Врятувати з-під обстрілів: з Гуляйполя до Запоріжжя евакуювали колекцію картин 50-х років
Мова йде про картини художника Свирида Артемовича Говіни, який народився в Гуляйполі. Порятунок історичної спадщини Запорізької області ініціювали активісти спільноти “Гуляйпільські старожитності”
Колекція містить до 20 картин, які створив художник у період з 1950 по 1980-ті роки. Протягом цього часу ці полотна зберігалися в будинку художника, де до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну проживала донька Свирида Говіни – представника бердянської художньої школи Бродського.
Будівля була пошкоджена внаслідок обстрілів. В результаті в будинок потрапляла дощова вода, і разом з нею — волога, яка могла завдати шкоди цінним полотнам.
За погодженням з донькою художника було вирішено перемістити колекцію до Запоріжжя, де її було відфотографовано та упаковано аби зберегти та захистити витвори мистецтва. В майбутньому картини планують реставрувати та організувати у Запоріжжі виставку.
Порятунок картин з-під обстрілів може здатися, на перший погляд, безглуздим, але руйнування культурного спадку будь-якої країни є неприйнятним і викликає засудження з боку міжнародної спільноти, а знищення цього спадку позбавляє майбутні покоління можливості вивчати власну культуру. Своїми діями Російська Федерація в буквальному сенсі цього слова нищить Україну як націю.
Нагадаємо, що раніше “Запорізький центр розслідувань” розповідав про те, як РФ знищує історичний ареал Гуляйполя у цьому матеріалі. Також у вересні минулого року в Гуляйполі російські ракети знищили будинок з останнім оригінальним каретним заїздом в місті.
Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Читайте також: Помста “Злому городу”: як російська армія щоденно знищує Гуляйполе
Зафіксувати все: хто і як збирає дані про пошкоджену історико-культурну спадщину на Запоріжжі
Обговорення