Казачій підрозділ “Дон”: хто воює на Харківщині і хто вже став хорошим руським

Зображення завантажується

У війні в Україні російські окупанти зібрали всіх, кого могли: бурятів, чеченців, мобілізованих мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей. Серед цього різнобарв’я окремо виділяються “казакі” 

На даний момент, на території України воюють чотири казачі загони: «Дон», «Кубань», «Таврида» та «Єрмак». Усі вони підпорядковані міністерству оборони російської федерації.

Підрозділ “Кубань” був сформований 1 травня, а за дві доби його відправили у Запорізьку область. Підрозділ «Таврида» з 24 квітня знаходиться у Донецькій області. Підрозділ «Єрмак» з середині травня знаходиться у Луганській області.

А ось казачій підрозділ «Дон» був сформований ще у березні. З середини квітня вони знаходяться на території Харківської області, зокрема, брали участь у штурмі населеного пункту Заводи поблизу Ізюма. Їх використовували для розвідувально-диверсійної роботи у районі Великої Комишевахи. На озброєнні загону «Дон» стоять реактивні системи залпового вогню, танки та артилерія.

Тож розберемося, що ж це за “казакі”. Керує російськими ряженими чоловіками в папахах Дьяконов Ніколай Леонідович. Його називають як “Верховний Отаман Загальноросійської громадської організації з розвитку козацтва «Союз Козаків-Воїнів Росії та Зарубіжжя”.

За даними російських реєстрів, Ніколай Дьяконов був засновником кількох підприємств, які вже ліквідовані: будівельна фірма “Третій Рим”, продовольчі підприємства – “Казачье торгово-промышленное объединение” та “Смоленская птица”. Зараз він є директором підприємства “Станкин-Сплав”, засновником якого є Московський державний технологічний університет “Станкин”. 

Дьяконов займається рекрутингом казаків, повідомляє інформацію щодо загиблих тощо. Саме він розповідав про те, що “казакі” підрозділу “Дон” воюють на території Харківщини, зокрема, на Ізюмському напрямку.

І саме він запостив фотографію казаків, які знаходяться на території Харківщини. Деяких вдалося ідентифікувати.

По центру знаходиться Васілій Кондрашкін або “Вася “Арієц”. І це не жарт: російський окупант називає себе “арійцем” прям як німецькі нацисти. Тож хочеться запитати: Хто ж тут фашист?

За даними з соціальних мереж. Кондрашкін служив у батальйоні ВДВ “Дельта” на території невизнаного Придністров’я. Засвітився він і в окупованому Криму. Після чого Кондрашкін вже брав участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів. 

Тепер “Вася Арієць” з’явився на Харківщині. Фото з ним є як поряд з Ізюмом, так і на горі Кременець в самому Ізюмі.

Пробув на Харківщині “Арієц” до початку червня, коли отримав поранення. Як виявилося, то навіть “бога війни”, як Васілія називали окупанти, взяла куля ЗСУ.

“Васілій стріляв у все, що не Васілій”. Дострілявся, так би мовити.

Крім того, завдяки соціальним мережам на загальному фото вдалося встановити особу ще одного казака-окупанта – Романа Герзанича з міста Кірс Кіровської області.

“Ось і перше фронтове фото за участю соратників Руху «РУСОВ». Козацький підрозділ “Дон”. Праворуч біля дерева, в шоломі, стоїть наш брат Роман, керівник відділення у В’ятці, він добровольцем вирушив на фронт і вже кілька місяців практично не виходить із передової”, – йде у повідомленні в пабліку руху.

“РУСОВ” – Міжнародний суспільно-політичний рух «руссько-слов’янське об’єднання та відродження». Це такі собі активісти за “руській мир”. 
Керівником підрозділу цих “руськомирців” в місті Вятка є Роман Герзанич. І дійсно, на його сторінці вказано. що він відправився воювати в Україну. 

Цікаво, що казакі дуже не люблять чеченців. Меседжи нелюбові є як у коментарі Герзанича, так і в постах самих казаків.

“Як відомо – російські воюють, а можливість висвітлювати свою участь на війні дана в основному «TikTok військам» – чеченським підрозділам, які, як правило, йдуть у третій лінії та займаються в основному самопіаром”, – пишуть у одному казацькому пабліку.

