У Ростові-на-Дону судять “азовців”: серед них – три жительки Запорізької області

Зображення завантажується

14 червня Південний окружний військовий суд, розташований у місті Ростов-на-Дону, розпочав розгляд справи щодо 22 українських військовослужбовців з батальйону “Азов”. Цим людям закидають звинувачення у здійсненні терористичної діяльності проти Російської Федерації. Їм усім загрожує від 15 років до довічного ув’язнення

Російське ЗМІ опублікувало список тих, хто опинився на судовій лаві. Серед цих 22-х військовослужбовців є три жінки родом з Запорізької області, які працювали кухарками в полку “Азов”. Російські засоби масової інформації через це назвали судовий процес над жінками “Дєлом поваріх”.

41-річна Ірина Могітич родом з Бердянська, проживала у місті Урзуф. У неї є 22-річна донька з інвалідністю. У минулому вона працювала в батальйоні “Азов” спочатку як посудомийка, а потім як кухарка. Деталі щодо часу та обставин її затримання залишаються невідомими. Жінку звинувачують у тому, що годувала військовослужбовців, зокрема на підприємстві “Азовсталь” вже під час блокади.

41-річна Альона Бондарчук. Жінка народилася неподалік Бердянська і спочатку працювала пекаркою у школі, а потім обіймала посаду кухарки в батальйоні “Азов”. Російські ЗМІ визнають, що з 2021 року вона вже не працювала у військовому підрозділі й на момент затримання була цивільною особою. За свідченнями, які були представлені в матеріалах слідства, 6 березня її відвезли на підприємство “Азовсталь”, де вона готувала їжу. Як і попередню жінку, Альону Бондарчук звинувачують у тому, що годувала військових на “Азовсталь” вже під час блокади.

Наймолодша з цих трьох засуджених – 29-річна Лілія Павріанідіс, донька військовослужбовця Віталія Павріанідіса, який служив в “Азові” та загинув навесні 2022-го року. Лілія родом з селища Бердянське, що у Бердянському районі.
Здобула освіту у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного за спеціальністю “харчові технології” (17 червня ТДАУ опублікував звернення до світової спільноти щодо так званого суду, який відбувається в Ростові). 

Після повномасштабного вторгнення Лілія Павріанідіс опинилася на комбінаті “Азовсталь”, працювала кухаркою у полку “Азов” і разом з іншими готувала їжу на підприємстві як для військовослужбовців, так і для цивільних осіб, у чому і звинувачується.

Наступне судове засідання призначене на 19 липня, а суд на чолі з головуючим В’ячеславом Корсаковим виніс ухвалу продовжити варту на три місяці – до 29 вересня.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявляють наступне: “Що стосується фейкових “кримінальних справ”, які порушені проти наших Захисників, або яким винесені “вироки” судів країни-агресорки, це не є перепоною для залучення їх до процесів обміну. Як і всі інші категорії військовослужбовців, що внесені до єдиного реєстру Національного інформаційного бюро, вони перебувають у полі зору Координаційного штабу і для їхнього звільнення застосовуються усі можливі інструменти”.

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, наголосив, що такі випадки знущань з комбатантів є офіційними воєнними злочинами, які повинні бути належним чином оцінені Міжнародним кримінальним судом. 

Також відзначимо, що “Запорізький центр розслідувань” вважає, що нічого спільного з правосуддям те, що відбувається в Ростові-на-Дону, не має. Використання слів “суд” і “судити” у даному контексті не мають прямого відношення до реального судового процесу.

Читайте також: Лили елітний алкоголь у багаття: батько та син із Запоріжжя, які боронили “Азовсталь”, понад рік знаходяться у полоні

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі