Маніпуляція і неправда пропаганди про зростання пенсії на окупованих територіях
Окупаційна “влада” відзвітувала, що на тимчасово окупованих територіях Запорізькій області пенсії збільшені на 7,5%. Згідно з повідомленнями, з 1 квітня в регіоні проіндексована низка виплат. То що, на ТОТ все так добре, що є навіть гроші підвищувати виплати? Ні
Матеріал підготовлено для каналу “Голос Півдня”
Ми наразі не маємо можливості перевірити це через офіційні документи – та й чи можна вірити документам окупаційної влади? Але мешканці тимчасово окупованих територій спростовують цю інформацію. Їх твердження можуть бути суб’єктивними. Але вони дають зрозуміти реальну ситуацію із соціальними виплатами і пенсіями на ТОТ Запоріжжя.
Як твердять окупанти, підвищили такі виплати: пенсії з держзабезпечення, включаючи соціальні, пенсії учасників ВВВ, які нагороджені знаком “Жителю блокадного Ленінграда”, пенсії військовослужбовців, які проходили військову службу за призовом, та членів їхніх родин.
Що відбувається насправді? Ситуація така, що українцям на тимчасово окупованих територіях доводиться задля виживання користуватися виплатами окупаційної влади. Тож соцмережі захопив шквал скарг мешканців ТОТ на неправильні перерахунки, а також пошуки поради, як боротися із “покращенням”. Згідно з повідомленнями, у деяких випадках пенсії не тільки не підвищилися, а навіть стали меншими.
Зокрема, вираховують стаж, отриманий на території інших республік колишнього Радянського Союзу. У деяких випадках позбавляють виплат за інвалідність. Пенсію можуть також зменшити, посилаючись на те, що у людини була занадто низька зарплата. Зрештою, зарплату можуть просто не брати до уваги без пояснення причин.
Шквал скарг був настільки великим, що значну кількість коментарів просто повидаляли. Телеграм-канали, які прозвітували про “покращення” життя на ТОТ, просто закрили можливість коментувати дописи про пенсії.
Зникли поради щодо того, на які доплати можуть розраховувати ті чи інші категорії, пропозиції отримувати всі відмови тільки у письмовому вигляді, і зрештою – повідомлення про те, що перераховану пенсію все одно не виплачують по три місяці. Такі скарги зафіксовані у моніторингових системах, але у першоджерелах їх уже немає.
Зрештою, розповіді про “зростання” пенсій у деяких випадках спричинили зворотній ефект: навіть ті, хто вірив, що з приходом руського миру “наконец заживут”, дещо у ньому розчарувалися.
Обговорення