Запорізькі переселенці обмірковують повернення на ТОТ: справжні причини

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Окупаційна влада змушує українців, які виїхали з ТОТ, повертатися. Погрожують “націоналізацією” майна, яке не “перереєструють”. Мають на меті показати, що українці прагнуть стати громадянами Росії.  ВПО у Запорізькій області шукають шляхи зберегти майно в окупації, не отримуючи російський паспорт

“Націоналізація” нерухомості, яка не має господарів, має відбутися у 2028 році. Квартири, будинки та земельні ділянки передадуть органам місцевої окупаційної “влади”. Щоб цього не відбулося, необхідно зареєструвати свою нерухомість – але зробити це можуть тільки резиденти РФ, тобто люди, які отримали паспорт окупаційної держави.

Пропаганда та канали місцевої влади створюють інформаційний шквал навколо “націоналізації”. Підкреслюють, що мешканці ТОТ – нинішні і колишні – мають якнайшвидше отримати паспорт РФ. До 1 липня це можна зробити за спрощеною процедурою, протягом 3-4 тижнів. В подальшому процедура триватиме роки і до початку “націоналізації” не закінчиться.

Проблема особливо актуальна для тих, хто виїхав з окупованої частини Запорізької області. Часто квартира або будинок, у яких залишилися батьки, зареєстровані на дітей, що виїхали з ТОТ. Таким чином, у 2028 році частина родини може залишитися безхатьками. 

Ситуація примушує українців замислюватися над тимчасовим в’їздом на ТОТ, щоб оформити паспорт та перевести нерухомість на рідних. Тим не менше, ВПО продовжують шукати шляхи, щоб уникнути повернення до окупації. Зокрема, під час онлайн-консультацій з юристами на ТОТ обговорюють варіанти оформлення довіреності з українського власника на резидента РФ (родичів, які отримали паспорти РФ). Друга можливість – оформлення договору даріння на резидента РФ у консульстві РФ у Білорусі.

Згідно з коментарями мешканців окупованої території, нова загроза поки не спричинила нову хвилю оформлень паспортів РФ. Люди вичікують.

Читайте також: “Дві пачки ліків – “нечувана турбота”: нова постановка від російської пропаганди в Запорізькій області

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі