Пропаганда звинувачує ЗСУ в обстрілі хімічною зброєю, яка є на озброєнні у російських силовиків

Зображення завантажується

Російський пропагандист “Русский тарантасъ” з аудиторією у 170 тисяч підписників припускає, що на Запорізькому напрямку українські військові використали проти військ РФ хімічну речовину хлорацетофенон. Розповідаємо, чому це не може бути правдою

Росіянин Дмітрій Стєшин у своєму Телеграм-каналі опублікував нібито повідомлення, яке отримав від військових Російської Федерації про “застосування хімії”, при чому хім.засіб настільки їдучий, що від нього навіть світиться одяг. Нібито це сталося на Запорізькому напрямку – в районі населеного пункту Роботине, де наразі точаться вкрай важкі бої.

Стєшин, своєю чергою, написав, що має припущення: на його думку, описані симптоми підходять під дію хімічної речовини хлорацетофенон. Також “Тарантас” додав, що свого часу цю ж зброю використовували німці, таким чином проводячи паралель стандартної російської пропаганди: “українські військові = фашисти”.

Говорячи простою мовою, хлорацетофенон – це бойова отруююча речовина, яка має традиційну назву “Черьомуха”, що підтверджує російська Вікіпедія. Також на цьому ресурсі прямо вказано, що “Черьомуха” являє собою поліцейський засіб для розгону демонстрантів.

За постановою Кабінету міністрів України, хлорацетофенон входить до списку товарів, імпорт та тимчасове ввезення яких здійснюються за дозволами Держекспортконтролю, які надаються за наявності позитивних висновків Держатомрегулювання. За інформацією медичного порталу mif-ua, ця хімречовина в Україні не виробляється і в спецзасобах не застосовується.

Відзначимо, що під час подій на Майдані у 2014 році, для придушення демонстрантів, українські міліціонери отримали від російських посередників кілька тисяч світло-шумових, сльозогінних та газових гранат. Міністерство внутрішніх справ не заплатило за придбання цих спеціальних засобів, однак за процедуру їх розмитнення було сплачено 1,2 мільйона гривень. Відомо, що документи щодо цих виплат були підписані Сергієм Лекарем, тодішнім заступником міністра МВС, над яким з 2015 року тривають судові процеси. Справа на стадії дослідження доказів.

Наразі Україні правоохоронні органи використовують оновлені види так званих “поліцейські гази”, які належать до новіших різновидів. До них входять Дибензоксазепін (CR), відомий як “Кобра”, та Хлорбензальмалонодинітрил (CS), відомий як “Терен”.

Російська пропаганда активно використовує дезінформацію та маніпуляції для створення спотворених або навіть вигаданих подій. Своєю чергою, нерадянська Росія широко відома використанням хімічної зброї – під час воєнних дій зокрема. Про використання російською стороною хімічних речовин повідомляв речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашковський, українські прикордонники, також відомий випадок використання сльозогінного газу проти боронців Донецького аеропорту.

Читайте також: Стрімери родом з Енергодара, які пережили окупацію Бучі, переїхали до Росії

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі