Будівництво крематорію в Запоріжжі: думка релігійних представників

Зображення завантажується

В Запоріжжі нарешті будують крематорій. На жаль, громадських обговорень стосовно такого важливого для міста об’єкта влада не проводила, тому ми, “Запорізький центр розслідувань”, вирішили самостійно запитати запоріжців, активістів та представників різних релігій, розповсюджених на території Запоріжжя 

Хоча Україна і світська держава, однак різні релігії та вірування впливають не тільки на повсякденне життя громадян, але і на прийняття рішень, погляд на різні речі. Наприклад такі, як будівництво крематорію та кремацію як способу поховання. 

Еколог Максим Сорока каже стосовно цього:

– Всесвітньою практикою є позитивним використання саме крематорію як кінцевої ланки у поводженні з трупами людей. Однак тут екологи вступають у суперечку з релігійними традиціями, які є одним з головних рушіїв нераціонального використання природних ресурсів по всьому світу.

З огляду на це, ми вирішили запитати думку стосовно будівництва крематорію у представників трьох релігій – христинства, юдаїзму та іслама

Мухаммад Мамутов, імам міста Запоріжжя та заступник муфтія духовного управління мусульман України говорить, що у ісламі кремація суворо заборонена:

Іслам завжди дивиться шанобливо на тіло померлого. Точно так само як ми ставимося до живої людини. Не можна за ісламом робити каліцтва тілу людини, яка померла. Всевишній наказує нам почесно відноситься до синів Адама. Тому поняття кремації у нас немає і його не було навіть в період, коли іслам почав тільки поширюватися. І за канонами ісламу ми ховаємо в землю.

Мухаммад каже, що, на жаль, деякі мусульмані мало знають про канони ісламу, тому можуть скористатися цим більш економічним способом – кремацією. Тому потрібно людям пояснювати, що краще ховати за канонами, як Всевишній наказав: 

В Запоріжжі є рада церков і якщо буде підніматися питання будівництва крематорію, то ми озвучимо позицію проти, але рішення буде прийматися загальними зусиллями

Отець Діонісій, Запорізька єпархія Православної Церкви України, каже, що православна віра допускає кремацію як один з видів захоронення тіла померлого:

В православній вірі кремація не заборонена. Коли я людям пояснюю, чи можна кремувати родича, то кажу витяг з Біблії – Книга Буття 3.19. Там сказано: “Ти людину з землі взяв, в ту землю і повернеш”. Коли людину спалюють, то єдина умова, що цей прах з крематорію мають помістити у землю, тобто не тримати вдома. Якщо розвіювати, то розвіювати над землею. Церква не має негативного ставлення до цього. Спалення на душу ніяк не впливає, тобто душа виходить із тіла після смерті, а тіло це тільки оболонка.

Єдине, що відрізняється, по словам о. Діонісія, – це ритуал поховання. Коли людину ховають у землю, то священик проводить чин похорону, люди прощаются, труну опускають у могилу і могила печатається. Якщо тіло людини спалюють у крематорії, то труна не печатається, а печатається могила, після того, як урну з прахом померлого придають землі

Щодо підтримки будівництва крематорію, то о. Діонісій каже, що православне вчення не забороняє кремацію і з точки зору практичної, то в великих містах, яким є і Запоріжжя, в крематорію немає нічого поганого.  

Таку ж думку щодо кремації підтримує і єпископ римо-католицької церкви Ян Собіло. Він каже, що тіло людини повинно бути поховане з великою пошаною:

Тіло людини має бути поховане з великою пошаною, бо тіло людини є храмом Духа Святого. Душа є безсмертною, а тіло можна пошкодити, воно хворіє, старіє, помирає. І тому, коли Ісус прийде на землю другий раз він воскресить наше тіло з праху. І тут важливий момент, що саме з праху. Коли Ісус прийде і воскресить наше тіло, то ми будемо виглядати як в найкращі наші роки. І вже це прославлене тіло не буде старіти, хворіти, не помре, буде з душею назавжди для вічного життя, а матеріальне тіло наше після смерті буде знищене. Головне, на що Церква звертає увагу, це те, що поховання цього тіла чи то в труні, чи то після кремації, повинно бути з великою пошаною.

Іншої думки притримуються іудеї. Менхаем Мендел Эрентрой, син головного рабина Запорізького регіона Нохума Ерентроя та прес-секретар Запорізької єврейської громади каже, що у єврейському писані є закон, що тіло повинно бути поховане в землю, а псувати чи надавати тілу шкоду заборонено 

Після смерті відділяється душа від тіла, душа вгору йде, а тіло залишається тут. Людина була створена із землі. Після смерті людини її тіло ховають у землю, де через деякий час воно розпадається і повертається до першоджерела. Тому обов’язково захоронювати, а не кремувати. Виходить, що людині дали тіло на користування, а потім після смерті тіло повертається в туди, звідки воно прийшло.

Також не допускається розтин, бо тіло прийшло у світ цілісним і таким повинно піти, наголошує Ерентрой:

Виходить, що в кремації все це повністю порушується. Тіло неможливо в тому самому стані повернути в землю, воно руйнується.

Ерентрой розуміє, що іноді євреї обирають кремацію через економічні причини, бо це набагато дешевше, ніж поховати у землю. Але в таких ситуаціях Запорізька єврейська громада може допомогти з похованням, тому Ерентрой закликає звертатися до них. 

А щодо будівництва крематорію, то за словами Ерентроя, їхня позиція буде нейтральною, бо якщо людина хоче, то вона це зробить чи в Запоріжжі, чи ні. 

Читайте нашу статтю: Будівництво крематорію в Запоріжжі: замість сучасного об’єкту – “ламповий телевізор” з загадковими підрядниками

Ми працюємо, щоб в місті було прозоре повітря, прозора влада та прозорий бюджет!💪 Приєднуйтесь до нашої команди патронів – https://www.patreon.com/incentrezp

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі