Запорізькі офтальмологи виробляють гемостатичні губки та репеленти для захисників

Зображення завантажується

Кровозупинні губки й засоби від шкідливих комах – те, що може врятувати життя на фронті. Запорізькі офтальмологи з TopMedical з початку повномасштабного вторгнення виробляють їх для наших захисників. Про внесок волонтерів у нашу перемогу і важливість гемостатичних губок та репелентів – у нашому матеріалі 

Запорізька офтальмологічна клініка ТорMedical займається обстеженням і лікуванням  різноманітних патологій ока з 2018 року. З початку повномасштабного вторгнення працівники клініки не залишилися осторонь і створили на своїй базі гуманітарний центр. Заручившись підтримкою волонтерів “Паляниця” та благодійного фонду “Карітас”, роздавали продуктові набори і засоби гігієни.  

З часом, у травні 2022, коли гуманітарний штаб перемістили, клініка відновила роботу як медзаклад. 

По основній роботі ми допомагаємо мешканцям Запоріжжя та області. Зокрема, тимчасово переміщеним особам. Для них діє спеціальна програма зі знижкою на повне офтальмологічне обстеження. Ми безкоштовно лікуємо, діагностуємо та обстежуємо всіх військових ЗСУ. Це наш скромний волонтерський внесок у цю боротьбу

Сергій Малишев, директор клініки, голова ГО “Унія Офтальміка”
Сергій Малишев, директор клініки, голова ГО “Унія Офтальміка”, фото Запорізького центру розслідувань

Гемостатичні губки 

На початку нашої роботи як волонтерського центру ми зіткнулися з великою проблемою, тому що ми готували індивідуальні аптечки для наших воїнів. За півтора місяця скінчилися гроші від іноземних донорів. Тому що закупили великі обсяги як турнікетів, так і гемостатичних препаратів. І ми зрозуміли, що, на жаль, нічого, окрім власного виробництва, не може покрити ці потреби

Сергій Малишев, директор клініки, голова ГО “Унія Офтальміка”

Згодом офтальмологи почали розробляти гемостатичні губки – засоби, що допомагають зупинити кровотечу. 

З колегами ми займалися адаптацією методики, яку нам надав наш друг і колега, який, на жаль, загинув на початку березня під Харковом. Він був бойовим медиком з Києва. Він нам передав матеріали, свої напрацювання по кровоспинній губці. І ми трішки адаптували методику під можливості, які ми маємо наразі

Євген Михальченко, хімік, доктор філософії з галузі знань фармації, старший викладач кафедри ЗДМФУ
Євген Михальченко, хімік, доктор філософії з галузі знань фармації, старший викладач кафедри ЗДМФУ, фото Запорізького центру розслідувань

Так розпочалося виробництво. Спочатку волонтери розробили губки різних розмірів. Наприклад, 5 на 5 см або 10 на 7 см. Однак з практикою все ж визначили ідеальний розмір: 9 на 9 сантиметрів. Після цього почали налагоджувати стале виробництво гемостатиків. 

Губка кровоспинна, фото Запорізького центру розслідувань

Євген Михальченко приєднався до команди у березні 2022 року. Спочатку допомагав розподіляти гуманітарні вантажі, а пізніше почав розробляти гемостатичні губки, репеленти та інші корисні засоби для захисників. 

Євген Михальченко розповів, що губка досить проста річ, яка може врятувати життя. Якщо заглиблюватися у професійні терміни, то кожна губка  просякнута колоїдним розчином, який активує декілька механізмів згортання крові. 

У клініці є спеціальне обладнання для губок. Процес висихання продукції займає від 3 до 7 діб. Час залежить від температури. Після цього продукція вакуумується й відправляється в Одеську область, де проходить радіаційну стерилізацію. 

Окрім того, волонтери продумують кожну дрібницю, що скорочує час і спрощує використання. Це надважливо на фронті. Так, після повернення продукції офтальмологи клеять інструкції з використання, а також роблять зручні надрізи, завдяки яким відкрити губку легко. Навіть зубами або однією рукою.

Готова продукція комплектується і відправляється до військових. Зазвичай клініка працює з медиками у підрозділах, взводах та ротах. Це важливий момент, завдяки якому військові отримують не тільки губку, але й інструктаж від медиків.

Вони проводять інструктаж з бійцями, яким чином цим користуватися. Губки зупиняють навіть печінкову кровотечу, а така кровотеча є однією з самих суттєвих.

Євген Михальченко, хімік, доктор філософії з галузі знань фармації, старший викладач кафедри ЗДМФУ

Репеленти

Другий, і не менш важливий, напрямок роботи волонтерів – репеленти, засоби, що допомагають від небажаних комах. До волонтерів неодноразово зверталися зі скаргами на москітів, кліщів, бліх.

Репеленти, процес роботи, фото Запорізького центру розслідувань

Тому офтальмологи вирішили долучитися до розвʼязання і цієї проблеми. Відтак, за основу взяли вже існуючі й перевірені технології, що використовували військові США у В’єтнамі. 

Репеленти, фото Запорізького центру розслідувань

Як я можу допомогти 

Долучитися до допомоги можна донатом. Наразі команда збирає гроші на виробництво гемостатичної губки в аптечки та для медиків евакуаційних бригад. На виробництво репеленту, а також на закупівлю ліків та засобів тактичної медицини для ЗСУ. Кожна гривня важлива.

Посилання на банку Monobank: https://send.monobank.ua/jar/6fpp2qG5dn

💳 Або на картку Monobank: 5375 4112 0910 0119

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Читайте також: Благодійний квіз: Як у Запоріжжі збирають гроші на ЗСУ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі