У Запоріжжі встановлюють модульні споруди на зупинках: поки що бетон кришиться одним пальцем

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

У Запоріжжі триває встановлення 17 модульних споруд у місцях, що страждають від «прильотів». Укриттями вони офіційно не називаються: не мають офіційних будівельних стандартів. ЗЦР побував у місці встановлення однієї з конструкцій і переглянув документи на закупівлю

Рішення про термінове встановлення модульних споруд ухвалила рада оборони Запорізької області після обстрілу 8 січня, через який загинуло 13 людей і 116 отримало поранення. 

Через нагальність потреби закупівлю провели без конкурсу: 18 січня на порталі Prozorro було опубліковано договір із ТОВ «АКАМ». Товариство має поставити і встановити у Запоріжжі 17 модульних залізобетонних конструкцій. Вісім із них матимуть площу 26 квадратних метрів, ще дев’ять – 43,2 квадратних метри. За інформацією обласної влади, їх місткість – від 25 до 50 осіб.Загальна вартість угоди, включно з податками та роботами, складає більше ніж 31 млн грн. Закупівлю фінансують із бюджету Запоріжжя.

На практиці споруди являють собою бетонні модулі, з’єднані металевим кріпленням. Конструкції мають вхід «равликом», вентиляційні отвори у стелі. Отримати детальнішу інформацію про марку та щільність бетону та інші специфікації наразі неможливо: технічне завдання, як і місця встановлення, у договорі приховані. ЗЦР подає запит на цю інформацію.

Згідно з документацією, оприлюдненою на Prozorro, закупівлю провели «для забезпечення захисту населення від осколкових елементів боєзарядів, ударної хвилі, а також впливу інших елементів.

Зауважимо, що споруди не називаються укриттями: наразі не існує документів, які б офіційно регламентували технічні характеристики цих конструкцій. 

Зараз роботи зі встановлення споруд тривають. ЗЦР побував на місці зведення однієї з них. Наразі тут проводять зварювання модулів. Ми помітили, що краї бетонних плит мають пористу структуру, а в деяких місцях кришаться. Відділити фрагменти бетону можна одним пальцем. Як неофіційно розповіли нам працівники одного з будівельних підприємств, це може бути пов’язано з тим, що бетон ще не повністю застиг. Оскільки договір було укладено тільки два дні тому, це виглядає вірогідним поясненням.

Так кришаться стіни модульної споруди у Запоріжжі. Відео: Валерія Морозова

Постачальник споруд, ТОВ «АКАМ», має центральний офіс в Дніпрі, окреме київське представництво та філіали в Одесі й на заході України. Пріоритетний напрямок – облаштування фасадів, роботи з натуральним каменем, скління.

ТОВ «Акам» стало відомим, коли увійшло до консорціуму фірм, що подали документи на облаштування Національного військового кладовища під Києвом. Через розголос і скандал компанії довелося виводити зі складу засновників відомого дніпровського бізнесмена-девелопера Вадима Єрмолаєва, який виїхав з України, переніс бізнес до РФ та отримав за це санкції в Україні.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі