У Запоріжжі активісти проведуть інтерактивний захід з обговорення недоліків екопрограми

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

У суботу активісти проведуть захід, щоб проінформувати містян про прогалини у проєкті програми зниження викидів. «Запорізький центр розслідувань» розповідає про те, які недоліки виявив екорух і чому важливо підтримати ініціативу

Подія відбудеться 31 серпня о 18:00 на бульварі Шевченка, біля годинника. На ній містяни зможуть висловити свою думку щодо екологічного питання у формі інтерактиву.

Також, участь у заході може допомогти активістам добитися від влади врахувати пропозиції та скорегувати проєкт програми через суспільний розголос. 

Громадські слухання щодо проєкту програми зниження викидів міська рада проведе вже через тиждень, 6 вересня. Під час них, активісти та небайдужі містяни обговорять із владою недієві заходи з екологічної безпеки. Адже вони можуть потрапити до майбутніх дозволів підприємств на викиди. 

Нагадаємо, що запорізькі активісти ініціювали громадські слухання на початку серпня. 

Екорух зазначає, що в проєкті програми відсутні заходи боротьби з фенолом та формальдегідом. На думку активістів, це є вагомим недоліком проєкту.

Чи це єдине упущення програми?ЕкоКоаліція Запоріжжя” розглянула проєкт програми та визначила й інші недоліки. Надалі організація направила пропозиції щодо їх усунення до міськради.

(Не)безпечний екопроєкт

У своєму листі до міськради “ЕкоКоаліція” окреслює низку прогалин проєкту. За змістом їх можна поділити на три групи.

Перша група. Передбачає хибність та маніпулятивність окремих формулювань. Зокрема, метою програми зазначена “розробка” заходів із зниження викидів. Активісти пояснили, що метою має бути “реалізація” цих заходів. Також опис комісії з координації програми не враховує представників громадськості.

Друга група. Показує дублювання заходів, які вже є у поточних дозволах підприємств. При цьому, відсутні вимоги щодо оновлення застарілого обладнання на виробництвах. Відтак, на думку активістів втрачається сенс розробки самої програми. 

Третя група. Екоактивісти зазначили, що програма має передбачати обов’язкове висадження захисної зони насаджень. Якщо це неможливо зробити в умовах щільної промзони, підприємства мають компенсувати зелені насадження в інших районах.  А саме  – в близьких до джерела забруднень.

А у захисних зонах необхідно встановити незалежну систему датчиків екомоніторингу. Ця система має бути автоматизованою. При цьому фіксувати показники потрібно з чіткою періодичністю – один раз на місяць. А зафіксовані показники мають стати прозорими для громади.

На сьогодні така система екомоніторингу відсутня в Запоріжжі. Проєкт програми передбачає її впровадження лише для нових підприємств міста. Відтак, чинні виробництва продовжать здійснювати екомоніторинг із залученням власних лабораторій. А показники “зніматимуть” в довільний період часу. Активісти пояснили, що такий підхід є неякісним та маніпулятивним.

Ознайомитися з повним переліком недоліків

Отже, на думку екоактивістів, у разі затвердження програми без змін, чотирирічну боротьбу з викидами буде зведено нанівець.

Читайте також: “Запоріжсталі” відмовили в дозволі на викиди: що це означає для громади

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі