Поліція підозрює, що «Запорожгаззбут» продавав бізнесу дешевий «пільговий» газ для населення

Зображення завантажується

Нацполіція підозрює, що в “Запорожгаззбуті” наживалися, коли купували газ за пільговою ціною для населення і продавали його частина за комерційною ціною бізнесу. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Єдиний судовий реєстр

Можливі порушення відносяться до 2017го року, коли з “Запоріжгазу” тільки виокремили “Запорожгаззбут” для продажу газу. Тоді Кабмін Володимира Гройсмана видав постанову, за якою Нафтогаз і його дочірні компанії повинні були продавати газзбутам в областях газ власного видобутку за фіксованою ціною – але тільки для населення і релігійних організацій. А газзбути повинні були весь обсяг газу, куплений по цій фіксованій ціні, продавати тільки побутовим споживачам, і з націнкою не більше 2,5 відсотків.

І ось, за весь 2017й рік Запорожгаззбут продав населенню у Нафтогаза 433,2 мільйонів кубометрів природного газу на 3,3 мільярда гривень. Тобто, кінцева середня ціна “у вентиля у дворі” склала 7694 гривні за тисячу кубометрів.

І за даними слідства, ще 43,2 мільйонів кубометрів з обсягу газу, закупленого за пільговою ціною, газзбут продав вже за комерційними розцінками, за середньою ціною в 9600 гривень за тисячу кубів.

Слідчі поліції, згідно з документом, визначають суму збитку Нафтогазу від такої схеми приблизно в 584 мільйонів гривень. Ми в ЗЦР нарахували шкоду в 82,3 мільйонів гривень – обчисливши різницю між обсягом в 43,2 мільйонів кубометрів газу, який продавали б населенню по 7694 гривень за тисячу кубів і продали, за даними поліції, по 9600 гривень за тисячу кубів бізнесу.

На самому судовому засіданні слідчі показали список залучених свідків, експертів і різних держінстанцій, для звірки даних, і попросили продовжити термін розслідування ще на рік, щоб встигнути отримати аналітику від податківців, провести судову екпертизи звітності “Запорожгаззбута” і “Запоріжгазу”, і допитати всіх його співробітників. Суддя задовольнив прохання частково і продовжив термін досудового розслідування ще на півроку – до січня 2022 роки (засідання проходило ще в липні).

Читайте також: Фірмі Шурми-молодшого віддають ділянку на “Пушкіна” в обхід міськраді и без договору

ДОПОВНЕННЯ: 20 серпня додано позицію ТОВ “Запоріжгаз Збут”

У відповідь на публікації в засобах масової інформації стосовно реалізації у 2017 році за комерційними цінами природного газу, придбаного за пільговою ціною, ТОВ «Запоріжгаз Збут» (надалі – Компанія) заявляє наступне.

Компанія працює виключно у правовому полі та не визнає пред’явлені звинувачення, оскільки вважає їх необґрунтованими та безпідставними.

ТОВ «Запоріжгаз Збут» діє  в межах діючого законодавства, не вчиняє жодних кримінальних правопорушень та заперечує наявність будь-яких злочинних дій зі сторони посадових осіб та працівників Компанії.

Жодних підозр посадовим особам або працівникам Компанії не пред’являлось, останні не перебувають під слідством і щодо них не вчиняються слідчі дії. Жодних обвинувальних вироків суду щодо визнання посадових осіб або працівників Компанії винними у скоєнні злочину на даний час не винесено, судом не встановлено факт вчинення кримінального правопорушення.

Нагадаємо, що раніше 18 березня 2021 року слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя відмовив стороні обвинувачення у доступі до матеріалів ТОВ «Запоріжгаз Збут» у справі по даних звинуваченнях, визнавши вимоги слідчого необґрунтованими, безпідставними та незаконними.

Отже, вчинення будь-яких злочинів не доведено, а інформація про такі обставини є недостовірною та такою, що не підтверджується жодними доказами

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі