Запорізький виконком придбав планшети в два рази дорожче у керівниці антикорупційної ГО

Зображення завантажується

Запорізький виконавчий комітет придбав дешеві планшети за ціною преміум від керівниці антикорупційної громадської організації. Про це стало відомо Запорізькому центр розслідувань та ГО “Хочу вчитися” з системи електронних закупівель Прозорро

В рамках проєкту “Антикорупційне ТрО” в системі Прозорро наша команда знайшла закупівлю планшетів Виконавчим комітетом Запорізької міської ради на майже 600 тисяч гривень. 

Виконком у технічних характеристиках пише, що потрібен 21 планшет Samsung Galaxy Tab S7 FE 6/128 GB або еквівалент, і подає стандартні характеристики для цієї моделі. 

У закупівлі взяли участь дві фірми – ТОВ “Виробничо-комерційне підприємство “Всесвіт” та ФОП Макєєва Ольга Володимирівна. Хоча перша фірма подала пропозицію значно меншу – майже 336 тисяч гривень, виграла друга учасниця із пропозицією у 499 тисяч гривень.

Порушення на порушенні

Звичайно, що ВКП “Всесвіт” не задовольнив такий результат, тому вони подали вимоги про усунення порушень. А саме, фірма написала, що Ольга Макєєва надала дві пропозиції, хоча це є порушенням статті 23 “Закону про публічні закупівлі” про технічні специфікації, маркування, сертифікати та інше. Також це порушення Тендерної документації, де прописано, що кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію.

На це виконком відповів, що так як “Всесвіт” не виправив невідповідності в документах, то їм довелося розглядати другу пропозицію. де вони вибрали планшети, що відповідають характеристикам. 

Також “Всесвіт” закцентував увагу на тому, що у Ольги Макєєвої планшети коштують на 48% дорожче, ніж на офіційному сайті Леново. А авторизаційний лист від виробника вона додала тільки після закінчення аукціону. 

Виконком відповів, що лист Макєєва надала протягом 24 годин, що з моменту розміщення вимоги про усунення порушення, тож все чисто.  

Не зовсім преміум

Так, що ж за планшети такі за ціною вдвічі більшою купив виконком? Планшети Lenovo Tab PII (2nd Gen) 6/128 LTE по 23 762 гривні, згідно додатковій угоді. 

Цікаво, що на ринку такі планшети коштують реально вдвічі менше. Наприклад, на сайті Stylus можна порівняти Samsung, які були у початковій тендерній пропозиції, і ці Lenovo. 

Зараз такий Samsung коштує 23,5 тисячі гривень, а Lenovo – 10,3 тисячі. Так, на сайті зараз знижки, але якщо просто прописати в пошуку модель цього планшету, то ціни вище за 15 тисяч немає. Тобто в пропозиції Макєєвої ціна перевищена. 

Перша конкурентна закупівля

Зареєстрована як ФОП Ольга Макєєва в 2022 році, активно отримувати замовлення почала з травня 2023 року. До цієї закупівлі планшетів, вона без конкурсу встигла укласти 16 прямих договорів на суму майже 500 тисяч гривень. Замовлення на поставку різної канцелярії в департамент освіти, територіальні відділи освіти, а також в комунальну установу «Центр професійної розвитку педагогічних працівників».

Ще один цікавий факт про Ольгу Макєєву – вона, разом із Дмитром Скоробагатьком, є засновниками громадської організації “Запорізький антикорупційний штаб”. Пошук в інтернеті нам не дав жодного результату, окрім факту зареєстрованої організації. 

Також її ПІБ, номер телефону, та подекуди адреса реєстрації співпадає в пяти товариствах з обмеженою відповідальністю, де Ольга Макєєва є директором та засновником. 

Висновок

Висновок дуже простий – маємо ФОП, який виграв закупівлю на поставку планшетів Запорізькому виконкому по ціні вдвічі більші за ринкову. 

____________________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена “Запорізький центр розслідувань” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Читайте також: “Золоті” бойлери: в Запоріжжі закупили водонагрівачі по захмарній ціні і з невідповідними характеристиками

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі