Велике будівництво Балицького: лікарня з нуля посеред інших лікарень
У Мелітополі розпочинають будівництво великого багатопрофільного педіатричного центру. Так званий губернатор Запорізької області-колаборант Є.Балицький заявив про новий амбітний проект. Навіщо зводити нову лікарню з нуля, і в чому насправді проблема українців на ТОТ – розповідаємо далі
Новий центр створюють, щоб лікувати дітей Запорізької та Херсонської областей, говорить окупаційна влада. Є.Балицький заявляє, що в центрі буде все: від сучасного діагностичного обладнання до операційних, де лікарі будуть проводити найскладніші операції. А родзинка проєкту в тому, що лікарню будують з нуля – буквально зводять в одному з найбільших міст Запорізької області ще одну будівлю.
Місцем для лікарні вибрали територію лікарняного містечка в тимчасово окупованому Мелітополі. Вже ведуться підготовчі роботи. Котлован риється, техніка працює, доріжки вкладаються. Відкриття дитячого медичного центру заплановане на 2026 рік.
Все добре, але є одне запитання. Навіщо будувати лікарню з нуля?
На території лікарняного містечка до повномасштабного вторгнення знаходилася багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування. Тут розташовувалось кардіологічне та неврологічне відділення, хірургія та травматологія, терапія. І називали її мелітопольці “лікарнею майбутнього”.
Чому Балицький просто не розмістив заявлений новий педіатричний центр в будівлях багатопрофільної лікарні інтенсивних методів лікування? Дешевше і швидше було б закупити туди сучасне обладнання та привезти лікарів. Вочевидь, відповідь на ці питання проста: грандіозне та амбітне будівництво – ніщо інше, як чергове “відмивання” коштів держави-окупанта.
Колаборантам набагато простіше заховати зловживання в розчищення майданчика, будівельні роботи і матеріали, ніж у конкретні одиниці медичного обладнання. Адже ціну на них простіше перевірити, ніж кількість залитих кубів бетону або години роботи екскаватора.
Насправді на тимчасово окупованій території Запорізької області проблеми з медициною давно. І будівництво нової дитячої лікарні її ніяк не вирішить. Адже питання полягає не у відсутності нових приміщень, а у відсутності лікарів-спеціалістів. Саме на це скаржаться жителі ТОТ у коментарях.
Щоб якось компенсувати нестачу лікарів на ТОТ, окупаційна влада запрошує спеціалістів із Росії. Але системно це проблему ніяк не вирішує.
Але пропаганда знайшла, як “вирішити” проблеми в галузі охорони здоров’я. Щоправда, у свій спосіб – за допомогою ботів, які розповідають, як все “насправді” прекрасно.
Щоправда, як безкоштовні місця на ЕКО вилікують жителів ТОТ від, наприклад, пневмонії або інших хвороб, невідомо. Може, то методика якась нова?
Обговорення