Як маніпуляції пропаганди «підшукала» росіянам нові пляжі і платіжну систему, але є нюанс…
Нові спроби російської пропаганди довести, що рф зовсім не перебуває у міжнародній ізоляції, доводять, що справи у агресора зовсім кепські. Один із головних пропагандистських ресурсів – РІА “Новості” – за годинку встиг “підшукати” росіянам новий міжнародний курорт, а російським банкам – нову платіжну систему замість SWIFT. Але є нюанс: пляжі – в одній із найбідніших країн світу, а платіжною системою доводиться користуватися через посередників, із ризиками і перепонами. Чим нині пишаються пропагандисти, читайте далі.
Вранці 31 травня на сайті РІА “Новості” одночасно опублікували тексти одразу про дві міжнародні “перемоги” рф. Один із них присвячений візиту до росії президента Еритреї Ісайяса Афеверки (http://surl.li/hmuhs).
Уся авторська колонка – канонічна маніпуляція. Автор від початку визнає, що візит Афеверки – нічим не приваблива новина, згадує про те, що Еритрея – одна з найбідніших економік світу, яка посідає найнижчі місця у рейтингах свобод. Міжнародну ізоляцію країни пропагандист називає “пильною охороною свого авторитету від зовнішнього впливу”: ніхто, крім Китаю, не розвиває в Еритреї жодних інфраструктурних проектів, а от росія – має шанс!
Які ж проекти мають дати поштовх двом дружнім економікам – російській та еритрейській? Автор спромігся згадати лише три: покинутий нафтопереробний завод, побудований ще СРСР, пляжі, які “не поступаються єгипетським”, а також порти у Червоному морі. Останній пункт і справді може мати значення – але не для економіки, а для військової присутності рф у регіоні. Тому згадали і покинуту СРСР військову базу. Залишається відкритим лише питання: чи знайде зараз росія ресурси, аби відроджувати занедбані військові потужності у далекій країні?
Друга “переможенька” має ще більш оптимістичну назву: “Хитрий хід. Росія та Китай ухвалили нестандартне рішення” (http://surl.li/hmumi).
Текст присвячений спробам рф обійти обмеження доступу до міжнародної платіжної системи SWIFT. Для цього доводиться використовувати китайський аналог – CIPS. Наразі до неї підключено 30 російських кредитних організацій. Це має врятувати розрахунки російських банків: зараз, за визнанням фігурантів статті, взагалі невідомо, чи пройде кожен окремо взятий платіж.
Тож справді перемога? Ні. Після бадьорого зачину з’ясовується, що китайська система має обмежений функціонал, платежі через неї проходять довго, а кореспондент щомиті може відключити учасника платіжної системи. Адже – невеличкий нюанс! – російські фінструктури просто не пускають до системи напряму.
Усі 30 нібито “підключених” до системи організацій насправді просто мають угоди із китайськими посередниками, які проводять для них платежі через CIPS. Саме таку обмежену, незручну і вочевидь хистку конструкцію автор і назвав “хитрим ходом Росії та Китаю”. Не можемо не привітати сусідів із “нестандартним рішенням”!
Як сумно зазначає автор, найкращим рішенням для росіян у цих умовах було б залучення іноземних партнерів до російської системи платежів. Але – “поки є політичні і методологічні складності”. Можливо, іноземні партнери не зовсім розуміють, навіщо їм підключатися до токсичної системи? Тож рф доведеться обходитися обмеженою участю у китайській системі – зі всіма ризиками, які має робота через посередників.
ВИСНОВКИ
- Російська пропаганда має все більш обмежене поле для створення хоча б уявних перемог рф у сфері міжнародних стосунків. Доводиться пишатися партнерством із Еритреєю, а допуск до китайської платіжної системи, ще й не напряму – вважати економічною перемогою.
- Всі ці кроки робляться для того, щоб створити у росіян враження, що міжнародна ізоляція росії не працює, а її політика має міжнародну підтримку.
Обговорення