Російські діти розповідають про те, як погано було в Енергодарі за України
Російська пропаганда продовжує “обробляти” підлітків на окупованих територіях. Для цього використовують численних “блогерів” того ж віку. Черговий хлопець із Росії спеціально приїхав до Енергодару Запорізької області, щоб розповісти, наскільки краще там стало жити. Найбільші досягнення – дитячий майданчик та Достоєвський у шкільній програмі
А ви чули, що Енергодар за України був схожий на Радянський союз? “Запорізький центр розслідувань” дізнався про це з відеоролика, опублікованого на телеграм-каналі російського блогера-підлітка. Юнак підкреслює, що “вещает прямо с новых регионов, работает на территории Запорожской области, видел ЗАЭС, ГРЭС…”
Свою розповідь Ілья веде на тлі похмурого та майже порожнього Енергодару. Таким, як на відео, його зробили окупанти. Більша частина населення виїхала, а ті, хто залишився, намагаються без особливої потреби не виходити з квартир. Велика кількість військових та спецслужб на вулицях, вірогідність провокацій з боку окупантів, повністю знищена сфера ЖКГ, ями на дорогах… І це ще не весь перелік “покращень” від “русского міру”.
Не бажаючи того, сам “блогер” демонструє, до чого довела місто окупаційна влада.
Когда я сюда приехал был жесткий контраст, непонятный потому что потребность у людей росла в каких-то производственных материалах там, каких-то продуктах. Ты приезжаешь, смотришь на жуткую панельку, которая выглядит очень плохо, в плохом состоянии, и в моменте опускаешь взгляд и едет какая-то новейшая Тесла”.
Причина контрасту, втім, дуже проста, тільки з Росії її не видно. До окупації Енергодар був одним із найбагатших міст Запорізької області. Завдяки двом великим підприємствам – Запорізькій атомній електростанції та Запорізькій ТЕС – місто мало достатні надходження до свого бюджету, а люди – чималі зарплатні. Коли окупанти захопили Енергодар, місто відчуло нестачу всього: продуктів, товарів першої необхідності, палива. Через постійні провокації та обстріли почалися перебої зі світлом і водою.
Приводом сказати, що після окупації життя в Енергодарі покращилося, Ілья обрав… новий дитячий майданчик. Втім, до окупації в місті нестачі сучасних дитячих майданчиків не було. Багато дітей їх пам’ятають. На вихідні до міста приїздили цілими родинами не тільки місцеві жителі, а і мешканці навколишніх населених пунктів: Водяного, Кам’янки-Дніпровської, Великої Знам’янки. Були і фонтани, і магазини, і дитячі розважальні центри, піцерії, кафе. Те, що є в будь-якому українському місті.
Інший хлопець – місцевий учасник відео – говорить, що в Енергодарі у 2010 році побудували велике дитяче містечко. Окупаційній владі залишається тільки пофарбувати цей майданчик, щоб надати йому нормального вигляду. Але не робиться і це.
Що ж, залишилося найбільш помітне досягнення. Адже за України
Ребята не знали, че такое Достоевский. «Преступление и наказание» у меня любимый роман. Там столько тонкостей
Це ми, мабуть, і коментувати не будемо.
“У Энергодара большое будущее!», – каже хлопець. Так, дійсно, майбутнє у Енергодара, міста енергетиків, велике. Одразу після звільнення.
Обговорення