Маніпуляція та брехня російської пропаганди: банки на ТОТ “з нуля” і “колоніальне” ставлення України

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Заступник міністра фінансів Росії Олексій Моісеєв в своєму інтерв’ю заявив, що Запорізька область стрімко вливається в економічне життя “Великої Росії”. І обґрунтував це низкою тез, частина з яких – пряма брехня, частина – маніпуляції, а частина – чергові обіцянки. Як доводить час, далеко не всі обіцянки окупантів  спраджуються 

Скріншот пропагандистського телеграм-канала

Зокрема, Моісеєв стверджує, що т.зв. “київський режим” ставився до Донбасу та Запорізької і Херсонської областей  як колоніальний режим. Натякаючи на те, що від цих областей отримували зиск, а допомоги не надавали.

Це твердження – брехня. Запорізька область отримувала чималу підтримку із загальноукраїнського бюджету. Так, у 2021 році базові дотації з держбюджету до регіону склали 530,6 млн. грн. Для порівняння: базові дотації для сусідньої Дніпропетровської області становили 430,6 млн. грн.

Що таке базова дотація? Це механізм, яким держава вирівнює прибутковість місцевих громад по всій країні. Для цього вираховується середнє значення податкоспроможності, тобто отриманих бюджетами податків з доходів фізичних осіб. Якщо громада отримує помітно менше за середній рівень по Україні, їй додають грошей із держбюджету. Місцеві громади можуть використовувати дотацію на освіту, охорону здоров’я, соцзахист тощо. Не зовсім схоже на ставлення як до колонії, чи не так?

Окрім дотацій, існують ще і субвенції регіонам. Вони можуть спрямовуватися на освіту, будівництво, грошову компенсацію громадянам тощо. Як субвенція, так і дотація виділяються з державного бюджету у місцеві, але різниця в тому, що субвенція надається під конкретний проєкт. Тому кошти мають обов’язково витрачатися за цільовим призначенням. Інакше фінанси повертаються назад. Одна із субвенцій, які отримують регіони – освітня, на зарплати педагогів та утримання шкіл і дитсадків. Про неї так багато останнім часом говорять у Запоріжжі.

У 2021 році Запорізька область в цілому отримала освітню субвенцію у сумі 583,9 млн. грн. Ще більше – 3,5 млрд грн – передали окремим міським, районним, селищним, сільським  бюджетам та бюджетам ОТГ області. Крім того, регіону перерахували додаткову субвенцію у розмірі 944,4 млн. грн. Це помітно більше, ніж суми, виділені, наприклад, Миколаївській області. Тож говорити про особливе “колоніальне” ставлення до Запорізької та Херсонської областей не доводиться. І це тільки одна із багатьох субвенцій, які виділяються регіону.

Таким чином, до окупації Запорізька область постійно отримувала підтримку від держави – як для найнезаможніших громад, так і на окремі потреби. Теза про ставлення “київського режима” до региону як у “колоніального режима” – брехня.

Ше одна  теза інтерв’ю заступника міністра – про те, що на тимчасово окупованій території Запорізької області довелося  абсолютно заново, з нуля, вибудовувати банківську систему.

Це твердження є маніпулятивним. За даними Мінфіну, Запорізька область  у 2021 році входила у топ-10 регіонів по всій країні за кількістю банківських відділень, і посідала  в ньому сьоме місце. В  області до повномасштабного вторгнення знаходилося 321 банківське відділення. Зараз окупаційна влада намагається відбудовувати те, що було зруйновано внаслідок її ж дій.

Те саме стосується і так званого економічного розвитку  тимчасово окупованої території Запорізької області від заступника міністра: страхування, кредитів та  іпотеки.  Це відновлення після розвалу, який самі ж окупанти і організували.

Ну і маленьке нагадування на кінець. Серед усього іншого, в своєму інтерв’ю Моісеєв сказав, що чекає на відкриття  “ПСБ Маркета” у Запорізькій області.  “ПСБ Маркет” – це черговий російський маркетплейс. Такий само, як Wildberries або OZON, відкриття яких на ТОТ виявилося фейком. Можливо, “ПСБ Маркету” як структурі, близькій до одного із системних російських банків, пощастить більше. Час покаже.

ВИСНОВКИ:

1. Твердження Моісеєва щодо того, що т.зв. “київський режим” ставився до Запорізької та Херсонської областей як колоніальний – брехня. У 2021 році Запорізька область отримувала базові дотації та субвенції з державного бюджету. І ці суми не є найнижчими по країні.

2. Заява заступника міністра фінансів Росії про те, що на тимчасово окупованій території Запорізької області довелося  абсолютно заново, з нуля вибудовувати банківську систему, є маніпуляцією. До повномасштабного вторгнення на території Запорізької області нараховувалось 321 банківське відділення. А зараз окупаційній владі доводиться відбудовувати те, що було знищено внаслідок військового захоплення регіону.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі