Як запорізькі депутати звітували про свою діяльність на сайті міськради? Спойлер: ніяк

Зображення завантажується

Кожен депутат міської ради має не рідше одного разу в рік звітувати про свою діяльність перед виборцями. Невиконання цього зобов’язання, відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, є підставою для відкликання депутата. Також за депутатом закріплений обов’язок інформувати виконавчі органи про результати обговорення свого звіту з виборцями.

Ми проаналізували сайт міської ради і таких результатів обговорення не знайшли, втім на персональних сторінках депутатів вдалося відшукати спеціально відведені розділи, де депутати за логікою (але не за законом) мали б публікувати свої звіти для огляду громадськістю. Втім, повні звіти за усі роки своєї діяльності опублікував лише один депутат – Геннадій Васильчук, більшість обранців виклали звіт за один рік (і те, з посиланням на загальний звіт партії у друкованій газеті) чи не скористалися такою можливістю взагалі.

І тут варто зробити уточнення – Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” не визначає форми звітування депутата (тобто, вони не зобов’язані публікувати свої звіти на сайті міськради), і, як показує практика, депутати можуть відзвітувати про результати своєї діяльності на зустрічі з виборцями, зробити публікацію в ЗМІ, роздати брошури мешканцям округу, тощо.

А тепер до самого аналізу.

Найбільш чисельною фракцією у Запорізькій міськраді після виборів 2015 року є фракція “Опозиційного блоку” з 18 депутатами. З цих 18 депутатів лише один взагалі не опублікував звіти – Зінаїда Гальчинська, усі інші (Олег Адаманов, Руслан Божко, Микола Володьков, Олександр Воронцов, Олександр Гончар, Віктор Гринь, Юрій Дорошенко, Андрій Кривцов, Андрій Лученко, Людмила Кругла, Павло Михайлик, Костянтин Нагіх, Олександр Ніколаєнко, Володимир Полухін, Микола Сілін, Олександр Тищенко та Ігор Чумаченко) – вказали звіт лише за 2016 рік, який розміщується в газеті “Запорізька Січ” у номері за 29 грудня 2016 року. Варто вказати, ми продивилися цей номер газети у архіві бібліотеки і побачили там лише загальний звіт фракції – без розбивки на діяльність окремих депутатів.

Наступною за чисельністю є фракція “Нова політика” – 8 депутатів. Лише один депутат цієї фракції виклав звіт за 2017 рік – Молчанов Михайло; усі інші звітів на сайті міськради не оприлюднили (Олексій Басов, Денис Васильєв, Роман Гараненко, Віктор Гординський, Сергій Лоцман, Михайло Молчанов, Сергій Поливяний та Руслан Пидорич). Слід зазначити, що Руслан Пидорич є секретарем Запорізької міськради і саме йому депутати надсилають листи про результати свого звітування.

Окрім цього, шість депутатів має фракція “Наш край”. З них лише один виклав звіт за 2017 рік (вказавши, що провів зустріч з виборцями) – Олександр Мотренко, решта ж депутатів взагалі не оприлюднила звіти на сайті міськради (Ігор Воєводін, Оксана Губіна, Олександр Мотренко, Анатолій Поварчук, Василь Полюсов, Роман Таран). 

Шість депутатів також має фракція “УКРОП”, і  жоден з цих депутатів звіти не оприлюднив (Олег Коломоєць, Михайло Прасол, Олена Сідельникова, Геннадій Старцев, Дмитро Тарадай та Руслан Ярошенко). 

Ще шість депутатів має фракція “Європейська Солідарність”. З них лише один оприлюднив звіти за 4 роки – Геннадій Васильчук. Троє депутатів взагалі не оприлюднили звіти – Олександр Кобзарюк, Ольга Ревчук та Андрій Согорін. Двоє депутатів оприлюднили звіти частково – Олександр Константинов та Микола Бєлий. Водночас останній вказав лише, що роздав виборцям округу друковані екземпляри його звіту за 2016 рік, а за 2017 рік він відзвітував перед виборцями на зустрічі в одній зі шкіл.

Також шість депутатів у міськраді має фракція “Батьківщина”. Один з депутатів цієї фракції оприлюднив звіти за два роки – Олександр Вєдєнєєв, решта депутатів (Олег Афанасьєв, Ірина Костенко, Володимир Максимов, Володимир Москаленко та Віталій Рябцев) – за три роки.

Такою ж за чисельністю є фракція  “Самопоміч”. Чотири депутати цієї фракції (Андрій Маляренко, Олег Корольов, Олег Германюк та Олена Галкіна) оприлюднили звіти за 2016 рік; Дар’я Трюхан оприлюднила звіти за два роки, а Віктор Пріт – за три роки.

Крім того, у Запорізькій міськраді є вісім позафракційних депутатів. Так, Ніна Гурська та Юрій Орєшкін (обидва були у фракції “Опозиційний блок”) виклали інформацію про свій звіт у газеті “Запорізька Січ” за 29 грудня 2016 року; Ірина Клець (була у фракції “БПП “Солідарність”) вказала, що провела зустріч з виборцями за результатами роботи у 2017 році; Віталій Тишечко (був у фракції “Нова політика”), В’ячеслав Зайцев (був у фракції “БПП “Солідарність”), Катерина Константинова, Геннадій Наумов та Дмитро Сірий (усі троє були у фракції “УКРОП”) на сайті міськради звіти не оприлюднили.

Варто додати, перед прийдешніми місцевими виборами деякі місцеві депутати почали активно рекламувати свої звіти у соцмережах, хоча активним заповненням відповідного розділу на сайті міськради похвалитися не можуть. 

Так, Олександр Константинов з липня 2020 року розмістив у Фейсбуці 29 публікацій з позначкою “депутатський звіт за 5 років”, хоча на сайті міськради опублікував звіт лише за 2016 рік.

Олег Корольов 23 вересня розмістив такий пост у Фейсбуці: “Понад 200 – у стількох під’їздах 15 мікрорайону було проведено роботи з благоустрою за 5 років моєї депутатської діяльності…”. Хоча на сайті міськради в нього викладений звіт лише за 2016 рік.

Також Дмитро Сірий публікацією у Фейсбуці від 25 вересня повідомив: “Дякую за запрошення на зустріч, жителям будинків по вулиці Ладозька, 20 та 20А. Змістовно, дружньо та щонайголовніше із запобіганням усіх карантинних норм, підвели підсумок нашої з Вами роботи впродовж 4 років…”. Втім на сторінці депутата міськради звіти відсутні

У підсумку. 

Виявилося, що отримати інформацію про результати діяльності депутата Запорізької міськради або дізнатися чи звітував він взагалі – вкрай важко.  

Для цього потрібно ходити за обранцем усі 5 років його каденції (щоб почути усний звіт перед виборцями), підписатися на його соцмережі, моніторити особистий сайт, скуповувати усі номери запорізьких друкованих видань, щоденно продивлятися телеканали та чергувати біля поштових скриньок. У результаті ж можна натрапити лише на загальний звіт партії – без деталізації що зробив конкретний депутат на своєму окрузі. Крім того, проаналізувати ефективність зворотного зв’язку з виборцями – результатів обговорення звітів депутата – не вдасться взагалі. 

Тож, йдучи голосувати за місцеву владу восени 2020 року, виборець, побачивши на плакатах знайомі обличчя, не зможе без зайвих перешкод дізнатися чим цей депутат займався 5 років на його окрузі і чи ефективною була його робота.

Олег Шемчук

Також читайте: Земельный пакет запорожского горсовета: 7,4 гектара для новоиспеченных фирм

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі