Адмінсуд вирішив, що запорізькі освітяни можуть замовляти вивіз сміття без тендерів

Зображення завантажується

Департамент освіти і науки міськради скасував через суд Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі послуг з вивезення відходів між “Вельтумом-Запоріжжя” та Олександрівським тервідділом освіти. Суд підтримав позов, який мав на меті скасувати припис аудиторів щодо обов’язкових тендерів, повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на реєстр судових рішень

Департамент освіти та науки міськради звернувся до суду із позовом до Держаудитслужби у Запорізькій області щодо висновку, через який Олександрівському тервідділу освіти довелося проводити тендер на закупівлю послуг з вивозу та утилізації відходів. 

По-перше, департамент вказав, що служба помилилась у своєму висновку. По-друге, зазначив, що “Вельтум” через відмінену переговорну процедуру втрачає свої кошти, бо вони вже почали роботу. По-третє, у якості аргументу щодо “відсутності конкуренції” наводить конкурс на визначення компанії з вивозу сміття в Запоріжжі, проведений Запорізькою міськрадою у 2019 році. 

Департамент зазначає, що згідно конкурсу, “Вельтум” є єдиною компанією, яка збирає та перевозить відходи, а також має для цього достатньо техніки. Також департамент зазначає, що ніякий інший суб`єкт господарювання не може здійснити послуги із захоронення відходів. Саме тому конкуренція відсутня, у тому числі і з технічних причин.

Тобто Департамент пише, що тільки “Вельтум” має право доступу до полігону ТБО№1, де здійснюється захоронення відходів, а також має для цього техніку, бо це підтверджено конкурсом. Хоча компанія “Гранік” також вивозить відходи на той самий полігон, бо іншого в Запоріжжі просто немає, і також має техніку. 

Держаудитслужба не визнала позов та відповіла, що помилки в висновку немає, вказавши при цьому на помилку самого департаменту. Окрім того, служба пише, що незрозуміло, як відміна переговорної процедури, яку неправомірно застосував департамент, вплине на активи ТОВ «Вельтум-Запоріжжя», якщо не йдеться мова про розірвання договору.

Також, вже проведений відкритий конкурс на виконання висновку, де переміг “Вельтум”,  і є аргументацією щодо “відсутності конкуренції”. Бо на конкурс подалися дві компанії – це “Вельтум” та “Гранік”. “Вельтум”, як третя сторона, позов департаменту підтримала. “Гранік”, відповідно, ні.

Суд вирішив сторони не викликати та провести спрощене засідання, на якому дослідив документи, а також звернув увагу на рішення Окружного адмінсуду Києва. Раніше ОАСК скасував аналогічний з висновком Держаудитслужби висновок Антимонопольного комітету. Однак зараз це рішення знаходиться на апеляції, тому в силу так і не вступило. 

В підсумку Запорізький адмінсуд став на сторону Департаменту та визнав протиправним висновок Держаудитслужби щодо переговорною процедури між “Вельтумом” та Олександрівським тервідділом освіти і скасував його.  

Як “Запорізький центр розслідувань” писав раніше, Держаудитслужба перевірила закупівлю послуг з вивезення та утилізації сміття в чотирьох районах міста і виявила порушення. Закупівлі проводилися між територіальними відділами освіти і компанією “Вельтум-Запоріжжя” по переговорної процедурі. Одним із таких відділів, з яким компанія заключила договір, став Олександрівський. 

В якості обґрунтування застосування переговорної процедури замовники (чотири територіальних відділення освіти, серед яких був і Олександрівський) вказали відсутність конкуренції через технічні причини. Тобто, простіше кажучи, через те, що “Вельтум” виграв міський конкурс на визначення компанії з послуг вивозу та утилізації сміття, не має конкурентів, а тому можна заключати договір по переговорній процедурі. Однак в Запоріжжі “Вельтум” не єдина компанія, яка займається такою діяльністю.

Саме на це звернула увагу Держаудитслужба і винесла вердикт: скасувати переговорну процедуру та провести відкритий тендер. Що і зробили. 

Окрім того, “Вельтум” також подав в суд, щоб розірвати договір між компанію “Гранік”, яка також займається вивозом сміття, та школою-інтернатом “Орієнтир”. Компанія посилається на той самий конкурс, який, на їхню думку, зробив їх єдиною компанією, яка може вивозити та утилізувати сміття в Запоріжжі.

Читайте також: “Вельтум” оспорил в ОАСКе решение АМКУ, запретившее вывозить им мусор без тендера

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі