Запорізькі кандидати від “Слуги народу”: богуслаєвські, боговінські, ахметівські та інші

Зображення завантажується

Рецепт коктейлю “Слуги на міськраду”: три більш-менш рівні частини людей від Богуслаєва, Ахметова і Боговіна. Зверху досипати жменьку помічників нардепів від СН, змішати, додати ще дві жменьки усього, що знайдеться в полі зору. Саме так виглядає список партії “Слуга народу” до Запорізької міськради.

Загадкові праймеріз: що було на початку

Партія “Слуга народу” цього року пішла незвичним для української політики шляхом відбору кандидатів – оголосила праймеріз, внутрішній попередній відбір кандидатів. Майже кожен міг додатись в систему на сайті, виставити свою кандидатуру з невеличкою програмою або промоційним відео, та закликати людей голосувати за себе – щоб стати кандидатом. Або взяти в партійному офісі паперову форму та піти збирати підписи за себе по знайомих.  

А потім, за два дні до завершення праймеріз, вночі з 08 на 09 вересня в системі нарахування голосів стався скачок і декілька людей отримали чималий “плюс” до своїх показників. А ще дві людини, Гіренко і Куртєв, яких потім теж оголосили переможцями праймеріз, з`явились на відповідній сторінці з “переможними” показниками вже в день завершення конкурсу. 

Як нам потім пояснили в офіційному коментарі від партії, усі ці люди збирали підписи за себе в офлайні, на папері – а потім “донесли” наживо до офісу, і стрибок в їхніх показниках між 00.00 і 01.00 девятого вересня відбувся тому, що саме тоді паперові підписні листи від них були опрацьовані та внесені в базу.

Вже після отримання коментаря від партійного офісу, ми дзвонили і писали трьом з переможців цих дивних приймеріз – Віктору Тлєушу, Олексію Гіренку і Маргариті Немченко, з простим питанням, як вони особисто можуть пояснити нічний стрибок своїх показників на праймеріз.  І лише Гіренко спромігся розповісти нам про збір підписів наживо, Тлєуш та Немченко послали нас до того ж штабу дізнаватись деталі. 

Ми б розповіли про цю кумедну історію з праймеріз набагато більше, але на кінцевий вигляд списків “слуг” вона не дуже й то вплинула – як виявилось згодом. Адже місця в списку розподілили усе одно не дуже корелюючись з цим загадковим голосуванням. 

Нагадаємо, на прийдешніх місцевих політичних перегонах виборець має проголосувати не лише за партію, а й окремо за кандидата на окрузі. Так, найкращі шанси на обрання є в кандидатів з першої десятки загальноміського списку і вищих позицій в “окружних” списках (детальніше про виборчі нововведення ми писали тут). Якщо коротко, люди з першої десятки загальноміського списку проходять на місця у раді, якщо сукупно партія долає 5-відсоткової бар’єр, а щоб кандидат поза десяткою вирвався вперед, йому треба набрати 25% виборчої квоти. Якщо базуватись на показниках місцевих виборів 2015 – то це приблизно 900 голосів. А перші два-три номери в окружних списках СН можуть розраховувати на подолання виборчої квоти за рахунок тих виборців, які не переймаються прізвищами, та просто голосують за партійний бренд. 

На таких “преміум-місцях” до міськради від “Слуги народу” йдуть: Дмитро Гладкий (адвокат), Регіна Харченко (юрисконсульт), Владислав Погорєлов (помічник нардепа Сергія Штепи), Артем Сухоруков (підприємець), Злата Некрасова (юрисконсульт), Павло Носков (підприємець), Ірина Купчик (вчитель), Ірина Кулєш (медичний директор), Олексій Гіренко (директор фірми-підрядника “Запоріжсталі”), Марія Касай (менеджер комплексту “Мотор Січ”, дружина нардепа), Роман Кір’янов (директор спорткомплексту, помічник депутата від “Опозиційного блоку” Миколи Сіліна), Валерій Кузьменко (айтішник), Кирило Нерянов (директор лікарні), Анатолій Куртєв (директор бюро судово-медичної експертизи), Пенчук Інна (завкафедрою в університеті), Віктор Тлєуш (директор школи-інтернату), Сергій Беклеміщев (адвокат), Тетяна Шпаченко (бухгалтер), Сергій Дергачов (помічник нардепа Євгена Шевченка), Оксана Мацюх (безробітна), Сергій Черновол (слюсар у “Запоріжсталь).

Серед лідерів праймеріз (кандидатів до міської ради), яких з розмахом представили під час форуму “Слуги народу” – «Кожен зможе!», лише шість осіб зайняли “преміальні” місця в загальноміському і окружних списках – Марія Касай, Анатолій Куртєв, Олексій Гіренко, Сергій Беклеміщев, Інна Пенчук та Віктор Тлєуш.

Решта лідерів праймеріз отримали далеко не найкращі місця: Геннадій Борисов (43 – загальне місце; 5 – окружне), Владислав Ковпак (45 – загальне місце; 7 – окружне), Євген Шалений (32 – загальне місце, 6 – окружне) та Маргарита Немченко (36 – загальне місце, 7 – окружне).

Якщо ж описувати кандидатів партії “Слуга народу” загалом, то свої місця у списку зайняли представники “Мотор Січ” – близького підприємства для кандидата в мери від “Слугу народу” – Віталія Тишечка. Чимало у списку представників обласної влади, де “Слуга народу” також має сильні позиції у вигляді “зеленого” голови Запорізької ОДА – Віталія Боговіна та його заступника Віталія Тишечка. Знайшлося місце серед кандидатів помічникам нардепів від “Слуги народу”, працівникам заводів “Метінвест”, бізнесменам та юристам.

І більш детальний розгляд 64 представників цієї партії розпочнемо з групи під назвою “Бізнес”. Кандидати, поряд з прізвищем яким в дужках є зірочка, отак (*) – це особи, які займають преміум-місце (на нашу думку)  у списках.

Бізнес 

Першим номером партії “Слуги народу” і кандидатом на міського голову є Віталій Тишечко. Більш розлого ми розповімо про нього в окремому тексті про усіх кандидатів на міського голову Запоріжжя, а тут лише вкажемо декілька важливих деталей. Віднедавна Віталій Тишечко працює заступником голови Запорізької облдержадміністрації, але більш показовим і тривалим у його робочій біографії є період керівництва страховою компанією “Мотор-гарант” (зі структур “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва). Також Віталій Тишечко останні 5 років є депутатом Запорізької міської ради від провладної партії “Нова політика” (теж з орбіти “Мотор Січ”). Одночасно з балотуванням в мери він став позафракційним депутатом.

Григорій Маловічко – директор ТОВ “Бізнес центр “Маяковський”, також до його орбіти, зокрема, входять фірми: ТОВ “Улісс-тур”, ТОВ “Зеніт-3” та ТОВ “Офіс маркет”. Григорій Маловічко у деяких колах був відомий за прізвиськом “кріт”, оскільки отримав у власність велику кількість підвальних приміщень за підозрілими схемами. Влітку 2014 року Маловічка затримували для дачі показів у справі будівництва котеджного містечка на окрузі тодішнього нардепа Артема Пшонки, помічником якого і був Маловічко. Також Григорій Маловічко був депутатом Запорізької міськради 2006-2010 рр скликання від “Партії регіонів”. Фірма матері Маловічка Ольги Маловічко ТОВ “Парус-М” фігурувала у справі щодо незаконної роздачі землі на Великому Лузі. Також одна з фірм Маловічка фігурувала у справі щодо придбання гуртожитку ліцея нібито за дешево та без дозвільних документів. 

Жан Буров – директор ТОВ “Європейська консалтингова група “Укрконсалт”. Помічник народного депутата від “Слуги народу” Сергія Штепи. Вказувався фотографом, головою ОСББ, керівником низки фірм: ТОВ “ФУД сеілс Україна”, ТОВ “СЕРВІС комплекс текстиль” та ТОВ “СЕРВІС комплекс текстиль плюс”, аудитором в мережі супермаркетів Metro Cash & Carry.

Артем Сухоруков (*) – директор ПП “Фірма “Амадіс” – спеціалізується на оптовій торгівлі. 

Євген Шаленний – директор ТОВ “Ін солюшнз”, займається IT підприємництвом, організовує форуми. Запорізька міська рада віддала низку дрібних підрядів цій фірмі під час проведення “It forum”. Ініціатором цього форуму був Марк Марченко – брат заступника голови Запорізької облради – Владислава Марченка, який обрався від партії “Самопоміч”. Водночас Євген Шаленний на місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Самопоміч”. ТОВ “Ін солюшнз” була пов’язана з ТОВ “Інфотек-ІТ” – співвласниками якої були Марк марченко та Сергій Єделев – брат тодішнього заступника міського голови Валерія Еделєва (нині він радник мера). 

Дмитро Волков – директор ТОВ “Волкланд”, фірма спеціалізується роботі атракціонів та тематичних парків.

Олена Бартуль – директорка ТОВ “Сенсар групп”. Це фірма-забудовник, один з її об’єктів – це житловий комплекс “Comfort City” на вул. Бородинській, 2. Мешканці прилеглих будинків виступали проти цього будівництва, бо воно відбувається на дитячому майданчику і при цьому спилюють багато дерев. Прокуратура згодом відкрила кримінальне провадження через нібито незаконне виділення землі під цю новобудову. 

Андрій Нетяга – директор ТОВ “МК Плюс Групп”. Власником цієї фірми є “Машинобудівний Завод “Квік”, яке входить до групи взаємопов’язаних фірм “Квік”, і яке отримало здебільшого від структур “Укрзалізниці” підрядів на 364 млн грн. 

Богдан Сидоренко – генеральний директор ТОВ  “Сбл Інвестмент Рітейл Груп”. Помічник народного депутата від “Слуги народу” Сергія Штепи. 

Яна Баткова – директорка ТОВ “Брейн Академі Запоріжжя”, тричі ставала чемпіонкою України з гандболу.  На цій фірмі працювала депутат Запорізької міськради від “Самопомочі” Дар`я Трюхан. Чоловік подруги Трюхан через “Вектор-ЗП” отримував підряд від міськради з задорогими цінами. Водночас “Вектор-ЗП” було зареєстроване в одному будинку з “Брейн Академі Запоріжжя” та низкою фірм з орбіти “Самопомічі”. Загалом “Вектор-ЗП” отримало підрядів від Запорізької міськради на 2,8 млн грн. 

Роман Кір’янов (*) – директор спортивного комплексу ТОВ “Макро Спорт Сіті“. Помічник депутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Миколи Сіліна (останній працював на “Запоріжсталь”). Кір’янов був директором спортивного комплексу (легкоатлетичний манеж) ТОВ “Соціальні ініціативи Запоріжжя” – зі структур ПАТ “Запоріжсталь”. Нині цей комплекс викупила мережа “Sport-Life” і Кір’янов залишився там керівником.

Каріна Король – фізична особа-підприємець. На місцевих виборах 2015 року балотувалась від партії “Самопоміч”, помічниця депутата Запорізької міськради від “Самопоміч” Дар`ї Трюхан.   

Валерій Кузьменко (*) – фізична особа-підприємець. На своїй сторінці у Фейсбук місцем роботи вказує – СЕО у Zengineers Company – IT-компания, з розробки веб-застосунків. 

Катерина Грицай – фізична особа-підприємець, адвокатеса. Працювала юристом у КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” та у офтальмологічній клініці “Візус”.

Людмила Рябченко – фізична особа-підприємець.

Іван Власенко – фізична особа-підприємець, помічник народного депутата від “Слуги народу” Сергія Штепи. Був фотографом

Павло Носков (*) фізична особа-підприємець, отримав низку підрядів (поставка деталей, кухонного обладнання, фарби, будматеріалів та ін.) від Запорізького національного університету на 98 тис. грн. Павло Носков разом з Тетяною Носковою співволодіє ТОВ “Суміші Запоріжжя”. Водночас Тетяні Носковій належить ТОВ “Буд-платформа”, останнє отримало підрядів на 10 млн грн, зокрема 5 млн грн від Запорізької ОДА, де головою є Віталій Боговін – представник “Слуги народу”. 

Владислав Погорєлов (*) – фізична особа-підприємець, помічник народного депутата від “Слуга народу” Сергія Штепи.  Представник запорізької «АвтоЄвроСили». У 2019 році балотувався до Верховної Ради  від політичної партії «Разом сила».

Роман Романов – фізична особа-підприємець, помічник підприємця.

Руслан Зарецький – заступник директора з виробничих питань ТОВ  “Вектор лайт”.

Олег Панченко – комерційний директор ТОВ “СВ – ЮТ”. Голова Федерації тенісу у Запорізькій області. 

Петро Чуркін – регіональний менеджер ТОВ “Завод Стеко” – підприємство займається виробництвом металопластикових вікон. 

Анна Денисенко – директорка з управління персоналом ТОВ “Науково-дослідний інститут “Укрекопроект”. Ця фірма фігурувала у справі щодо фіктивної утилізації пестицидів, за що судили колишнього директора Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Володимира Шлею. Фірма загалом отримала в Запорізькій області підрядів на 9,3 млн грн. 

Олексій Гіренко (*) – директор з розвитку ТОВ “Віват Інвест”, служив в АТО.  Ця фірма виконувала роботи для ПАТ “Запоріжсталь” та була субпідрядником ще однієї фірми (підряд з реконструкцію пляжу на Кічкасі за 7 млн грн) з досвідом робіт для “Запоріжсталь”.

Тетяна Шпаченко (*) – головна бухгалтерка ТОВ “Вістан”.

Юристи 

Дмитро Гладкий (*) – директор у Адвокатське об’єднання “Гладкий, Яценко та Партнери”. Балотувався у нардепи від “Слуги народу”, помічник нардепа від “Слуги народу” Михайла Крячка. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Укроп”, працював юрисконсультом ПП “Вікас”.

Сергій Гречиха – керуючий партнер у Адвокатське об’єднання “Приватне право”.

Сергій Беклеміщевадвокат, самозайнята особа. Голова ГО “Правники України”. Має серед родичів суддю Запорізького апеляційного суду – Олександра Полякова

Ксенія Краснова – начальниця юридичного відділу у ТОВ “Сенсар групп”. Це фірма-забудовник, один з її об’єктів – це житловий комплекс “Comfort City” на вул. Бородинській, 2. Мешканці прилеглих будинків виступали проти цього будівництва, бо воно відбувається на дитячому майданчику і при цьому спилюють багато дерев. Прокуратура згодом відкрила кримінальне провадження через нібито незаконне виділення землі під цю новобудову. 

Маргарита Немченко – юрисконсультка у ТОВ “Запорізький завод кольорових металів, який належить Олександрові Черняку – батьку алкогольного бізнесмена Євгена Черняка. Маргарита Немченко також входить до ГО «Платформа розвитку громади» – займаються, зокрема, взаємодією з мешканцями ОСББ. 

Регіна Харченко (*) – юрисконсультка у КУ “Обласний центр медико-соціальної експертизи” Запорізької обласної ради. Також працювала юрисконсультом ПП “Феміда” та інспектором на митниці. Була адвокатом у юридичній фірмі “Ярослав Гришин та партнери”, якою володіє депутат Запорізької облради від партії “Укроп” – Ярослав Гришин.  

Злата Некрасова (*) – юрисконсультка у комунальне некомерційне підприємство “Санаторій медичної реабілітації “Глорія” Запорізької обласної ради. Засновниця благодійного фонду “Емоція”. 

Промисловий сектор 

Марія Касай (*) – менеджерка з адміністративної діяльності у спортивному комплексі “Мотор Січ”, дружина народного депутата від “Слуги народу” – Геннадія Касая (на момент обрання був гендиректором спортивного комплексу ПАТ “Мотор Січ”). Влітку шукала роботу офіс-менеджера, начальника відділу. Генеральний директором ПАТ “Мотор Січ” є Вячеслав Богуслаєв, саме з цим підприємством пов`язана партія “Нова політика”, яка у 2015 році отримала місця у Запорізькій міськраді і увійшла до провладної коаліції. Донедавна представником цієї партії був Віталій Тишечко – нинішній кандидат на посаду міського голови, який також керував страховою компанією“Мотор гарант”. 

Олександр Слабецький – начальник виробництва у відокремленому підрозділі “Вертольоти Мотор Січ” у ПАТ “Мотор Січ”. Помічник нардепа від “Слуги народу” Геннадія Касая.

Катерина Дорошенко – фахівчиня з навчання (тренерка) у ПАТ “Запоріжвогнетрив” – це підприємство разом з ПАТ “Запоріжсталь” входять до групи “Метінвест” Ріната Ахметова. Саме представники цих підприємств на місцевих виборах 2015 року балотувалися від партії “Опозиційний блок” у Запорізьку міськраду і надалі сформували провладну коаліцію, а головний інженер ПАТ “Запоріжсталь” Володимир Буряк – став міським головою Запоріжжя.

Сергій Нелюбов – вогнетривник у ПАТ “Запоріжвогнетрив”. 

Наталя Бондар – старша спеціалістка з соціальної діяльності у ПАТ “Запоріжвогнетрив”. Працювала у Алчевській міській раді, була депутатом у Запорізькій міській молодіжній раді.

Денис Єфіменко – менеджер з персоналу, Роман Ляшенко – ведучий спеціаліст, Олег Сидоренко та Сергій Черновол (*) слюсарі-ремонтники у ПАТ “Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь”.  

Обласна влада

Владислав Ковпак – начальник відділу з питань культури та спорту Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА. Також тренер з боксу у спортивні школі “Локомотив”.

Геннадій Борисов – заступник начальника відділу житлової політики та благоустрою управління експлуатації житлового фонду та систем життєзабезпечення Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА. Раніше працював у Департаменті з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради та Департаменті інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради. Також був помічником міського голови Запоріжжя – Володимира Буряка та директором ТОВ “Торгово-сервісна компанія Антарес”. Отримував від Володимира Буряка догани за неналежне виконання своїх обов’язків, також за несвоєчасне повідомлення у декларації  про продаж квартири та автомобіля йому присудили штраф. Отримував від профспілки “Мотор Січ” 7 тис. грн благодійної допомоги. 

Олена Жук – радниця голови Запорізької ОДА. На виборах у Верховну Раду була довіреною особою нинішнього голови ОДА Віталія Боговіна. Раніше працювала фінансистом у його фірмі “Амбар еккспорт БКВ”, яка входить до структури BKW Group. Вказувалася керівником патронатної служби в ОДА. 

Ірина Купчик (*) – вчителька корекції розвитку у КЗ “Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1” Запорізької облради.

Віктор Тлєуш (*) – директор у КЗ “Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 7 І-ІІ ступенів” Запорізької облради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Самопомочі”, був викладачем в гідроенергетичному коледжі. Також вказувався помічником заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка (обрався до облради від “Самопомочі”), який фігурував у справі про ймовірне розкрадання грошей при будівництві шкільних стадіонів у Запоріжжі. 

Дмитро Макаров – завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень у ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”.

Ірина Кулєш (*) – медична директорка, завідувачка відділенням у КНП “Обласна інфекційна клінічна лікарня” Запорізької облради.

Олександр Паскевськийпомічник заступника голови патронатної служби виконавчого апарату Запорізької облради – Єгора Семенкова, який обрався від партії “Опозиційний блок”. Паскевський також вказував місцем роботи – ПАТ “Запоріжсталь”, також працював начальником відділу міжнародних відносин та інвестицій, управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату Запорізької обласної ради.

Ірина Редько – директорка-розпорядниця КЗ “Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г. Магара” Запорізької облради.

Анатолій Куртєв (*) – керівник (начальник) КУ “Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи” Запорізької облради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Укроп”.

Безробітні

Ганна Тюпа – тимчасово не працює. Раніше працювала адміністратором у стоматології, експертом-оцінщиком в ломбарді ”Капітал” та продавцем-консультантом.

Оксана Толочек – тимчасово не працює. Помічниця народного депутата від “Слуги народу” Романа Сохи. Була секретарем окружної виборчої комісії від кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського. Її чоловік Віталій Толочек також помічник Романа Сохи та працював у КЗ “Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді”. 

Оксана Мацюх (*) тимчасово не працює.

Катерина Бугайчук – тимчасово не працює.

Анна Комісаренко – тимчасово не працює. Працювала директором  КУ “Центр соціальних послуг Широківської громади” Широківської сільської ради Запорізького району.

Інші

Інна Пенчук (*) – завідувачка кафедри журналістики та української філології у Класичному приватному університеті. Засновниця дитячої телешколи, ведуча однієї з передач на комунальному телеканалі “Z”, голова громадської організації «ТРАП» (питання підтримки дітей, молоді та соціально незахищених верств населення). З 2010 року на всіх виборах балотувалася від партії “Сила людей”. 

Надія Александрова – голова правління у ОСББ “Яхонт-2017”, помічниця народного депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка. 

Марина Артюх – голова правління у ОСББ “Соборний – 159”, помічниця народного депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка. 

Сергій Дергачов (*) – помічник народного депутата від “Слуги народу” Євгена Шевченка.

Ольга Гордієнко – завідувачка гастроентерологічним відділенням у КНП “Міська лікарня №9” Запорізької міської ради.

Кирило Нерянов (*) – директор у КНП “Міська лікарня №9” Запорізької міської ради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”.

Катерина Звєрєва – керівниця у ГО “Хочу вчитись!” (займається правозахисною, правоосвітницькою та антикорупційною діяльністю в галузі освіти), тривалий час працювала в органах внутрішніх справ. 

Оксана Бугайчук – заступниця голови у Запорізькій обласній організації товариства сприяння обороні України. Директора цієї організації Ігоря Павлея відстороняли від посади за підозрою у незаконному виведенні майна Товариства.

Оксана Бугайчук також помічниця депутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Олександра Воронцова. Окрім цього, Бугайчук була представницею координаційної ради з питань запорізького громадського бюджету. Саме ця рада оцінює проекти та дає позитивний або негативний вердикт, що в подальшому впливає на те, чи потрапить проект на голосування. Втім, сама Бугайчук та Воронцов неодноразово отримували гроші з громадського бюджету на свої проекти.

Тож, серед списку партії “Слуги народу” є представники рідного для Віталія Тишечка підприємства – “Мотор Січ”, багато вихідців із “Запоріжсталі”, та людей, наближених до нинішнього голови ОДА Боговіна. Ми можемо бачити, що справді працює неформальна квота, про яку писали політичні оглядачі – народні депутати від СН посилають своїх помічників, одного чи двох, в кандидати на місцеву раду. І ще є низка людей, яких можна охарактеризувати, як “встигли добігти”. Втім, за нашими оцінками, реальні шанси на проходження мають кандидати, що належать насамперед до “губернаторської” групи, а потім – до “моторівської”. 

Олег ШЕМЧУК
Сергій СИДОРОВ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Василь
Гість
Василь
25.02.2022 09:44

Велика збірка кандидатів. Помічники, завідувачі, деректора, керівники. Всі при ділі.