Близькі до партії: хто “донатить” запорізькому “ОПЗЖ”

Зображення завантажується

“Опозиційна платформа – За життя” попри свою відверто проросійську риторику продовжує триматися на верхніх сходинках електоральних рейтингів. Політсила має значну і доволі стабільну підтримку, плюс – колосальні фінансові вливання. Лише у 2019-му каса “ОПЗЖ” поповнилася на понад 108 мільйонів гривень за рахунок пожертв від фізичних та юридичних осіб. 

Рахунки обласних осередків, зокрема й запорізького, звісно,  виглядають суттєво скромнішими. Втім, Запорізька область все ж відіграла значну роль у фінансовому житті партії. 

Хто підтримує запорізький осередок “ОПЗЖ”

Останні звіти “Опозиційної платформи – За життя” на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції датовані першим кварталом 2020-го. Це пояснюється тим, що Верховна Рада минулоріч дозволила політичним партіям не подавати звіти доки в країні діє карантинний режим. Тож за основу для аналізу ми брали звіти за 2019-й.

Запорізький осередок “ОПЗЖ” протягом всього року спонсорували одні й ті ж особи. Наприклад, незмінно “донатила” фірма “ГК” Арсенал”, яка внесла на рахунки партії 118 тисяч гривень. Фірма робила внески від 800 до 21 тисячі гривень у першому та другому кварталах. 

Директором “ГК” Арсенал” є Андрій Розумович, який входить до виконкому Запорізької міської ради. Також чоловік з такими ж прізвищем, іменем та по-батькові значиться помічником нардепа Володимира Кальцева

Майже 26 тисяч гривень осередок отримав від фірми “Хортиця Палац”. Директором компанії є Олег Пузанов, який балотувався від “УКРОПу” на місцевих виборах у 2015-му. Кінцевим бенефіціаром “Хортиці Палац” є Анатолій Шкрібляк

Олександра Кірєєва підтримала осередок двома внесками у 2019-му – на 12 900 гривень, і в 1 кварталі 2020 року – 39 700 гривень.  Жінка є директоркою і засновницею фірми “Зед Концепт”. Раніше серед засновників цієї компанії було ТОВ “Болеслав”, серед власників якого фігурувала Євгенія Кальцева – матір нардепа Володимира Кальцева.

Євген Данільченко підтримав осередок трьома внесками по 5 тисяч гривень кожен. Чоловік є доволі непублічним підприємцем. Відомо, що раніше він висував свою кандидатуру на посаду голови Енергодарської міськради. 

Вадим Лобанов, який “задонатив” 3 тисяч гривень, є директором і засновником медцентру “Малахіт”. На офіційному сайті центру зазначено, що у 2018-му Лобанов приєднався до лав партії “За життя”. 

Хто підтримує центральний осередок “ОПЗЖ”

Основний же рахунок “ОПЗЖ” у 2019-му поповнювався значно солідніше – і в плані сум, і в плані персоналій. Так, в партійну касу кошти перераховували нардепи Віктор Медведчук, Тарас Козак, Нестор Шуфрич та Сергій Льовочкін тощо. 

В переліку жертводавців партії ми помітили і людей з Запорізької області. Цілий ряд осіб з Бердянська донатили на рахунок “ОПЗЖ” по 1.6 мільйона гривень кожен. Такий “збіг” нас зацікавив, тож ми вирішили дізнатися більше про кількох щедрих спонсорів.

Одним з жертводавців є Микита Вержиковський. У 2017-му він значився помічником депутата Запорізької обласної ради Олега Будянського. Нині ж Вержиковський – депутат Бердянської районної ради, куди балотувався і пройшов він партії “Наш Край”. 

Олександр Томковид – підприємець, активно тендерить з Бердянською міською радою. Чоловік вже не вперше виявляє щедрість до опозиційних сил. Таку ж суму – 1.6 мільйона гривень – він віддавав Юрію Бойку, коли той був кандидатом у президенти. 

Пожертвував цю ж суму і головний лікар “Санаторій Арктика” Геннадій Іваньков, який безуспішно балотувався у Запорізьку облраду від партії “Європейська солідарність” у 2015-му. 

Ці троє зробили свої внески в один день – 4 липня.

Дмитро Вакал, який зробив внесок у 1,6 мільйона гривень на декілька днів раніше, є одним з засновників ПП “Курорти Приазов’я”. Раніше, засновником підприємства був Олександр Пономарьов, який зараз є нардепом від “ОПЗЖ”. 

І це тільки декілька прізвищ з довгого списку. Очевидно, що попри обов’язкове звітування та фіксовані правила “гри”, політсили все одно не полишають спроб приховати реальних спонсорів. 

Вероніка Хорольська



Читайте також: Топ-5 найдорожчих “ковідних” закупівель за 2021 рік у Запоріжжі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі