Російські діти розповідають про те, як погано було в Енергодарі за України
![](https://incentre.zp.ua/app/uploads/2024/04/versiya-dlya-sajtu-1296-×-600-piks-1.jpg)
Російська пропаганда продовжує “обробляти” підлітків на окупованих територіях. Для цього використовують численних “блогерів” того ж віку. Черговий хлопець із Росії спеціально приїхав до Енергодару Запорізької області, щоб розповісти, наскільки краще там стало жити. Найбільші досягнення – дитячий майданчик та Достоєвський у шкільній програмі
А ви чули, що Енергодар за України був схожий на Радянський союз? “Запорізький центр розслідувань” дізнався про це з відеоролика, опублікованого на телеграм-каналі російського блогера-підлітка. Юнак підкреслює, що “вещает прямо с новых регионов, работает на территории Запорожской области, видел ЗАЭС, ГРЭС…”
Я почему тогда, когда только приехал, почему сравнивал Энергодар с Советским Союзом, потому что тут все так и осталось, и вот самое печальное, что осталось оно, потому что прошлая власть даже не думала о том, что надо как-то что-то улучшать качество жизни
Свою розповідь Ілья веде на тлі похмурого та майже порожнього Енергодару. Таким, як на відео, його зробили окупанти. Більша частина населення виїхала, а ті, хто залишився, намагаються без особливої потреби не виходити з квартир. Велика кількість військових та спецслужб на вулицях, вірогідність провокацій з боку окупантів, повністю знищена сфера ЖКГ, ями на дорогах… І це ще не весь перелік “покращень” від “русского міру”.
![](https://incentre.zp.ua/app/uploads/2024/04/screenshot_1-1.png)
![](https://incentre.zp.ua/app/uploads/2024/04/screenshot_2-1.png)
![](https://incentre.zp.ua/app/uploads/2024/04/screenshot_3.png)
Не бажаючи того, сам “блогер” демонструє, до чого довела місто окупаційна влада.
Когда я сюда приехал был жесткий контраст, непонятный потому что потребность у людей росла в каких-то производственных материалах там, каких-то продуктах. Ты приезжаешь, смотришь на жуткую панельку, которая выглядит очень плохо, в плохом состоянии, и в моменте опускаешь взгляд и едет какая-то новейшая Тесла”.
Причина контрасту, втім, дуже проста, тільки з Росії її не видно. До окупації Енергодар був одним із найбагатших міст Запорізької області. Завдяки двом великим підприємствам – Запорізькій атомній електростанції та Запорізькій ТЕС – місто мало достатні надходження до свого бюджету, а люди – чималі зарплатні. Коли окупанти захопили Енергодар, місто відчуло нестачу всього: продуктів, товарів першої необхідності, палива. Через постійні провокації та обстріли почалися перебої зі світлом і водою.
Приводом сказати, що після окупації життя в Енергодарі покращилося, Ілья обрав… новий дитячий майданчик. Втім, до окупації в місті нестачі сучасних дитячих майданчиків не було. Багато дітей їх пам’ятають. На вихідні до міста приїздили цілими родинами не тільки місцеві жителі, а і мешканці навколишніх населених пунктів: Водяного, Кам’янки-Дніпровської, Великої Знам’янки. Були і фонтани, і магазини, і дитячі розважальні центри, піцерії, кафе. Те, що є в будь-якому українському місті.
![](https://incentre.zp.ua/app/uploads/2024/04/screenshot_4-1.png)
Інший хлопець – місцевий учасник відео – говорить, що в Енергодарі у 2010 році побудували велике дитяче містечко. Окупаційній владі залишається тільки пофарбувати цей майданчик, щоб надати йому нормального вигляду. Але не робиться і це.
Що ж, залишилося найбільш помітне досягнення. Адже за України
Ребята не знали, че такое Достоевский. «Преступление и наказание» у меня любимый роман. Там столько тонкостей
Це ми, мабуть, і коментувати не будемо.
“У Энергодара большое будущее!», – каже хлопець. Так, дійсно, майбутнє у Енергодара, міста енергетиків, велике. Одразу після звільнення.
Обговорення