Хто буде в Запорізькій міськради від ЄС замість Вячеслава Зайцева?

Зображення завантажується

В найближчий час виборча комісія може оголосити, хто стане депутатом Запорізької міськради від Європейської солідарності замість загиблого на фронті Вячеслава Зайцева. ЗЦР теж подивився на результати виборів дворічної давнини і розповідає про можливих наступників – як воно працює і має бути.

Нова система, за якою два роки тому ми обирали собі місцеві ради, виявилась досить заплутаною. Про її принципи ми розповідали під час тодішньої виборчої кампанії.

Зараз дуже коротко. В Дніпровському районі Запоріжжя, він же виборчий округ №3, ЄС отримала три мандати. Два з цих трьох мандатів отримали кандидати, які набрали більше 25% т.зв. “виборчої квоти” – це Микола Бєлий і покійний Зайцев. Третій отримав Андрій Согорін, який не набрав ці 25%, але йшов наступний у партійному списку по Дніпровському району після Бєлого.

На скріншоті з порталу ЦВК ви бачите, що ми виділили рамочками два стовпчики номерів. Червона рамка справа – це черговість кандидатів з отримання мандатів, зелена рамка зліва – че як вони одпочатку були розташовані в списку від партії. Блакитна лінія розділяє тих, хто став депутатами, і тими, хто лишився у “черзі очікування”.

Отже, зараз перший в цій черзі – Дмитро Кирильчук, який також балотувався до Запорізької районної ради, вдало пройшов туди, і зараз очолює в райраді фракцію ЄС. Наступна після нього, якщо Кирильчук не захоче – менеджерка Таміла Зубкова, яка зараз є помічником Валерія Прозапаса, як депутата міськради і голови комісії з підприємництва. І вже після Зубкової наступна в черзі Надія Мороз, відома в місті волонтерка.  

Відповідно, в місцевій ЄС спочатку якось розберуться серед себе, чи хоче Кирильчук переходити з райради до міськради, або чи треба звертатись з цим до інших кандидатів після нього. А потім уповноважені особи від Європейської солідарності будуть звертатись до міської виборчої комісії з узгодженою всередині кандидатурою наступника Зайцева, і вимагати його офіційного проголошення новим депутатом/депутаткою Запорізької міськради. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі