10 мільйонів, які НАБУ вважало «куртєвськими» в гуманітарній справі, віддали на ЗСУ

Зображення завантажується

230 тисяч доларів та іншу готівку сумарно на 10 мільйонів гривень, які НАБУ вилучило в минулому році під час обшуків у провадженні з розкрадання гуманітарної допомоги, перерахували на допомогу ЗСУ. За рік слідство так і не спромоглось довести, що ці гроші належали в.о. міського голови Анатолію Куртєву, тому Вищий антикорупційний суд погодився з «пропозицією» адвокатів.

Запорізький центр розслідувань розповідає, що було зараз, нагадує, що було рік тому, і що не так в цій історії.

Що було рік тому?

Наприкінці серпня 2022 року відбулась низка обшуків в запорізьких посадовців через чисельні звинувачення в розкраданні гуманітарної допомоги.

Найбільший «врожай» виявився при обшуках в в.о. міського голови Анатолія Куртєва – у нього вилучили «грошові кошти у сумі 596 400 грн, 230 060 доларів США», що сумарно складає близько 10 мільйонів гривень за курсом.

Протягом осені і на початку зими відбувались судові засідання, на яких адвокати намагались зняти арешт з цих грошей. Ми ходили на деякі з них і дізнались про цікаві нюанси.

Захист казав, що це гроші не Куртєва, а його помічника Владислава Павлюченка, який веде його сторінки в соц.мережах. І навіть не його особисто, а батьків Павлюченка, які перед початком агресії РФ передали все синові, а самі на той час лишались в окупації. І що взагалі Куртєв за адресою, де був обшук, не проживав, його не було там під час обшуків, на квартирі детективи НАБУ зустріли лише Павлюченка.

Звинувачення і слідство стверджували, що в них є оперативні дані та свідчення сусідів, що Анатолій Куртєв мешкав за тією адресою разом з Павлюченко. І що готівку знайшли в сумці, де зберігалось чимало документів з обласного бюро судмедекспертизи, яке Куртєв очолював перед тим, як стати в.о. мера. І, за даними слідства, батьки Павлюченка не мали можливостей – майна, бізнесу, високооплачуваної роботи – накопичити за своє життя декілька мільйонів гривень.

В підсумку суд став на бік звинувачення і лишив гроші під арештом

Що відбулось зараз?    

Ми не даємо лінк на ухвалу в реєстрі, через безпекові міркування, яких вимагала сторона захисту – хоча вважаємо їх надуманими.

В жовтні до суду прийшли адвокати Анатолія Куртєва і Владислава Павлюченка. Вони надали клопотання батьків Павлюченка, які засвідчили в письмовому вигляді, що це їх гроші, які вони все життя збирали сину на квартиру, і запропонували перерахувати ці гроші на ЗСУ.

Анатолій Куртєв у суді засвідчив, що це не його гроші, і просто «його документи зберігалися за місцем проживання Павлюченка, оскільки він його помічник, тож виконує його доручення, жодного відношення до вилучених грошових коштів не має».

Прокурор підтримав це клопотання, зауважила, що досі в провадженні нікому про підозру не повідомлялось, і з моменту вилучення цих коштів слідство не підтвердило, яка саме відношення вони мають до «гуманітарної справи», тож в подальшому арешті готівки немає потреби.

У підсумку, суд погодився з клопотанням Павлюченків і зобов’язав НАБУ перерахувати гроші «у сумі 596 400 грн, 230 060 доларів США та 650 Євро» на рахунки для підтримку Збройних сил України.

Від редакції:  

Що в усій цій історії не так?

І звинувачення, і суд дуже швидко «повірили» клопотанню, яке адвокат Павлюченка надав від його батьків – що це їх гроші.

Прокурор не став вимагати доказів, як вони спроміглись накопичити таку суму за своє життя, хоча рік тому це було аргументом для сторони звинувачення. Суддя не став викликати батьків особисто до суду, аби допитати, хоча за формулюваннями ухвали було зрозуміло, що ці люди вже виїхали з ТОТ.

Твердження прокурора, що «у даному кримінальному провадженні нікому про підозру не повідомлялось, тож воно є фактовим» також свідчить про те, що реального слідства по цій справі не було.

Можна вважати, що погодившись на передачу вилучених грошей на ЗСУ, слідство ніби визнало, що не буде висувати підозру Куртєву по ст.368-5 КК – «незаконне збагачення», яке фігурувало в фабулі гуманітарного провадження, хоча сума на 10 мільйонів гривень готівкою була б добрим підгрунтям для цього кроку. Також незрозуміло, чи має сенс зараз протокол, який влітку склало щодо Куртєва НАЗК, щодо «невідповідності образу життя» – адже його склали саме на припущенні того факту, що ця готівка належить в.о. мера.

Сергій Сидоров, керівник ГО «ЗЦР»

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
3 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
ЗМІ: 10 млн гривень, які знайшли при обшуках у Куртєва, передадуть ЗСУ – Громадське Місце Запоріжжя
14.11.2023 15:57

[…] повідомляє “Запорізький центр розслідувань” після цього почались судові засідання щодо цих […]

trackback
НАБУ перерахувало гроші, знайдені в Куртєва, на ЗСУ: деталі
14.11.2023 18:40

[…] це повідомляє Запорізький центр […]

trackback
10 мільйонів, які НАБУ вважало «куртєвськими» в гуманітарній справі, віддали на ЗСУ – Громадське Місце Запоріжжя
17.11.2023 15:36

[…] ДЖЕРЕЛО […]