Депутатку “ОП-ЗЖ” з Бердянську підозрюють в держзраді – суд

Зображення завантажується

Депутатку Приморської міськради від “ОП-ЗЖ” Ольгу Галаніну підозрюють в державній зраді. На думку слідчих, жінка самостійно зв’язалася з окупантами і збирала для них інформацію щодо основних процесів в місті Бердянськ.

Наприкінці травня, у Запоріжжі суд розглянув клопотання слідчого про продовження строків досудового розслідування в справі Ольги Галаніної, яку підозрюють в держзраді. Підозрювана є депутаткою Приморської міськради від партії “Опозиційна платформа – за життя!”. Водночас обіймає посаду й заступниці голови Бердянської РДА з гуманітарних питань.

Під час досудового розслідування було встановлено, що жінка самостійно зв’язалася з співробітниками органів ФСБ РФ та погодилася на співпрацю. Відтак, за завданням федеральної служби безпеки росії Галаніна шукала та аналізувала інформацію. А саме, про надзвичайні ситуації та подій, стан гуманітарної допомоги, фінансової забезпеченості, роботи підприємств у Бердянську. Наприклад, готовності сільгосппідприємств до посівної, виплати зарплат, пенсій, наявності готівки в банках тощо. 

Для підтвердження причетності жінки слідчі допитали свідків, вилучили документи та телефон Галаніної, призначили експертизи. Так, одним з свідків є син підозрюваної. Хлопець підтвердив, що його мати повідомила про співпрацю з росією. За її словами, вона продовжить працювати на тій же роботі, проте на стороні російської федерації. Крім того, зазначила, що через таку співпрацю існує небезпека для всіх родичів. 

Водночас правоохоронці ще не отримали висновки всіх комп’ютерні експертизи, а також потребують додаткового часу, щоб довести й інше правопорушення – колабораційної діяльності. Тому слідчі звернулися до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування. Суддя клопотання задовольнила і дала часу до кінця липня. 

Наразі підозрювану тримають під вартою без визначення розміру застави. Затримали її орієнтовно 22 березня за невказаних обставин. У червні, адвокат жінки намагався змінити тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Захисник силався на здоров’я жінки. Однак суд у клопотанні адвоката відмовив, зазначивши, що стан здоров’я Галаніної задовільний і вона може перебувати у СІЗО.

Вероніка Хорольська

Читайте також: “Тихий терор” і “Градом” в спину: як живе окупований Токмак

Катерина Уманець – вічна “ліва”, захисниця Леніна і творець “соляної” валюти

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі