Іван Федоров: від міста Запоріжжя будуть просити менше 17% на ЗСУ

Зображення завантажується

Через фінансові складнощі, Запоріжжя може закласти в бюджет менше 17% видатків на оборону. Скільки – поки ще не зрозуміло, обласна влада і міська спілкуються

У лютому ЗОВА поставила вимогу на міські ради та ОТГ області, перерозподілити бюджети на користь армії. Відсоток підтримки був визначений у 17,5% від загального обсягу доходів. Для обласного центру це складає суму в 1,4-1,5 мільярди гривень, через що лютневу сесію міськради перенесли для коригування бюджету. Минулого тижня на своєму брифінгу очільник ЗОВА розповів, що розуміє складну фінансову ситуація міста і вимагати від Запоріжжя 17% не буде.

Коли ми говоримо про 17,5%, то для міста Запоріжжя, я розумію, що це багато. Запоріжжя сьогодні забезпечує повністю своє функціонування, забезпечує величезну кількість переселенців, вирішує величезну кількість проблем в комунальних та побутових сферах. 17,5% буде середня сума по області, яку ми точно зберемо на потреби наших військовослужбовців.

Іван Федоров, голова ЗОВА

У порівнянні з Запоріжжям, окуповані міста здатні виділити більше коштів на ЗСУ, оскільки їх видаткова частина скоротилася. За словами губернатора, деякі громади погодилися віддати більше 17%. Мелітополь планує виділити понад 30%.

Окрім забезпечення військових на Запорізькому напрямку, ЗОВА фінансуватиме потреби тих запорізьких військових частин, які виконують завдання за межами своєї області. Окрім квоти 17,5% , Федоров не виключає варіант, що впродовж року доведеться ще «урізати» витрати аби профінансувати нові потреби армії.

Опрацюванням запитів та проведенням закупівель займається Управління оборонної роботи ОВА. Як визнає сам Іван Федоров, діючий склад Управління “не витягне” нові обсяги роботи:

“Діючий склад – точно не зможе. В діючому складі, який вже реформується і буде реформований – точно зможе. Поясню. Структури Мелітопольської міської ради, які відпрацювали 2023 рік і надали допомогу військовим в сумі 256 мільйонів, уклали і відпрацювали 760 угод. Ми розуміємо, як зробити та налаштувати цю роботу” – каже він.

А скільки грошей зможе видати міська влада Запоріжжя на підтримку ЗСУ – буде зрозуміло вже в документах на наступну сесію. Поки в мерії триває дещо болісний процес “балансування інтересів”. 

Читайте також: Життя в окупованій Запорізькій області: хто пише щасливі коментарі від “бердянців” та “мелітопольців”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі