Топ-5 найдорожчих “ковідних” закупівель за 2021 рік у Запоріжжі

Зображення завантажується

У Запорізькій області за 2021 рік бюджетники замовили товарів та послуг на 670 мільйонів гривень за спрощеною ковідною процедурою закупівель. Тендери на суму 327 мільйонів вже виконані постачальниками. Найдорожчими тендерами у Запоріжжі стали закупівлі швидких, фармації та технічного обладнання лікарень. 

Вже майже два роки, з весни 2020-го, для подолання пандемії COVID-19 влада запровадила процедуру спрощених закупівель. Таке рішення дало можливість лікарням та медичним установам заключати прямі договори без обмеження в кількості та сумах. В той же час, це стало підвищило корупційні ризики цих закупівель – конкуренція між постачальниками відсутня. Запорізький центр розслідувань дізнався, які закупівлі стали найдорожчими у Запорізькій області.

Перше місце посідає закупівля 42 автомобілів медичної допомоги за 82 мільйонів гривень. Переможцем, без конкуренції, стала фірма “Автоспецпром”. Замовником виступив Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який далі розподіляє транспорт між різними лікарнями області. Зауважимо, що згідно тендерної документації закуплені автомобілі не відносять до типу В, вони не оснащені апаратами штучної вентиляції легень.

“Автоспецпром” – один із найбільших постачальників швидких на території всієї України та водночас компанія-фігурант журналістських розслідувань та кримінальних проваджень. Зокрема компанію звинувачують у продажу несертифікованих машин та участь у схемі ухилення від сплати податків. Нею володіють брати Фісталь, сини керівника Донецького опікового центру часів Януковича.

Друге місце за закупівлю фармацевтичної продукції (таблетки, розчини для ін’єкцій та інше) на 10,8 мільйонів гривень. Замовником виступила Міська дитяча лікарня №5, договір заключили із фармацевтичною фірмою “Дарниця”. Постачальник є одним із найбільших виробників фармації в Україні, фірма належить Глібу Загорію, українському бізнесмену, науковцю та екс-депутату Верховної ради від партії “БПП”. 

Третє місце належить закупівлі функціональних ліжок для тієї ж дитячої лікарні №5 у кількості 341 штуки за 8,5 мільйонів гривень. Фірма-переможець «Глобалмедгруп» заснована у Києві. Офіційною власницею зазначена Мая Мозер, директором є її рідна сестра – Емма Гук. Це дружина службовця СБУ Андрія Гука, раніше на неї була оформлена фірма «Діспомед» Германа Фісталя, яка нині є одним з великих імпортерів різної медичної техніки, у тому числі ШВЛів.

Четверте та п’яте місце займають закупівлі фармацевтичної продукції на суми 8 мільйонів та 6,5 мільйонів гривень міської дитячої лікарні №5.
Тендер на 8 мільйонів отримала фірма “АТ-фарма”, яка належить Андрію Пухелюку. Його пов’язують із Петром Багрієм, президентом Асоціації «Виробники ліків України» та людина, чиє прізвище пов’язано з усіма найгучнішими скандалами у державних закупівлях ліків.
Фармпродукцію за 6,5 мільйонів постачала фірма “Амікум фарма”, яка належить киянці Вікторії Пахалюк, а директором є Сергій Стьопа. Пахалюк володіє іншими фармацевтичними фірмами «К.Фрік», «Аптеки «Фармасіті» та “Амікум плюс”. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі