Бачиш крематорій? А він є! Пропаганда опубліковала новий фейк про втрати ЗСУ

Зображення завантажується

Черговий допис у запорізькому телеграм-чаті: авторка нібито задихається від роботи крематорія, у якому “жгут тела наших мальчишек”. Такий скріншот опублікував пропагандистський російський телеграм-канал про Запоріжжя… забувши про маленький, але важливий нюанс. Який – читайте далі у матеріалі

“Запорожский вестник” – телеграм-канал, створений російськими “спецами” для того, щоб брехати про життя у Запоріжжі. Цього разу фейк вийшов не надто переконливий. Канал опублікував скріншот із запорізького чату, у якому авторка жаліється на вікна, брудні від смогу крематорія, у якому усю ніч палили тіла “наших мальчишек”. Крім того, вона стверджує, що “Зеля” обіцяв закінчити війну, але раніше скінчаться “наши мужики”.

Від себе канал додав текст, у якому пише вже не про один, а про декілька запорізьких крематоріїв, які нібито працюють у три зміни через “чудовищные потери на Запорожском направлении” (http://surl.li/koqst).

І все б нічого, от тільки у Запоріжжі немає ЖОДНОГО крематорія. Восени 2021 року роботи з його будівництва було розпочато, але так і не завершено. Послуга кремації у Запоріжжі доступна, але для цього тіла перевозять до Харкова або Одеси (http://surl.li/koqzf). 

Чат, на який посилається “Запорожский вестник”, також аж ніяк не є надійним джерелом інформації: він загальнодоступний і опублікувати у ньому можна будь-що (http://surl.li/koqym). Але у чаті працюють модератори, тож допис про крематорій уже було видалено, а автора забанено.

Кінець фейку безславний. У коментарі до дописа на “Запорожском вестнике” прийшли мешканці Запоріжжя – сказати, що крематорію у Запоріжжі немає. Проросійським ботам довелося вигадувати пояснення. 

Виявилося, що “у Запоріжжі крематорій є” – але за названою адресою розташована Єдина ритуальна служба, яка, власне, і перевозить тіла до крематоріїв Харкова та Одеси; що працюють мобільні крематорії (але їх ніхто не бачив); що тіла жгуть у мартенах металургійних підприємств. 

Врешті решт ботам довелося вдатися до останнього аргументу: можливо, про брудні вікна пише якраз мешканка Одеси, яка спеціально для цього вступила до запорізького чату?

ВИСНОВКИ:

  • Пропаганда продовжує спроби залякати українців втратами на війні. Для цього створюють фейкові акаунти, які публікують дописи у локальних чатах із бездоказовими твердженнями.
  • Навіть “локальні” канали про конкретні міста у пропагандистів ведуть люди, не пов’язані із цими містами – тож вони не знають навіть, чи є у місті крематорій.
  • На підтвердження фейків доводиться вигадувати мобільні крематорії або інші нісенітниці – але місцеві мешканці їм не вірять. А от для загальноросійської пропаганди скріншоти згодяться – можливо, у нових добірках фейків, подібних до тієї, про яку ми писали раніше.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі