роздати землю ДЮСШ. Як запорізькі депутати маніпулюють фактами про власність землі і майна

Зображення завантажується

Наприкінці червня нинішній міський голова Запоріжжя Володимир Буряк повідомив, що місто повернуло собі спортивну школу “Металург”. Заява була опублікована на його офіційній сторінці в Фейсбуці.
Того ж дня, на сесії, проголосували за передачу частини території цієї ж школи під ТРЦ, хоча цей факт мер не зазначив.

Через декілька днів депутати Михайло Прасол і Олена Галкіна, що
входять до міжфракційної депутатської групи Буряка “Єднання” висловили свою думку з цього приводу.
“Запорізький центр розслідувань” перевірив їх заяви на предмет достовірності оприлюднених фактів.

Першим на телеканалі “Z” вийшов окремий сюжет присвячений темі спортшколи. Одним з спікерів був депутат Міської ради Михайло Прасол. 

МЕСЕДЖ 1: “Трошки далі земля, яка не належить Міській раді і ніколи не належала”. (прим. земля на якій будуть будувати ТРЦ)  ( 3:34-3:39 хв.)
Вердикт: НЕПРАВДА

ПЕРЕВІРКА
 
Отже, депутат стверджує, що земля на якій збираються побудувати ТРЦ ніколи не належала місту, але це не зовсім так. Про це свідчать декілька фактів. 
Грудень 2019-го року. На черговій сесії розглянули питання про поділ земельної ділянки по вул.12 квітня,2, на 4 окремі частини. Саме за цією адресою і знаходится спортшкола. Зокрема, в рішенні зазначається, що була розглянута документація потрібна для поділу землі територіальної громади Запоріжжя, тобто такої, що належить місту в особі міської ради.
Після поділу більша частина повинна була залишитись комунальною, ще дві перейшли в оренду Ларисі Пархоменко і одна Дмиру Грекову.
Червень 2020-го. На сайті міської ради з’явився проєкт рішення про передачу Ларисі Пархоменко частини території школи для розташування торгово-розважального центру.
В пояснювальній записці до рішення мова йде про зміну умов попереднього рішення, а саме повернення місту ділянок Пархоменко та Грекова для нового поділу. За новим договором дві вже більші ділянки передають тільки Ларисі Пархоменко. 
Висновок: Частина землі про яку розповідає Михайло Прасол ще донедавна входила в склад цілісної комунальної ділянки. Тож його заявая є неправдою. 

ділянки под ТРЦ

МЕСЕДЖ 2: “Звичайно власник який купив с торгів цю ділянку має можливість робити з нею все, що завгодно.” (3:39-3:50 хв.)
Вердикт: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

По-перше, попереднім власником майна, що знаходиться на території школи була фірма “Кросфіт-24”. Нерухомість фірма дійсно викупила на торгах. В звіті, щодо оцінки майна зазначено наступне: у 2017 році “Кросфіт-24” на аукціоні придбало нерухоме майно «Професійний клуб «Металург», а саме поля, будівлі, паркан тощо. Але це не має жодного відношення до земельної ділянки, вона не входить в перелік і жодним чином не реалізовувалась на торгах.
По-друге, згідно з законом “Про оренду землі” – орендар має право  користуватись земельною ділянкою тільки за її цільовим призначенням.
Закон чітко визначає умови використання комунальної землі.
Крім того, орендодавець повинен зафіксувати всі умови та обов’язки в договорі і стежити за їх дотриманням. В даному випадку договір був укладений між міською радою та Ларисою Пархоменко, де рада є орендодавцем, а отже контролером.
Висновок: Підприємець або фірма, що орендує ділянку не може робити з нею щось на власний розсуд, а тільки згідно договору оренди, що має бути укладений за законом. 

Згадала про школу і депутатка Олена Галкіна в програмі “Спитай у депутата”.

МЕСЕДЖ 3: “Ця ділянка вона була в оренді спочатку. Місто орендувало її .” (5:19 – 6:09 хв.)
Вердикт: МАНІПУЛЯЦІЯ

ПЕРЕВІРКА

Ведуча телепрограми задає питання про те, чи була земля в оренді у міста. Олена Галкіна погоджується з цим. Проте земля, що є комунальною власністю належить територіальній громаді міста в особі міської ради. Тобто за цією логікою місто передало в оренду ділянку собі ж. 
Висновок: Комунальна земля є власністю міста і не потребує оформлення права оренди. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі