“Благоустрій по-окупаційному”: правда про “шефську допомогу” тимчасово окупованій  Пологівській громаді

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

В  окупаційних телеграмканалах постійно з’являються новини про допомогу тимчасово окупованій території Запорізької області. Ми вже писали, що кожен район із тимчасово окупованих має “шефів” – область або російський край, який має вкладатися у відновлення захоплених земель

Чи отримують регіони цю допомогу на практиці? Звідки насправді береться техніка, яку називають “шефською”, і як пропагандисти прикривають так званими обстрілами ЗСУ власну неспроможність виконати свої ж обіцянки? Про це “Запорізькому центру розслідувань” під час ефіру розповів Юрій Коноваленко, пологівський міський голова

Перед початком повномасштабного вторгнення наша громада за рахунок децентралізації придбала абсолютно все необхідне для комунальної сфери: сміттєвози, екскаватори, навіть машину для укладання асфальту. Були у нас і водовози, каналопромивні машини та трактори. На сьогоднішній день окупанти все це привласнили, і, перевозячи від однієї громади до іншої, подають як допомогу від так званих “шефів”.

Юрій Коноваленко, пологівський міський голова

Тут слід відзначити, що така ситуація спостерігається у всіх населених пунктах тимчасово окупованої території Запорізької області.

Нещодавно окупаційні телеграм-канали щасливо відзвітували, що до Запорізької області надійшло 33 одиниці техніки для вивезення сміття. Раніше повідомляли про іншу комунальну техніку.

З окупаційного телеграм-канала

На відео і фото, які ми бачимо в окупаційних телеграмканалах, легко можна впізнати нову вишку, яка була придбана нами до помномаштабного вторгнення. Бачимо наші машини, якими вони користуються. Але окупанти заявлять, що все це – допомога від шефів Пензенської області.

Юрій Коноваленко, Пологівський міський голова

Привласнити собі здобутки громад, досягнуті при Україні, окупанти намагаються у всіх сферах.

В Пологах відкрили школу. При цьому з трьох інших шкіл міста забрали все найкраще обладнання. Все це привезли в “нову” школу і подали, як допомогу від Пензенської області. За такою самою схемою облаштували і відкрили дитячий садок, куди зараз ходить два десятка дітей. До окупації в нашому місті функціонували індивідуальні котельні, які працювали на пелетах. Пелети були закуплені інвесторами ще до повномасштабного вторгнення. Окупаційна влада забрала їх, і зараз каже, що їх закупили шефи.

Юрій Коноваленко, Пологівський міський голова

Згідно з міжнародним правом, держава-окупант зобов’язана забезпечити цивільне населення усім необхідним. Росіяни ж натомість в основному роблять вигляд, що щось роблять. Так, окупаційна влада не ремонтує в Пологах каналізацію та високовольтні стовпи, які були зруйновані під час бойових дій. 

Нещодавно була опублікована чергова гучна заява окупаційної влади про спробу з’єднати одну частину міста Пологи з іншою водогоном. Але, за словами Юрія Коноваленка, це було неможливо навіть в мирні часи: у водогоні не вистачає тиску. Відстань від однієї свердловини до іншої – 14 км, тож треба ставити додаткові насоси. Окупанти ж, зрозумівши, що зробити це нереально, почали перекидати відповідальність… на ЗСУ. Нібито провести водогін неможливо через обстріли.

З окупаційного телеграм-канала

Отакі досягнення, отака “шефська допомога” – відібрати чуже і назвати його своїм. 

ВИСНОВКИ:

1. Окупаційна влада в своїх телеграмканалах постійно пише про допомогу тимчасово окупованим територіям від так званих “шефів”. Але у багатьох випадках як “допомогу” демонструють техніку, яка була придбана самими громадами до повномасштабного вторгнення. 

2. Якщо ж обіцянку не вдається виконати, вкравши вже існуюче, пропаганда може прикритися обстрілами ЗСУ. Саме на них списують те, що “казочки” пропаганди так і не вдається реалізувати.

Читайте також: “Нові маніпулятивні розповіді росіян про благоустрій на ТОТ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі