У запорізького нардепа Євгенія Шевченка знайшли в Словаччині бізнес і проросійського ділка в партнерах  

Зображення завантажується

Запорізький нардеп Євгеній Шевченко, якого підозрюють в держзраді, має фірму в Словаччині, оформлену на сина. Директором і співвласником є місцевий бізнесмен з ультраправої проросійської партії, яка стоїть на антиукраїнських і євроскептичних позиціях

У судових документах згадується, що народний депутат організовував бізнес в Словаччині, оформлений на сина, разом з тернопільським підприємцем Віктором Забігайло. 

Син нардепа Іван декілька років працював в Запорізькій районній адміністрації, а потім перейшов в Мелітопольське управління ДБР на посаду слідчого. Невідомо, коли він полишив роботу в ДБР, адже на порталі НАЗК його декларація перед звільненням відсутня. 

Віктор Забігайло з Тернополя займається аграрним бізнесом, в тому числі добривами.

Іван Шевченко і Віктор Забігайло є співвласниками словацької фірми ARTHUR Chimtrade. Ще одним співвласником є інша фірма ARTHUR Real Estate Company. Її керівник та співзасновник і словацький громадянин Ерік Мікурчік очолює і ARTHUR Chimtrade. 

Мікурчік займається комерційною нерухомістю, деякий час він був співвласником готельного комплексу «Карлтон» в Братиславі. Але через конфлікт з іншими інвесторами комплекса він залишився без своєї долі. Бізнесмен входить до лав політичної партії «Рух «Республіка»

Скріншот, автоматичний переклад з сайту партії Hnutie Republika

Партія виступає за припинення озброєння та іншої підтримки України, вихід Словаччини з НАТО, зближення з Росією та Китаєм, заборону ЛГБТ-спільнот. Деякі дослідники називають її ультраправою і навіть «неофашистською».

В офіційному пресрелізі з затримання Шевченка СБУ наголошувало, що під час візитів до Білорусі він «налагоджував «схеми» щодо закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив по заниженій вартості. Згодом афілійовані йому комерційні структури продавали відповідні ресурси по штучно завищеній ціні для одержання надприбутків. Як свідчать матеріали провадження, для реалізації оборудок нардеп залучав підставних осіб, у тому числі нерезидентів підконтрольних йому фірм»

Цілком можливо, що під нерезидентом мається на увазі саме Ерік Мікурчік.

Втім, офіційна звітність ARTHUR Chimtrade, в якій вказуються показники її доходів, не вражає великими цифрами. За останні три роки її річний дохід не перевищував 42 тисяч євро, що становить зараз 1,7 мільйона гривень.  

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі