Нардепи з ТСК поставили «незадовільно» запорізькій владі по розподілу й обліку гумдопомоги

Зображення завантажується

Запорізька влада не змогла надати народним депутатам повну й достовірну інформацію щодо того, як надходила й розподілялася гуманітарна допомога у 2022 році. Про це йдеться в проміжному звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної ради, який проаналізував Запорізький центр розслідувань.

20 березня Тимчасова слідча комісія з питань розслідування фактів можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги оприлюднила свій проміжний звіт на 155 сторінок.

Насправді про Запоріжжя в цьому звіті зовсім небагато, сторінок вісім-дев’ять зі 155.

Ймовірно, тому, що запорізькі посадовці надали не так вже й багато інформації Комісії, яка це зафіксувала – «ухвалено рішення про визнання доповіді недостатньою».

Отже, чого не вистачило народним депутатам і що в цьому звіті взагалі про Запоріжжя?

Незрозуміло, хто входив до складу гуманітарного штабу, який працював до 02 квітня 2022 року, і хто працював у ньому після 02 квітня, як розподілялись обов’язки між посадовцями, які входили до цього штабу. Запорізькі посадовці не надали парламентарям інформацію з обліку гуманітарної допомоги, хто саме у них її контролював і перерозподіляв.

Від ЗЦР: зараз уже мало хто пам’ятає, але до 02 квітня, упродовж березня, гуманітарний штаб Запорізької ОВА очолював, принаймні за документами, заступник Старуха Руслан Шиханов. І вже від 02 квітня гумштаб очолила Злата Некрасова, яка до цього часу перебувала за кордоном.

Нацполіція повідомила Комісії, що усього в них «у роботі» шість проваджень по розкраданню та іншим порушенням по гуманітарній допомозі, але якісь деталі повідомило лише про два з шести – що підозри ще нікому не оголошено, слідство триває. До речі, про одне з них, де пропали мішки з борошном, ми писали

СБУ і ДБР теж повідомили, що в них у підслідності є одне-два провадження по розкраданню гуманітарної допомоги, але за номерами цих проваджень у судовому реєстрі нічого не вдалося розшукати.

Члени комісії також лишилися незадоволені тим, що поліція трішки «забила» на кримінальне провадження, яке було розпочато саме за їх присутності в Запоріжжі. Коли нардепи були в місті 04 жовтня, то відвідали обласний Центр туризму, виявили там значно прострочений йогурт для дитячого харчування, провадження відкрили і навіть допитали деяких співробітників, але з місця нічого не зрушилось.

Парламентарі зауважили, що лише після їх перевірки в жовтні обласна влада почала намагатися щось систематизувати з розподілом допомоги, контролем за вже виданим і оцінкою отриманого. І поки що незрозуміло, що ці робочі групи з розподілу та оцінки вже напрацювали, і за що вони можуть звітувати.   

У підсумку, тимчасова комісія визнала незадовільною роботу запорізької влади і правоохоронців.

А якщо порівняти дані і висновки звіту з областями, які також зазнали вторгнення РФ і стали “фронтовими”?

Комісія опрацювала ще Харківську й Чернігівську області. Роботу харківської влади вони оцінили добре, роботу чернігівської – ні. Але в Чернігові парламентарям принаймні надали досить повну інформацію, на основі чого вони і зробили свою оцінку, на відміну від Запоріжжя. 

Зауважимо, що в розлогому позитивному інтерв’ю, яке вийшло після оприлюднення звіту комісії, Некрасова розповідала, що протягом березня 2022, перебуваючи в Польщі, налагоджувала відвантаження гуманітарки і активно співпрацювала з міжнародними організаціями. І вже коли з боку приймаючої сторони, із Запоріжжя, не змогла отримати нормальну звітність по всьому тому, що надіслала їм, то сама приїхала і очолила тут на місці Гуманітарний штаб.  

Читайте також:У Запорізькій області витратили 31,4 мільйона на авто: хто й за скільки замовив машини

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі