46 мільйонів, VIP-сварка на фейсбуці і бульдозерний ковш

Зображення завантажується

Заступниця голови ОДА пише у себе публічно на Фейсбуці, що в одному з міст області влада розпочала незаконне будівництво, ігнорує їхні листи і просить місцеву нардепку-мажоритарницю якось розібратись. Мажоританиця відповідає також через ФБ у стилі «На себе подивіться, усе в області занедбали, і взагалі, чи ви щось там лобіюєте?».  Що це було і за що йде конфлікт – ми розібрались!

Отже, спочатку полаялись в соцмережах, з великими постами і підтримкою фан-клубів, заступниця голови ОДА Злата Некрасова і нардепка Юлія Яцик з 79-го округу, до якого входять Василівка, Енергодар та взагалі західні райони Запорізької області. Що вони казали – можете почитати у наших колег, а ми розповімо, що ховається за постами на ФБ, адже ця історія почалась ще за місяць до сварки.

Що будується?

У Василівці, малій батьківщині віце-премєра з діджиталізації Михайла Федорова, хочуть збудувати великий красивий Центр надання адміністративних послуг. Два поверхи, зручні зали з диванами, стенди, інтерактивні табло, все дуже красиво і під ключ десь за 46 мільйонів.

Отаке красиве воно має бути

Трактор чи бульдозер?

Тендер оголосили 24 вересня, а потім 08 жовтня посадовці внесли до умов додаткові вимоги – перелік необхідної для робіт техніки.  Монтажний кран, екскаватор, вантажівка, і бульдозер.

На тендер подались три фірми – «Мелсіті», «Магістральбудмонтаж» і «Акві-буд». «Мелсіті» попросило за свою роботу 46,58 мільйони гривень, «Магістральбудмонтаж» і «Акві-буд» на три мільйони менше – по 43,144 і 43,376 мільйонів. Пропозиції фірм, які запропонували меншу суму, відхилили, бо знайшли в них порушення. У «Акві-буда» не було серед додатків антикорупційної програми, і в розрахунку робіт вони не вказали влаштування пароізоляції. «Магістральбудмонтажу» відмовили тому, що серед їхньої техніки не було бульдозеру, а був вказаний трактор.

 «Магістральбудмонтаж» не погодилась з відхиленням і подала скаргу в антимонопольний комітет. Вони наголосили, що окремо вказали в документації, що в них є трактор ТД-75 з бульдозерним накидом, і по факту це бульдозер, і комісія свідомо назвала його трактором, який не має відношення до робіт і технічного завдання. Також у своїй скарзі «Магістральбудмонтаж» перерахувала помилки в документах «Мелсіті», на які не звернули увагу посадовці.

Приблизно отакий ТД-75 з ковшом не визнали бульдозером.

Усе це відбувалось з 22 жовтня по 03 листопада в системі Prozorro. Але реальність поза межами системи виявилась швидше.

ЦНАП будують чи труби міняють?

Так, вже 16 жовтня, коли ще можна було подавати документи до участі в тендері, міський голова Василівки Сергій Каліман виклав пост про начало будівництва. Посадовець не став розписувати, саме що будують, але в коментарях  додав ескізи будівлі, так, що було зрозуміло – це саме ЦНАП, про який у Василівці стільки розповідали.

На фото Калімана можна бачити принаймні один екскаватор з логотипом «АБЗ», чию техніку вказало серед орендованої ТОВ «Мелсіті».

Коли ж мера почали питати, які документи на роботи в нього є, то посадовець почав постити скріншоти з Держреєстру будівництва. Щоправда, ці скріншоти не мали відношення до будівництва ЦНАПу, там йшлося про якийсь капремонт інженерних мереж.

І зараз на держпорталі, де публікуються дані про будівництво, немає нічого схожого на ЦНАП, замовником чого б виступала Василівська міська рада.

На сайті Васільвської міськради, у розділі де публікуються містобудівні умови і обмеження, є строка про будівництво ЦНАПУ – але якщо завантажити файл документу, то там не про ЦНАП, а про якісь резервуари для води.

Після обміну звинуваченнями між Некрасовою та Яцик Каліман виклав пост «за всьо хороше», де розповів, як працює на благо громади і зневажає усі недоброзичливців, але по суті будівництва і про усі нудні документи так нічого і не пояснив.

Власно кажучи, що це за такий підрядник, який майже виграв тендер на 42 мільйони, і має можливість працювати вже тоді, коли інші ще тільки документи подають?

«Мелсіті» за майбутнє»

«Мелсіті» працює в Мелітополі, портфоліо фірми трохи менше ніж на 200 мільйонів гривень майже повністю пов’язане з цим містом. Останній серйозний тендер – будівництво льодової арени, ми вже писали, що ця арена стала єдиним отримувачем соціально-економічної субвенції з держбюджету на окрузі Сергія Мінька, який раніше був мером Мелітополя, а потім обрався від міста до парламенту.

Номінальним власником «Мелсіті» є її директор Володимир Новосельцев, але фактичні тісні зв’язки фірма має з мелітопольським «тендерним монстром» часів мерства Мінька, «АБЗ Промбуд», який отримав підрядів з мелітопольського бюджету на 1,4 мільярди. На тендерах «Мелсіті» стабільно вказує, що орендує техніку «АБЗ Промбуд», вони часто беруть участь разом у закупівлях. І на вже згаданій льодовій арені «АБЗ Промбуд» є субпідрядником «Мелсіті». Тобто, це фірма з оточення колишнього мера і нинішнього нардепа Сергія Мінька – яка вирішила отримати 42 мільйони за ЦНАП ще у Василівці.  

І, трохи політичних зв’язків. Сергій Мінько зараз входить у парламенті до фракції «За майбутнє». Сергій Каліман, пройшов у мери Василівки від «Слуги народу». Але його брат Олег Каліман обрався до Запорізької облради від «За майбутнє».

Правові наслідки

Чи була права Злата Некрасова, коли казала, що будівництво незаконне? І взагалі, кому що може бути за отаку ситуацію?

Як посадовець, Некрасова мала б спиратись на оцінку відповідного держоргана – новоствореної ДІАМ, Державної інспекції архітектури та містобудування. Але ми не посадовці і тому можемо сказати, поки ДІАМ добереться до Василівки – так, зараз будівництво ЦНАПУ до укладення договору з підрядником і подачі документів в Єдину державну систему є незаконним. І якщо ДІАМ справді добереться до Василівки, він має виписати штраф і Василівській міській раді, і тій фірмі, що зараз працює на майданчику – за проведення підготовчих робіт без повідомлення. І можливо, ще щось дрібне адміністративне за загадкову плутанину в реєстрі МБУТО.

А до кримінальної відповідальності поки що нема кого притягати, і за порушення законів про закупівлі нема кого штрафувати – адже договір ще не укладено і гроші по ньому не пішли по рахунках. Але якщо договір з «Мелсіті» після усіх оскаржень і повторних тендерів таки укладуть, ці роботи до оголошення переможця можуть стати приводом для поліції порушити чергове кримінальне провадження – адже можна побачити в них змову між замовником та підрядником.

У підсумку – посадовці у Василівці потрапили в кепське становище через те, що проігнорували закон. Якщо за них готовий «вписатись» місцевий мажоритарник (Юлія Яцик), і навіть два (плюс Сергій Мінько), це можна вважати надійним прикриттям, але ж життя мінливе.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі