У Запоріжжі призначили заставу в 150 тис.грн посереднику корупційної схеми по виїзду на окуповані території

Зображення завантажується

Уродженцю Токмака, якого підозрюють в участі в схемі з безперешкодного виїзду на окуповані території за хабар, призначили заставу у 150 тисяч гривень. Наразі справу розглядають у суді, а підозрюваного взяли під варту. 

У вересні, Комунарський райсуд задовольнив клопотання слідчого щодо допиту потерпілого у справі про безперешкодний виїзд на тимчасово окуповані території за хабар. За версією слідства, чоловік домовлявся за позачерговий виїзд, а також сприяв проходженню фільтраційних заходів.

Так, наприкінці серпня, підозрюваний запропонував людям заплатити за включення їх в списки на виїзд поза чергою до тимчасово окупованого Мелітополя. Один потерпілий заплатив 500 доларів, інший передав 40 тисяч гривень, а ще один – 1 000 доларів США. 

Гроші чоловік отримував на території фільтраційного пункту в Запоріжжі. Слідчі встановили, що підозрюваний мав змогу впливати на чергу завдяки своїм зв’язкам з представниками районних державних адміністрацій Запорізької області. Ймовірно, він був посередником в цій корупційній схемі і в подальшому віддавав частину грошей посадовцям.

Нагадаємо, що колону на виїзд формують за попередніми заявками в порядку черги. Перевага у черговості надавалася тільки тим, хто здійснює безкоштовну евакуацію, перевозить гуманітарку або надає іншу допомогу. Надалі переміщення здійснюється у складі гуманітарного коридору через блокпост у с. Кам`янське. 

Крім того, всі машини повинні проходити обов’язкові фільтраційні заходи за визначеними правилами – перевірку документів, огляд речей та машини тощо. Зокрема, це потрібно для безпеки. 

Однак, підозрюваний пропонував уникнути всіх процедур і проїхати  безперешкодно. 

Слідчі вже зібрали докази, а саме: заяву від потерпілого, протокол допиту, протоколом обшуку автомобіля «Шкода Октавія», протоколом обшуку квартири.  І у вересні звернулося до суду, щоб отримати дозвіл на допит потерпілого у суді. Це потрібно для продовження розслідування у справі. Суд клопотання задовольнив.

Підозрюваний чоловік є уродженцем Токмаку, але зараз проживає в Запоріжжі. Раніше, його взяли під варту з можливістю внести заставу – 150 тисяч гривень. 

Провадження триває по ст.369-2 – “зловживання впливом”, коли підозрюваний вимагає гроші не за виконання своїх службових функцій, а за вплив на посадовців, які будуть приймати потрібне рішення. Це досить важка в доведенні стаття, і звинувачувальні вироки по ній бувають дуже рідко.

Читайте також: “Мішок на голову натягнуть – і у відділок”: Терор на Запоріжжі і роль колаборантів

БРЕХНЯ Кадирова про обстріли Енергодара українськими військами

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі