Російські “депутати” в окупованому Мелітополі – хто вони
Тимчасово окупований Мелітополь росіяни прозвали обласним центром Запорізької області. Саме тут зосереджено найбільше окупантів і колаборантів, які щодня ухвалюють незаконні рішення щодо долі всіх захоплених територій. Для інтеграції російських законів та придушення українців були обрані так звані губернатори, міністри, депутати тощо. Сьогодні ми розкажемо про російських поплічників у самопроголошеній Мелітопольській раді
Восени 2023 року росіяни провели так звані вибори на окупованих територіях Запорізької області. За їх результатами до Мелітопольської міськради обрали 24 депутати. Переважна більшість – колаборанти, що представляють “Єдиную Росію”. Інформацію про обранців приховують, проте нам вдалося встановити кількох “політиків” завдяки фото й відео, що періодично публікували у соціальних мережах.
Сергій Золотарьов
Почнемо з секретаря окупаційної міської ради, а точніше так званого “председателя совета депутатов” (так посада позначена на сайті). Ним став Сергій Золотарьов. Його ми впізнали на багатьох фото з першого засідання.
Після обрання “очільник” не дуже активний в інформаційному просторі, хоча бере участь у засіданнях самопроголошеної ради. Зокрема, його можна помітити на фото, що публікує інша колаборантка – Галина Данильченко.
Коротко нагадаємо, що Золотарьов був депутатом Мелітопольської міськради у 2020 році від нині забороненої партії “ОПЗЖ”. Після захоплення Мелітополя перейшов на бік окупантів. Чоловік обійняв посаду «заступника очільника російської військово-цивільної адміністрації Мелітополя».
Перебуваючи на своїй «посаді», Золотарьов брав участь у захопленні майна приватних та комунальних підприємств міста. Замість прапора України вивішував російський на центральній площі Мелітополя. Особисто керував розподіленням палива для потреб службового автотранспорту окупаційної адміністрації. Сприяв розповсюдженню пропаганди та державної символіки Росії.
У Запоріжжі чоловіку винесли заочний вирок – 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Костянтин Тюрин
Заступником Золоторьова став Костянтин Тюрин. Раніше цей чоловік очолював “Мелітопольські теплові мережі”. У 2016 він потрапив у скандал щодо збанкрутування і боргів тепломереж. Після цього Тюрин втік до Криму і повернувся назад, коли росіяни захопили Мелітополь.
Перейшов на сторону ворога. Зокрема, став заступником секретаря осередку “Єдиная Росія” і знов очолив “Тепло-Мелітополь”. А згодом перейшов й до місцевої ради.
Єлизавета Глібова
Серед депутатів ми виявили не тільки вже впізнаваних політиків, але й представників молоді. Зокрема, журналісткам вдалося ідентифікувати Єлизавету Глібову.
До отримання “мандату” дівчина обіймала посаду керівниці Запорізького відділення громадського руху “Волонтери Перемоги”. У цій ролі Глібова встигла відвідати захід у Москві, де виступав Путін. Своїми позитивними відчуттями тепер вже “депутатка” поділилася з російськими ЗМІ в одному з інтервʼю. А судячи зі сторінки в Instagram, Єлизавета Глібова встигла побувати й в Санкт-Петербургу, і в анексованому Криму.
Альбіна Демідова
На фото із “засіданням” ми побачили Альбіну Демідову (фото №5). До окупації жінка була головою Мелітопольського міського товариства осіб з інвалідністю.
Після 24 лютого 2022 року Альбіна Демідова залишилася при цій посаді, проте тепер під управлінням росіян.
Ще в березні Демідова заявила про бажання балотуватися від “Єдиної Росії” і в одному із інтервʼю розповіла, що нібито в Україні люди з інвалідністю не потрібні державі. А після окупації “все змінилося”. Саме тому, за її словами, вона пішла на вибори – щоб підтримати і забезпечити людей зі своєї організації. І, як бачимо, жінка змогла потрапити у “депутатське” крісло.
Антон Трухін
Ще один “обранець”, якого вдалося впізнати за фото – Антон Трухін. Чоловік перейшов на бік ворога і очолив одразу кілька комунальних підприємств: КП “Чистота”, “Мелітополькомунтранс” і “Умвельт-Мелітополь”. Детальніше про нього ми розповідали у матеріалі “Як окупанти вибудовують владну вертикаль у Мелітополі”.
Висновки:
Отже, як бачимо, обранцями росіян, що виконуватимуть роль “депутатів”, переважно стали мелітопольці. Дослідивши їх біографії, можна помітити — вони так чи інакше повʼязані з Галиною Данильченко, що у результаті дорівнює звʼязку з Євгеном Балицьким. “Депутати” стали ширмою, яка створює враження “у нас все законно”. Але саме росіяни ухвалюють рішення щодо долі окупованих територій – зокрема, Мелітополя, міста, ресурси якого використовують для посилення російських військ.На відміну від виявлених нами “політиків” у Бердянську, ці поплічники ворога намагаються бути менш помітними у публічному просторі. За кілька місяців роботи незаконної “ради” у центрі всіх подій Мелітополя перебувала в основному вже неоднократно згадана Галина Данильченко.
Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Читай також: Російські “лялькодепутати” в окупованому Бердянську—хто вони
Обговорення