«Метінвест» підписав декларацію про будівництво екологічно чистого заводу в Італії
Представники промислової групи «Метінвест» підписали з Міністерством підприємств і виробництва Італії декларацію про будівництво металургійного заводу у місті Пйомбіно. Як підкреслюють представники «Метінвесту», на меті – екологічно чисте «зелене виробництво»
Наразі йдеться тільки про найбільш загальні заяви та наміри. Поки що серед названих досягнень проєкту – імовірна зацікавленість італійських банків у фінансуванні та угода з італійською металургійною кампанією про доступ до промислових зон. Конкретних договорів про кредитування проєкту ще не укладено.
До початку 2025 року «Метінвест» планує підписати програмну угоду, яка передбачатиме певні конкретні кроки. У повідомленні перелічені заходи для отримання дозвільних документів: концесія на рекультивацію землі, заходи з працевлаштування тощо.
Сам проєкт на сайті «Метінвесту» описаний так:
Фінансовий аналітик «Дзеркала тижня», «Фокуса» та інших видань Олексій Кущ уже підкреслив: плани «Метінвесту» полягають у винесенні за кордон екологічно чистої ланки. В Україні ж залишиться застаріле виробництво і гірничий сировинний комплекс.
Тим часом запорізьке виробництво «Метінвесту» оновлять, «як тільки буде можливість будувати в Запоріжжі і залучати іноземні гроші». Так пояснила ситуацію у Facebook директорка зі зв’язків із громадськістю та комунікацій SCM Наталія Ємченко. Піарниця групи Ріната Ахметова говорить, що зараз реконструкція у Запоріжжі недосяжна через близькість фронту і обстріли. У неможливості замінити мартени на більш сучасне виробництво вона звинувачує війну.
Застарілі мартенівські печі використовуються на комбінаті «Запоріжсталь», який належить групі «Метінвест». Раніше у дозволах на викиди комбінату було зафіксоване зобов’язання замінити мартени до 2027 року. На публічних обговореннях нових дозволів представники метгіганта заявили: оновлять виробництво після закінчення війни і коли з’явиться фінансова можливість.
Якщо ми до цього дійдемо, і будуть сприятливі умови, і буде фінансування, то це буде не конверторне виробництво, а максимально сприятливе для навколишнього середовища електросталеплавильне. Але це – тільки після того, як закінчиться війна, і ми зможемо вести мову про фінансування цього проєкту.
У проєкті міської Програми поетапного зниження викидів зафіксована пропозиція комбінату до 2029 року зупинити лише одну зі своїх мартенівських печей.
Читайте також: Міндовкілля вдруге відмовило “Запоріжсталі” у дозволі на викиди
Обговорення