Герзанич також у коментарях писав, що смартфони дозволяють лише чеченцям та воєнкорам. Цей активіст з Вятки вже брав участь в боях в Україні.

За даними порталу “Миротворець”, Герзанич служив в Іркутську у військовій частині в/ч 52933. Після початку війни на Донбасі він опинився у підрозділі “Призрак”, у штурмовій роті “Фенікс”. Ця рота дислокувалася на 31-му блокпості, що був розташований на «бахмутській» трасі неподалік села Кримське.

Після повернення з Донбасу Герзанич був керівником у такому собі військово-патріотичному клубі “Скорпіон”. Куратором створення цього клубу був місцевий комуніст Артем Биковський. 

Взагалі у Вятці досить багато різноманітних структур набирають “пушечне м’ясо” і відправляють на війну в Україну. Одним з таких є обласне відділення Всеросійської організації ветеранів «Бойове братерство»
Так, у казачему підрозділі “Дон” служив член цього “Бойового братства”, теж з Вятки, Сергій Воронков. На батьківшині Воронков був співвласником фірми “Стин”, яка займалася виробництвом деревообробного обладнання. 

Він як і Герзанич з Кондрашкіним вже мав досвід війни на боці сепаратистів. Десь в цей час його фірма була ліквідована. Щодо ”успіхів” Воронкова на Донбасі, то тоді він отримав поранення і повернувся додому. 

Тепер цей російський снайпер знов опинився в Україні, але вже більш вдало для ЗСУ. На початку травня його повернули додому у цинковій труні. 
Ще одним, як кажуть українці, “гарним руським” став 31-річний Ілля Соломачов. Вихованець Абазинського дитячого будинку.

В російських ЗМІ вказано, що у 2009 році закінчив кадетський клас Абазинської загальноосвітньої середньої школи №50, в якому був командиром. З дитячих років відвідував Православний Благовіщенський Храм і багато років нарівні з дорослими ніс службу як паламар.

Після дев’яти класів Ілля закінчив Тюменське православне духовне училище, потім вступив до Тобольської духовної семінарії. Після цього його призвали до армії, а потім він перейшов на військову службу за контрактом. Ілля Соломачов був добровольцем та воював у складі підрозділу «Дон». Він загинув 25 квітня під містом Ізюм Харківської області.

Як бачимо, замість Служби Божої Ілля вирішив вбивати.

Але варто відзначити те, про що російські пропагандисти не пишуть.

Після служби в армії, яка завершилася у 2013 році, монархіст з Хакасії брав участь у війні на Донбасі. Як бачимо на боці сепаратистів воювали росіяни. При чому у Соломачова був діючий контракт з російською армією. 

Як бачимо, про “внутрішній конфлікт” мова не йде. 


За даними сайту “Миротворець” в анкеті Соломачова було вказано, що на Донбасі він оволодів ПЗРК і збив два українських літаки. Більше не буде. 
Окрім Воронкова і Соломачова відомо ще про двох “казаків”, яких ЗСУ ліквідували на території Харківської області.

Так, на початку травня серед втрат у підрозділі “Дон” назвали двоє зв’язківців: Володимира Котов (“Кот”) і Руслана Рустанова (“Рустам”).

Про першого відомо небагато. Він, як і багато інших серед підрозділу “казаків”, раніше вже мав бойовий досвід на Донбасі.

А ось ще одним “гарним руським казаком” опинився мешканець Харкова 1975 року народження Руслан Рустамов 1975 року народження. Школу Рустамов закінчив в Харкові, але ось в армії служив на території росії у Петрозаводську.

При цьому на відміну від більшості “бойових казаків” з підрозділу “Дон” Рустамов бойового досвіду не мав. У Харкові в нього були дружина та діти, але він вирішив підтримати окупантів.

Зараз казачій підрозділ «Дон» продовжує збирати “пушечне м’ясо”, щоб відправити в Україну. Добровольцям від 18 до 50 років пропонують договір від трьох місяців з виплатами від 200 тисяч рублів на місяць. 

Павло НОВИК для “Запорізького центру розслідувань”

___________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена ГО «Запорізьким центром розслідувнь» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни». Зміст статті  є винятковою відповідальністю ГО «Запорізький центр розслідувнь» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі