Дві пачки ліків – “нечувана турбота”: нова постановка від російської пропаганди в Запорізькій області
Мешканка тимчасово окупованого Бердянська в черговому пропагандиському відео дякує президенту РФ за турботу. “Турбота” полягає у двох упаковках ліків, які жінка отримала безкоштовно. Інші мешканці ТОТ у коментарях скаржаться на великі проблеми з медициною. “Турботи” вони не відчули
Пропагандистське відео зняте “Общеросійським народним фронтом” – загальноросійською організацією, засновником якої значиться Володимир Путін. Зараз ця структура активно піариться на ввезенні на окуповані території гуманітарної допомоги. Жінці з відео привезли дві пачки ліків, які вона називає життєво необхідними.
Пропаганда припускається своєї класичної помилки. Автори ролика наочно демонструють те, наскільки складно на окупованій території отримати життєво необхідні ліки. За ними доводиться звертатися аж до президента.
Реальні коментарі жителів ТОТ свідчать про те, що ситуація в медицині дуже сумна. Або “турбота” вибіркова, або поняття про турботу у всіх різне.
Як видно з коментарів, про якість і дієвість ліків на окупованій території мова не йде. Крім того, що дістати деякі медпрепарати нереально, на ті, що є в наявності, немає фіксованої ціни. В різних аптеках по місту – різні цифри.
В лікарнях не вистачає лікарів та медичного персоналу. Люди змушені чекати по декілька місяців, щоб потрапити на прийом до спеціаліста. Ну і безкоштовна ця медицина тільки на словах. Насправді приходиться платити гроші за все: щоб здати аналізи, за прийом лікарів, за обстеження.
Чому ж радіє жінка з відео? Насправді навіть не лікам. За її словами, вона чекала майже 30 років для того, щоб розповісти правду.
Мы 30 лет ждали, когда можно будет спокойно детям и внукам рассказывать правду (…) А то что Украина стала действительно фашистской, вот это я свидетель! Запрещали нам 9 мая праздновать
Тим часом в деяких регіонах Росії відмінили святкування Дня Перемоги. Це вже фашизм, чи ще ні?
Читайте також: “Російські діти розповідають про те, як погано було в Енергодарі за України”
Обговорення