Запорізька міськрада затвердила закриття 14 навчальних закладів

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Більше 40 депутатів проголосували за реорганізацію шляхом приєднання одних навчальних закладів до інших. Проти не висловився жоден. Таким чином, буде припинено юридичні особи 5 гімназій, 2 ліцеїв, 2 початкових шкіл та 5 дошкільних навчальних закладів. Заступник міського голови Сергій Білов твердить: мета – покращити безпеку дітей і компенсувати нестачу більш ніж 200 млн грн на зарплати вчителів

Закрити вирішили гімназії №№14, 17, 30, 39, 81, початкові школи “Гармонія-плюс”, “Злагода”, ліцеї №105, “Промінь”, а також дошкільні заклади №№129, 131, 143, 205, 210.

Під час виступу на сесії Сергій Білов послався на необхідність відповідати критеріям Міністерства освіти і науки, щоб отримувати державну субвенцію на виплату зарплат вчителям. Ідеться про середню кількість у 27,5 учнів на клас. 

У школах повинна бути наповнюваність класів 27,5, щоб отримувати державну субвенцію. Абсолютно згоден з активістами, що Запоріжжя майже ніколи не виконувало ці показники, але знову ж таки, через те, що рахується субвенція по кожній школі, то не виконувати ці показники по п’яти школам і дофінансовувати п’ять шкіл, або не виконувати, там, по 50 школам і дофінансовувати 50 шкіл – це абсолютно різні цифри. Якщо раніше ми дофінансовували 10-20 млн., то на сьогоднішній день більше 200 млн. І впевнений, якщо ми нічого не будемо робити, то наступного року ця цифра подвоїться.

Сергій Білов, заступник міського голови Запоріжжя

Зауважимо, що у роз’ясненні Міністерства освіти щодо особливостей розподілу освітньої субвенції у 2024 році не йдеться про розрахунки субвенції на кожну окрему школу – тільки на кількість учнів в громаді. При цьому кожен освітній заклад протягом року оперативно оновлювати персональні дані всіх своїх учнів в автоматизованому інформаційному комплексі освітнього менеджменту.

Щоб досягти необхідного показника, школи об’єднують. У новостворених класах, як твердить Сергій Білов, буде в середньому по 30-31 учню. Для об’єднання обирали малочисельні та близькі одна до одної школи. За твердженням чиновника, передивлялися усі школи міста.

З батьками зустрічалися. Знаю, що титанічну працю проробив Департамент і ТВО, тому що всі виїжджали, всі спілкувалися, проходили ножками ці школи між собою.

Сергій Білов, заступник міського голови Запоріжжя

Раніше батьки шкіл, які закривають, скаржилися на відсутність обговорення із ними. 

Із вчителями та інших працівниками, яким доведеться звільнитися із закритих шкіл і дитсадків, обіцяють “знайти порозуміння”.

Що стосується педагогічних колективів, то це питання, яке опрацьовується Департаментом і ТВО з кожною людиною особисто. З керівниками даних шкіл вже проведені бесіди і запропоновані різні можливості працевлаштування, і я впевнений, що не буде питань і по іншим працівникам школи. Тобто у нас задача №1 – працевлаштувати всіх в галузі освіти. У нас є ще дитячі садки, є позашкільні заклади, є вакантні посади в інших школах. Впевнений, що ми знайдемо порозуміння з усіма.

Сергій Білов, заступник міського голови Запоріжжя

Що ж до будівель шкіл, то поки що їх приєднають до укрупнених навчальних закладів разом із рештою власності. Зараз в мерії розглядають варіанти розміщення у них спортивних або культурних закладів.

Згідно чинного законодавства, взагалі майже неможливо передати школи на якийсь інший баланс, крім освіти, культури, соціального захисту та спорту. Ми підрахували приблизні кошти та економію наших витрат на те, щоб залишити сторожів у школі та комунальні платежі, які потягне за собою експлуатація чи консервація будівлі. Розглядається використання даних шкіл під спортивні чи культурні заклади.

Сергій Білов, заступник міського голови Запоріжжя

Обговорення проблеми тривало близько двох годин. У підсумку 41-43 депутати проголосували за кожне із 13 запропонованих “реорганізаційних” рішень. 2-3 депутатів не голосували, проти закриття не проголосував ніхто.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі