Фейк: як проросійський пропагандист та українське ЗМІ видало старий ролик за факт втрат під час російсько-української війни

Зображення завантажується

Ця історія про подвійний фейк, який запустили із різницею в один день два протилежні джерела інформації: проросійський колаборант родом з Запорізької області та українське ЗМІ. Розповідаємо, що сталося

Вірний росіянам пропагандист-колаборант Володимир Рогов у своєму Telegram-каналі 30 листопада опублікував фото поганої якості, наліпив на нього плашку із власним іменем, та запевнив своїх читачів, що знімок зроблений у запорізькому морзі, а в чорних мішках лежать трупи українських військовослужбовців.

Окрім цього, Рогов пише, що міська влада у Запоріжжі начебто відкриває ще один морг, і пояснює пропагандист це тим, мовляв, в уже існуючому морзі не вистачає місця для зберігання великої кількості трупів буцімто українських військових.

У своєму пасажі про “ще один морг” Рогов має на увазі інформацію про те, що у Запоріжжі депутатам пропонують проголосувати за створення комунального підприємства «Патологоанатомічне бюро», про що повідомив портал “Акцент” із посиланням на проєкт рішення саме 30 листопада. Необхідність створення такого бюро обґрунтовують тим, що Запоріжжя має у своєму підпорядкуванні комунальні заклади охорони здоров’я (тобто лікарні), проте в них відсутні патологоанатомічні відділення. 

Відзначимо, що “патологоанатомічне бюро” – це не морг. Якщо коротко, то діяльність цієї структури заключається в тому, щоб підвищувати кваліфікацію спеціалістів даної сфери. Також на основі бюро проводитимуть патологоанатомічні дослідження, надаватимуться консультаційна допомога патологоанатомічним службам міста тощо. Тобто ця структура не буде дотичною до зберігання тіл померлих у Запоріжжі – ні цивільних, ні військовослужбовців.

Під час сесії Запорізької міської ради, яку провели 7 грудня, депутати більшістю проголосували “за” створення бюро. 

Але повернемося до знімка.

Запорізьке ЗМІ “Запорізька Січ”, своєю чергою, 1 грудня опублікувало це ж фото, але повідомило, що на знімку – мелітопольський морг, переповнений тілами російських загарбників. Пізніше, 2 грудня, цей допис був видалений адміністраторами каналу:

Журналісти “Запорізького центру розслідувань” звернулися за коментарем до “Запорізької Січі” із проханням пояснити, звідки журналісти взяли інформацію, опубліковану у їхньому дописі:

ЗВІДКИ Ж ЦЕЙ КАДР НАСПРАВДІ

Як вище зазначили журналісти “Запорізької Січі”, цей кадр дійсно був зроблений під час епідемії COVID-19. У 2020-му році британський таблоїд The Sun опублікував відео, зроблене в Росії, у лікарні міста Новокузнєцк. Автор ролика зняв його у місцевому морзі, коментуючи при цьому, що “всьо в трупах”. І дійсно, видно, що в руськой глубінкє тіла померлих внаслідок коронавірусної пандемії “турботливо” складали в лікарняних коридорах та на підлозі.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі