Після публічного розголосу Департамент освіти пояснив подорожчання харчування у запорізьких школах

Зображення завантажується

Після того, як “Запорізький центр розслідувань” оприлюднив відмову Департамента освіти надати обґрунтування до зростання цін у шкільних столових, чиновники таки надали пояснення. Департамент надіслав “ЗЦР” відповідні документи та скликав пресконференцію. Свою попередню відмову посадовці виправдали тим, що не доведений суспільний інтерес до питання

Наприкінці робочого дня у п’ятницю, 5 березня,  Департамент освіти та науки провів спеціально організовану пресконференцію. Як пояснили чиновники, із запиту, поданого ЗЦР, вони не зрозуміли, чому інформація про таке подорожчання є суспільно значимою.

«Звертаюсь до громадських організацій та громадян з проханням звернути ще раз увагу на закон про публічну інформацію і максимально дотримуватися чинного законодавства. Правильно будувати відносини і надавати належним чином інформацію, яка запитується. В даному випадку ця інформація буде надана заявнику в електронному вигляді безкоштовно у зв’язку з наявністю суспільного інтересу до цього.»

Олександр Заіка, заступник директора Департаменту освіти і науки ЗМР

Проте конкретних невідповідностей законодавству у запиті ЗЦР посадовці не вказали. 

Розголос, якого набула відмова, змусив Департамент змінити думку і усвідомити значимість теми. Крім цього, чиновники надали короткі пояснення здорожчання. Заступниця директора Департаменту Олена Іванишина пояснила, що на підняття цін вплинули зростання цін, індекс інфляції, підняття заробітної плати. 

Крім того, чиновниця пообіцяла різноманітніше меню у шкільних столових. За її словами, в новому харчуванні буде більше м’яса, риби, масла без лактози, соєвих продуктів, цільнозерновий хліб, більше бобових та овочів. 

Але, як зазначає голова ГО “Хочу вчитись!” Катерина Звєрєва, таке твердження не відповідає реальності. Так, у весняному меню, яке в одному з районів Запоріжжя має організувати прямо зараз ФОП Соловей, про різноманіття овочів не йдеться: зазначені тільки капуста і буряк. Крім того, у переліку немає чаїв, какао, компоту, узварів. З фруктів – тільки банан.

Олена Іванишина на це надала таку відповідь:

«Однією із вимог до цього меню було затвердження його Держпродспоживслужбою. Вони розглядали його на відповідність калорійності та додержання 305 постанови. Держпродспоживслужба погодила таке меню.»

Коригувати меню департамент не планує.

Оскільки ми отримали від Департаменту освіти документи, ми проаналізуємо обґрунтованість зростання цін і проінформуємо вас про результати аналізу. 

Яку відповідь нам прислав Департамент минулого разу, читайте тут: У Запоріжжі Департамент освіти відмовився відповісти, чому харчування у школах подорожчало майже втричі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі