Запорізькі аудитори скасували тендер на 25 мільйонів, бо забагато порушень в документах 

Зображення завантажується

Держаудитслужба знайшла критичні порушення в тендерній документації на черговий етап реконструкції Палацу дитячої та юнацької творчості. Ці порушення “не побачив” Департамент освіти, який перед цим попередньо схвалив всі документи. 

15 грудня міський Департамент освіти і науки оголосив новий тендер на завершальні роботи з реконструкції Палацу на 24,74 мільйони гривень. Через те, що це “додаток” до вже триваючих робіт, на тендер подався лише один учасник, ТОВ “ГЕОС-УКБ”, який і робить зараз реконструкцію. 

14,6 мільйонів з цих 24,74 планували отримати з державного бюджету, в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Фактично, це гроші з пільгового кредиту Європейського інвестиційного банку, і, скоріше за все, саме тому аудитори виявили до нього увагу.

В закупівлю втрутилась Держаудитслужба, яка вивчила документи і вирішила, що порушень в них забагато, усунути їх “в робочому режимі” неможливо, і тому тендер треба скасовувати. 

Знайдені порушення були наступні: 

  1. перелік техніки підрядника не відповідав вимогам, які були в тендерній документації Департаменту 
  2. кваліфікація робітників – різні курси, сертифікації, медогляди – також не відповідала вимогам Департаменту
  3. довідка про досвід аналогічних робіт не містила чітких сум, на скільки мільйонів “Геос-УКБ” виконав різних будівельних договорів, і “портфоліо” інших робіт теж було неповне.   
  4. з наданої фінансовій звітності незрозуміло, чи достатній у “Геос-УКБ” оборот грошей на рахунку за минулий рік – треба, щоб було не менше 30% від “стартової” ціни, тобто трішки більше 8 мільйонів. 
  5. бракує Пактів щодо професійної чесності та дотримання стандартів – це вимога Європейського інвестиційного банку 

Що буде далі? 

“Геос-УКБ” піде дозбирати і виправляти всі необхідні папірці, Департамент освіти – оголошувати новий тендер. Скоріш за все, підрядником будуть намагатись лишити за ті ж гроші “Геос-УКБ”. А ми будемо аналізувати кошториси – що там по цінах на будівельні матеріали та інше. 

Сергій Сидоров
Катерина Звєрєва

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі