“Благоустрій по-окупаційному”: правда про “шефську допомогу” тимчасово окупованій Пологівській громаді
В окупаційних телеграмканалах постійно з’являються новини про допомогу тимчасово окупованій території Запорізької області. Ми вже писали, що кожен район із тимчасово окупованих має “шефів” – область або російський край, який має вкладатися у відновлення захоплених земель
Чи отримують регіони цю допомогу на практиці? Звідки насправді береться техніка, яку називають “шефською”, і як пропагандисти прикривають так званими обстрілами ЗСУ власну неспроможність виконати свої ж обіцянки? Про це “Запорізькому центру розслідувань” під час ефіру розповів Юрій Коноваленко, пологівський міський голова
Тут слід відзначити, що така ситуація спостерігається у всіх населених пунктах тимчасово окупованої території Запорізької області.
Нещодавно окупаційні телеграм-канали щасливо відзвітували, що до Запорізької області надійшло 33 одиниці техніки для вивезення сміття. Раніше повідомляли про іншу комунальну техніку.
Привласнити собі здобутки громад, досягнуті при Україні, окупанти намагаються у всіх сферах.
Згідно з міжнародним правом, держава-окупант зобов’язана забезпечити цивільне населення усім необхідним. Росіяни ж натомість в основному роблять вигляд, що щось роблять. Так, окупаційна влада не ремонтує в Пологах каналізацію та високовольтні стовпи, які були зруйновані під час бойових дій.
Нещодавно була опублікована чергова гучна заява окупаційної влади про спробу з’єднати одну частину міста Пологи з іншою водогоном. Але, за словами Юрія Коноваленка, це було неможливо навіть в мирні часи: у водогоні не вистачає тиску. Відстань від однієї свердловини до іншої – 14 км, тож треба ставити додаткові насоси. Окупанти ж, зрозумівши, що зробити це нереально, почали перекидати відповідальність… на ЗСУ. Нібито провести водогін неможливо через обстріли.
Отакі досягнення, отака “шефська допомога” – відібрати чуже і назвати його своїм.
ВИСНОВКИ:
1. Окупаційна влада в своїх телеграмканалах постійно пише про допомогу тимчасово окупованим територіям від так званих “шефів”. Але у багатьох випадках як “допомогу” демонструють техніку, яка була придбана самими громадами до повномасштабного вторгнення.
2. Якщо ж обіцянку не вдається виконати, вкравши вже існуюче, пропаганда може прикритися обстрілами ЗСУ. Саме на них списують те, що “казочки” пропаганди так і не вдається реалізувати.
Читайте також: “Нові маніпулятивні розповіді росіян про благоустрій на ТОТ“
Обговорення